شکافته شدن دریا در کره جنوبی

📅 بروزرسانی : ۲۹ دی ۱۳۹۸ بازدید : 3484
آیا میدانید پدیده شکافته شدن دریای سرخ که زمانی حضرت موسی (ع) و قومش بین دریای سرخ و ارتش مصر به دام افتاده بودند هر ساله در کشور کره اتقاق میافتد و این پدیده به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است . با لحظه آخر همراه باشید تا با این پدیده عجیب و جالب بیشتر آشنا شوید. جیندو مجمع الجزایری متشکل از 250 جزیره است که سومین جزیره بزرگ کره یعنی جزیره جیندو است. در انتهای ماه فوریه هر سال و همچنین در اواسط ماه ژوئن، بر اساس یک جزر و مد بسیار پایین یک گذرگاه طبیعی به طول 2.9 کیلومتر و عرض 10 تا 40 متر ایجاد میشود که جزیره اصلی جیندو را به چزیره کوچک مودو که در جنوب جیندو قرار دارد متصل میکند . این پدیده جالب و دیدنی تنها یک ساعت عمر دارد و بعد از یک ساعت دوباره به زیر آب رفته و همه چیز به حالت اولیه خود بر میگردد . این پدیده محلی را که راه آبی جیندو نامیده میشود، مردم محلی هر ساله جشن میگیرند و بازدیدکنندگان و گردشگران تور کره جنوبی از این اتفاق جالب هرساله دریغ نمیکنند و در میان دریا راه میروند.
 
شکافته شدن دریا در کره
 
همچنین طبق افسانه های از پیش مطرح شده ببر های زیادی در این جزیره وجود داشته اند . زمانی که ببر ها زیاد شدند، مردم به سمت مودو فرار کردند و پیرزنی به نام پپونگ در جزیره جا ماند . آیا میدانید پدیده شکافته شدن دریای سرخ که زمانی حضرت موسی (ع) و قومش بین دریای سرخ و ارتش مصر به دام افتاده بودند هر ساله در کشور کره اتقاق میافتد و این پدیده به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است . با لحظه آخر همراه باشید تا با این پدیده عجیب و جالب بیشتر آشنا شوید .
 
شکافته شدن دریا در کره
 

جیندو مجمع الجزایری متشکل از 250 جزیره است که سومین جزیره بزرگ کره یعنی جزیره جیندو است. در انتهای ماه فوریه هر سال و همچنین در اواسط ماه ژوئن، بر اساس یک جزر و مد بسیار پایین یک گذرگاه طبیعی به طول 2.9 کیلومتر و عرض 10 تا 40 متر ایجاد میشود که جزیره اصلی جیندو را به چزیره کوچک مودو که در جنوب جیندو قرار دارد متصل میکند . این پدیده جالب و دیدنی تنها یک ساعت عمر دارد و بعد از یک ساعت دوباره به زیر آب رفته و همه چیز به حالت اولیه خود بر میگردد . این پدیده محلی را که راه آبی جیندو نامیده میشود، مردم محلی هر ساله جشن میگیرند و بازدیدکنندگان و گردشگران قیمت تور کره جنوبی از این اتفاق جالب هرساله دریغ نمیکنند و در میان دریا راه میروند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره شکافته شدن دریا در کره جنوبی


lahzeakhar.com/news/23778-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 108 کاربران به شکافته شدن دریا در کره جنوبی