قدیمی ترین کشور جهان

هزاران سال است که زندگی بشر بر روی کره زمین ادامه دارد اما در گذشته های بسیار دور تقسیم بندی هایی که امروزه شاهده آن ها هستیم وجود نداشت و مردم در اقصی نقاط دنیا به صورت کوچ نشین زندگی می کردند فارغ از هرگونه مرزبندی در قالب کشور، شهر و یا ایالت.

هزاران سال است که زندگی بشر بر روی کره زمین ادامه دارد اما در گذشته های بسیار دور تقسیم بندی هایی که امروزه شاهده آن ها هستیم وجود نداشت و مردم در اقصی نقاط دنیا به صورت کوچ نشین زندگی می کردند فارغ از هرگونه مرزبندی در قالب کشور، شهر و یا ایالت. با گذر زمان انسان ها هوشمند شدند و به این فکر افتادند که اثری از خود بر روی کره خاکی ثبت کنند، از همین رو سنگ نبشته هایی بر روی غار، کوه و سنگ از خود بر جای گذاشته اند. این پیشرفت ها تا جایی ادامه داشت که حکومت های مختلف ایجاد شدند و به دنبال آن نیز کشورها شکل یافتند. اما سالیان سال است که بشر به دنبال کشف جواب این سوال است که قدیمی ترین تمدن جهان متعلق به کدام کشور است؟ 

 

قدیمی ترین کشور دنیا

 

قدیمی ترین شهر جهان - آیا می دانید قدیمی ترین شهر جهان چقدر قدمت دارد؟


قدیمی ترین کشورهای جهان

- یونان : این کشور را یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا به شمار می آورند که مظهر تمدن می باشد. نخستین تمدن های پیشرفته اروپا در حدود 3200 سال پیش از میلاد ابداع گشته که شهر آتن اولین نظام دموکراتیک جهان را در سال 508 پیش از میلاد تجربه کرده است. برخی از رویدادهای مهم تاریخی یونان از دیرباز به جهان مدرن امروز نیز راه پیدا کرده اند که از میان آن ها می توان به نبرد ماراتن و بازی های المپیک اشاره کرد. در 1900 الی 1600 سال پیش از میلاد مردمانی در این منطقه زندگی می کردند که یونانی زبان نبودند و به اصطلاح مردم بومی پیشا یونانی بودند که حرفه آن ها کشاورزی بود.
- چین : چین را مهم ترین تمدن جهان می دانند. بررسی ها نشان از آن دارد که قدمت این کشور به 2070 سال قبل از میلاد باز می گردد. 
- ارمنستان : بیش از 2600 سال است که ارمنستان کشور تلقی می شود و پایتخت آن نیز در سال 782 قبل از میلاد بنا گشته است. دین مسیحیت نخستین بار در سال 301 میلادی توسط ارامنه به صورت رسمی به عنوان دین حکومتی انتخاب شد. تور ارمنستان انتخابی مناسب برای بازدید از این کشور قدیمی و باستانی می باشد. 

 

قدیمی ترین کشور جهان قدیمی ترین کشور جهان

 

بزرگترین کشور جهان - آیا می دانید بزرگترین کشور جهان در کدام قاره قرار دارد؟


- ژاپن : برخی معتقدند که این کشور در قرن سوم ایجاد شده است؛ شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد بشر از اواخر دوره پارینه سنگی در جزایر ژاپن زندگی می کرده است. مردمان این کشور معتقدند که ژاپن 660 سال پیش از میلاد توسط امپراطور جیمو تاسیس گشته است.
- ایران : نام ایران همواره در میان لیست کهن ترین کشورهای دنیا وجود دارد. نخستین آثار تاریخی کشف شده از حضور بشر در فلات ایران به دوره پارینه سنگی برمی گردد. اولین حکومت مطرحی که در ایران تشکیل شد دولت عیلامیان بود که قدمت آن به 3900 سال قبل از میلاد باز می گردد. فرهنگ و تمدن این دولت تاثیرات چشمگیری بر مناطق اطراف ایران همچون مصر و بین النهرین گذاشت. پس از عیلامیان، امپراطوری هخامنشی 550 سال پیش از میلاد روی کار آمد و تبدیل به بزرگترین امپراطوری تاریخ باستان شد. 
- مصر : بسیاری از باستان شناسان بر این عقیده هستند که عنوان قدیمی ترین کشور جهان به مصر تعلق دارد. این کشور که حدود 3500 سال پیش از میلاد در حاشیه رود نیل ایجاد شده تمدنی کهن دارد. اگرچه تفاوت های اساسی بین مصر باستان با مصر امروز مشاهده می شود ولی این سرزمین هنوز هم اسرار آمیز می باشد. این سرزمین را نخستین فرعون مصر که منس نامیده می شد تشکیل داده است. 

قدیمی ترین کشور دنیا

با توجه به مطالبی که در بالا اشاره کردیم نتیجه می گیریم که قدیمی ترین کشور دنیا "ایران" است که پیشینه آن مربوط به 3900 سال قبل از میلاد می باشد. 

 

قدیمی ترین کشور جهان قدیمی ترین کشور جهان

 

گران ترین شهرهای جهان -  لیستی از گران ترین شهرهای جهان را در این لینک مشاهده نمایید.

 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما