قوانین کره شمالی

📅 بروزرسانی : ۱۵ آذر ۱۴۰۱ بازدید : 22151

قوانین کشور های مختلف همواره یکی از مواردی است که برای اغلب مردم جالب می باشد، در این میان تمامی، کره شمالی به سبب نوع حاکمیت و قوانین عجیب و غریبی که دارد بیش تر مورد توجه قرار گرفته است و همواره مردم علاقمند اطلاع از قوانین آن هستند، اگر شما نیز در رابطه با قوانین کره شمالی کنجکاو هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا تعدادی از عجیب ترین قوانین کشور کره شمالی را برایتان شرح دهیم. 

 

قوانین کره شمالی

 

آشنایی با قوانین کره شمالی 


قوانین کشور کره شمالی بر پایه حقوق مدنی پروس نگارش و وضع شده اند، البته لازم به ذکر است که عقاید حقوقی کمونیستی نیز بر روی این قوانین تأثیر گذاشته اند و بد نیست بدانید که امکان بازنگری در قوانین کره شمالی وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند قوانین این کشور را تغیر دهد، قوه مقننه کره شمالی در واقع یک مجلس با 687 عضو می باشد که در طی انتخابات عمومی تعیین می شوند، نکته بسیار جالبی که در رابطه با انتخابات کره شمالی وجود دارد این است که حزب کارگران یک لیست 687 تایی از کاندادی مجلس قانون گزاران اعلام می کنند و هر یک از کاندیدا بدون رقیب انتخاب می شوند!!
به طور کلی قوانین این کشور به گونه ای وضع شده است که آزادی های اجتماعی دارای محدودیت های بسیار زیادی باشد، در ادامه عجیب ترین قوانین کره شمالی را برایتان شرح خواهیم داد.
توجه داشته باشید که هیچ یک از این قوانین به صورت رسمی اعلام نشده اند و هر یک از آن ها در طی یک اتفاق بر جهانیان آشکار شده است.
 

عجیب ترین قوانین کشور های اروپایی - قوانین عجیب کشور های اروپایی را در این مقاله بخوانید!

 

عجیب ترین قوانین کره شمالی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، کشور کره شمالی قوانین عجیب غریب بسیاری دارد  که در ادامه لیستی از آن ها را مشاهده می کنید.

 • قانون سه نسل مجازات کره شمالی

یکی از عجیب ترین قوانین کشور کره شمالی قانون سه نسل مجازات نام دارد، بر اساس این قانون اگر شخصی به عنوان مجرم و خائن شناخته شود تمامی اعضای خانواده وی شامل والدین، فرزندان و نوادگان نیز مجرم و خائن شناخته می شوند!

 • الزام دریافت مجوز برای زندگی در پایتخت

شهروندان کشور کره شمالی در رابطه با انتخاب محل زندگی خود در داخل کشورشان نیز محدودیت هایی دارند، پایتخت این کشور پیونگ یانگ نام دارد و بیش از 2.5 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، هر یک از شهروندان این کشور برای زندگی در پیونگ یانگ باید نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند، دولت این کشور بر اساس تحصیلات، مهارت ها و همچنین وضعیت مالی شما برای صدور یا عدم صدور مجوز تصمیم گیری می کنند.
نکته جالبی که در رابطه با تصمیم گیری برای صدور مجوز زندگی در پایتخت کره شمالی وجود دارد این است که تنها رهبر کره شمالی حق تصمیم گیری دارد و صدور مجوز با رأی وی امکان پذیر است!!

سئول پایتخت کره جنوبی - سفر به سئول زیباترین شهر کره جنوبی

 • هر کسی نمی تواند رانندگی کند

دریافت گواهی نامه رانندگی یکی از معمول ترین اتفاق هایی است که در تمامی کشور های جهان رخ می دهد، اما در کره شمالی تنها افرادی خاص می توانند رانندگی کنند، این افراد معمولاً مسئولان دولتی هستند.

 • تماس با خارج از کشور جرم است

عجیب است، اما شهروندان کره شمالی اجازه برقراری ارتباط با سایر مردم جهان را ندارند، علاوه بر این شاید برایتان جالب باشد که بدانید مردم این کشور به هیچ عنوان حق استفاده از گوشی های تلفن همراه را ندارند و احتمالاً نمی دانند که این وسیله ها وجود دارند.
تنها امکانات مخابراتی که در اختیار مردم این کشور قرار دارد، خط تلفن ثابتی است که به شدت کنترل می شود، بد نیست بداندی یکی از شهروندان کره شمالی در سال 2007 به جرم برقراری تماس با خارج از کشور اعدام شد.

 • استفاد از اینترنت جرم است

شاید باورتان نشود اما در دنیایی که اینترنت و فناوری حرف اول را می زند، مردم کشور کره شمالی اجازه استفاده از اینترنت را ندارد، البته بهتر است بگوییم اغلب این مردم اجازه ندارد و برخی از افراد به صورت خیلی محدود می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند، لازم به ذکر است که در این کشور تنها 28 سایت قابل دسترسی است، بد نیست بدانید تمامی این سایت ها، داخلی بوده و در زمینه های اخبار مربوط به رهبر کره شمالی، سایت های آشپزی و غیره می باشد! 

 

قوانین گرجستان - مهم ترین قوانین گرجستان که قبل از مهاجرت به این کشور باید بدانید.

 

 • استفاده از هر گونه کتاب مقدسی ممنوع می باشد

مردم کره شمالی دین مخصوص به خود را دارند و استفاده از کتاب های مذهبی و مقدس سایر ادیان در این کشور جرم محسوب می شود و مجازات آن اعدام است، دولت کره شمالی کتاب های مقدس را نمادی از غرب و غربزندگی می دانند به همین سبب نیز استفاده از آن را جرم می دانند.

 • بی احترامی به رهبر کره شمالی مساوی است با اعدام

بی احترامی به رهبر کره شمالی غیر قانونی است، شاید با خود تصور کنید که در اغلب کشور های دنیا نیز همین قانون وجود دارد، اما باید به شما بگوییم که معنای احترام در کره شمالی کمی متفاوت است، به طور مثال اگر شهروندی به هنگام دیدار با رهبر کره شمالی گریه نکند، به منزله بی احترامی است و وی دستگیر خواهد شد، از دیگر مواردی که در این رابطه باید بدانید این است که اگر در خانه هایتان عکس رهبر کره شمالی وجود نداشته باشد شما به عنوان مجرم شناخته خواهید شد، چندی پیش زنی به علت نجات کودکانش از آنشسوزی اعدام شد، چرا که طبق قوانین این کشور پیش از نجات هر کسی باید عکس رهبر نجات داده شود!

آشنایی با کره جنوبی - کره جنوبی یک کشور با بیش از سالیانه ۱۰ میلیون گردشگر که برای تفریح و مسافرت به کره جنوبی سفر می کنند می باشد. این کشور که یک شبه جزیره است

قوانین سفر به کره شمالی

شاید با خود تصور کنید که با وجود چنین قوانین سخت گیرانه ای امکان سفر به این کشور برای گردشگران خارجی فراهم است اما شرایط خاصی دارد، به طور مثال سفر انفرادی به این کشور بی معنی می باشد و شما برای بازدید از کره شمالی باید حتما در تور شرکت نمایید، هر آژانسی نیز قادر به برگزاری تور نمی باشد و تنها برخی از آژانس هایی که مورد تأیید دولت کره شمالی هستند می توانند تور های گردشگری به این کشور برگزار کنند.
گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، باید قوانین مربوط به گردشگران را رعایت نمایند در ادامه لیستی از این قوانین را مشاهده می کنید:

 • عدم برقراری ارتباط با شهروندان کره ای
 • ادای احترام به رهبران سابق و رهبر فعلی کره شمالی
 • پرهیز از گشت و گذار در شهر بدون حضور راهنما ها

لازم به ذکر است که در صورت رعایت نکردن این قوانین، مجازات سنگینی در انتظار گردشگران می باشد، بنابراین اگر قصد دارید با تور به این کشور سفر کنید باید قوانین را رعایت نمایید، توجه داشته باشید که با وجود قوانین سخت گیرانه و دیکتانور بودن رهبر کره شمالی، این کشور یکی از امن ترین کشور های جهان می باشد و بسیاری از افرادی که از آن بازدید کرده اند در رابطه با امنیت شهر های کره شمالی اتفاق نظر داشته اند.

 

با قوانین کره شمالی آشنا شوید

 

سایر  قوانین کره شمالی


قوانین دیگری نیز در کشور کره شمالی وجود دارد که دانستن آن ها شما را حیرت زده خواهد کرد، در ادامه لیستی از این قوانین را مشاهده می کنید.

 • پوشیدن دامن کوتاه برای زنان ممنوع است.
 • مرد ها نمی توانند موهای خود را بلند کنند و مدل موی آن ها باید مطابق چیزی باشد که دولت تعیین کرده است.
 • شهروندان کشور کره شمالی اجازه رفت و آمد در میان شهر های این کشور را به صورت آزادانه ندارند، اجازه خروج از کشور نیز تنها برای اقشار بسیار خاص در مواقع لزوم صادر می شود.
 • در این کشور ساعت بیدار باش تعیین شده و مردم همواره به وسیله آوای شیپور در یک ساعت خاص از خواب برمی خیزند.
 • خرید و فروش دوربین عکاسی جرم است.
 • برای کشاورزی از کود انسانی استفاده می شود و مردم موظف اند که در انتهای هر روز فضولات انسانی خود را به دولت تحویل دهند!
 • شهروندان کره شمالی برای خرید لپ تاپ یا هر وسیله الکترونیکی، ارتباطی دیگر نیاز به اخذ مجوز دولتی دارند، لازم به ذکر است که این مجوز ها توسط شخص رهبر کشور صادر می شود!

توجه داشته باشید که هیچ یک از موارد ذکر شده در این مقاله موثق نیستند، چرا که هیچ اطلاعاتی در رابطه با زندگی مردم کره شمالی به بیرون از این کشور درز نمی کند، اما افرادی که موفق به فرار از این کشور شده اند این اطلاعات را در اختیار رسانه های دنیا قرار داده اند.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید آمار اعدامیان این کشور از 3.4 میلیون نفر هم تجاوز می کند و این نشان دهنده قوانین سخت گیرانه و در مواقعی غیر منطقی می باشد، همین امر سبب شده بسیاری از تحلیل گران سیاسی، کره شمالی را به عنوان دیکتاتورترین کشور جهان معرفی کنند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله تا حدودی با قوانین کره شمالی آشنا شده باشید، شما نیز می توانید شنیده های جالب خود را در رابطه با قوانین عجیب و غریب کره شمالی از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران سایت لحظه آخر به اشتراک بگزارید، با تشکر از همراهی شما دوستان گرامی.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/23834-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 150 کاربران به قوانین کره شمالی