دلفیناریوم برج میلاد برای همیشه تعطیل شد

به دنبال تلاش های مکرر حامیان حقوق حیوانات، سرانجام مسئولین برج میلاد مجاب به تعطیلی دلفیناریوم این مجموعه شدند و این خبر توسط روابط عمومی مجموعه برج میلاد تایید شده است.
دلفیناریوم برج میلاد یکی از جذاب ترین تفریحات این مجموعه به حساب می آید که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این مجموعه که از سال 1391 فعالیت خود را آغاز نموده، اعتراض بسیاری از حامیان حیوانات را برانگیخت که حجم این اعتراضات در پی مرگ یکی از دلفین ها شدت بیشتری پیدا کرد. دلفیناریوم برج میلاد دارای 2 دلفین و 3 شیر دریایی آموزش دیده بود که در سال 96 یکی از شیردریایی ها و در آذر 98 یکی از دلفین ها با نام آلفا تلف شدند.

 

تعطیلی دالفیناریوم برج میلاد

 

دلیل تعطیلی همیشگی دلفیناریوم برج میلاد

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر وضعیت جسمی نامناسب دلفین دیگر که کاسیا نام دارد به گوش رسیده که موجب نگرانی دوستداران حیوانات و حامیان حقوق آن ها شده است و پیگیری های متعدد آن ها سبب گشت که دلفیناریوم برج میلاد برای همیشه تعطیل شد. هم اکنون نیز روابط عمومی برج میلاد در اطلاعیه ای اعلام نموده که خبر اتمام همکاری را به پیمانکار مربوطه اعلام کرده ولی به دلیل مشکلات ناشی از کرونا ویروس که هم اکنون جامعه درگیر آن می باشد، دشواری هایی در روند انتقال دلفین و شیر دریایی وجود دارد که با همکاری دستگاه های ذیربط در اولین فرصت این اقدام صورت می گیرد.

 

تعطیلی دلفیناریوم برج میلاد


در ادامه اطلاعیه ذکر شده که هم اکنون سازمان های مردم نهاد صاحب صلاحیت و کارشناسان سازمان محیط زیست امکان بازدید از این مکان و کمک به انتقال دلفین را دارند؛ از همین رو در روز گذشته مدیر کل دفتر حفاظت از زیست بوم های دریایی و سواحل دریایی با همراهی تعدادی از کارشناسان سازمان محیط زیست به دلفیناریوم برج میلاد رفته و شرایط نگه داری، تغذیه و وضعیت جسمی آن را مورد بررسی قرار دادند و دستورالعمل هایی را مبنی بر سرعت بخشیدن در انتقال دلفین مقرر نمودند.
همچنین در پایان اطلاعیه اعلام گشته که مدیریت برج میلاد نیز همچون فعالان محیط زیست نگران وضعیت جسمی و روحی دلفین کاسیا بوده و از هر گونه اقدام درستی در راستای انتقال شیر دریایی و دلفین استقبال به عمل می آورد.
 

 

تعطیلی دلفیناریوم برج میلاد

 

درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر