عجیب ترین مکان های دنیا

📅 انتشار : 1397/11/09 📅 بروزرسانی : 1402/08/23 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 7352

کره زمین مکانی عجیب و شگفت انگیزی است. در نقاط مختلف دنیا همواره مکان هایی وجود دارد که حتی نامشان عجیب و غریب می باشد چه برسد به خود مکان و ویژگی های عجیب و خارق‌العاده اش. از دیوار بزرگ چین تا دره گرند کنیون واقع در ایالت لاس وگاس، از جزیره ای در ژاپن که گربه ها در آن حکمرانی می کنند تا دریاچه قرمز، همه این ها عجیب ترین مکان های دنیا هستند که یا طبیعی بوده یا توسط انسان ها بوجود آمده اند.

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

جزیره گربه ها - ژاپن

در شرق جزیره ژاپن، جزیره تاشیروجیما نزدیک به صد نفر جمعیت دارد که در گذشته، موش ها یکی از بزرگترین مشکلات مردم ساکن جزیره بود. در هر متر مربع جزیره تعداد زیادی موش وجود داشت که این موضوع صبر اهالی جزیره را لبریز کرده و برای نابود کردن این موش ها، هزاران گربه را در جزیره رها کردند تا هم معضلشان رفع شود و هم گربه ها حسابی به شکمشان برسند. این موضوع تا زمانی خوب بود که تعداد موش ها بسیار کم و تعداد گربه ها بخصوص گربه هایی که گرسنه بوده و زاد و ولد می کردند افزایش یافت. امروزه اما، رفع گرسنگی گربه های ساکن جزیره یکی از معضل های اهالی ساکن تاشیروجیما است هرچند تعداد زیاد گربه در این جزیره باعث شده تاشیروجیما یکی از پربازدید ترین و عجیب ترین مکان های دنیا به شمار رود.

دخمه مردگان - پاریس

پاریس، عروس شهرها است اما اگر از دخمه مردگان این شهر بازدید کنید نه تنها بطور کلی این موضوع را فراموش خواهید کرد، بلکه ممکن است توانایی تحمل ترس و وحشت هنگام ورود به دخمه را هم از دست دهید. در قرن هجدهم و نوزدهم میلادی به دلیل افزایش مرده ها و اتمام ظرفیت قبرستان های شهر، قرار شد زیر زمین معدنی شامل تونل های مختلف ایجاد کنند تا اجساد را در آن جا قرار دهند. بعد از سال ها و طبق دستور دولت، نظر بر این شد تا تمام هزاران اسکلت و جمجمه را بر روی هم بچینند تا مکانی توریستی و عجیب را به وجود آورند. گردشگران تور پاریس می توانند به راحتی به بازدید از این دخمه مخوف بروند.

 

 

جاهای دیدنی پاریس - معرفی 51 جای دیدنی پاریس که در سفر خود حتما باید از آن‌ها دیدن کنید. + عکس

 

استخوان نهنگ - آلاسکا

یکی از مکان های عجیب دنیا، جزیره Yttygran واقع در 82 کیلومتری آلاسکا است. برای خیلی ها که از این مکان بازدید می کنند سوال است که چرا دو استخوان بزرگ، مهره ها و دنده های نهنگ به صورت عمودی بر روی زمین قرار داده شده است؟ طبق بررسی هایی که صورت گرفته، قدمت این منطقه به قرن چهاردم و پانزدهم میلادی باز می گردد اما همچنان برای همگان سوال است آیا این منطقه مکانی مقدس بوده یا محلی برای شکنجه و کشتن انسان ها!

 

عجایب هفتگانه - لیست 7 موردی توسط دو تن از نخستین تاریخ نگاران و محققین یونانی به نام های هرودوت و کالیمکس تهیه شده است.

 

تپه های شکلاتی جزیره بوهول - فیلیپین

برخلاف نامش، این تپه ها اصلا شکلاتی نیستند. در وسط جزیره بوهول، 1700 تپه وجود دارد که فقط با ارتفاعشان شناسایی می شوند زیرا از نظر ظاهری، شبیه به هم بوده و احتمال اینکه به دست بشر ساخته شده باشد وجود ندارد. سازمان جهانی یونسکو در رابطه با این تپه ها گفته است که تپه های شکلاتی بوهول حاصل افزایش ذخایر مرجانی و فرسایش توسط آب باران می باشند و دلیلی که به آن ها تپه های شکلاتی می گویند، تغییر رنگ آن ها از سبز، به قهوه ای در فصول کم بارش است. این مکان در فیلیپین یکی از پر طرفدارترین جاذبه ها از سوی گردشگران تور فیلیپین به شمار می آید.

 

مکان های عجیب دنیا

 

جزیره سوکوترا - یمن

قدمت این جزیره و درختان بی نظیر آن، به شش میلیون سال قبل باز می گردد. با اولین نگاهی که درختانش می کنید، فیلم ها علمی تخیلی به ذهنتان می آید. شاید برایتان عجیب باشد و جالب است بدانید که گفته می شود این درختان، درختان خون اژدها های چند سر و برخی از آن ها، درخت بطری بابونه هستند.

خطوط نازکا - آفریقای جنوبی

یکی از مکان های عجیب دنیا بخصوص از مسائل حل نشده آفریقای جنوبی، خطوط نازکا واقع در منطقه پرو است. اگر قصد دارید خطوط واقع در این منطقه را مشاهده کنید یا می بایست از ارتفاع بالا مشاهده کرده، یا بر روی برج نزدیک به جاده بروید تا چشم انداز نسبتا مناسبی از خطوط را داشته باشید. همچنان برای دنیا این سوال مطرح است آیا در گذشته موجودات فضایی این خطوط که گاه طولشان به 200 متر می رسد را کشیده اند؟ یا عوامل طبیعی باعث بوجود آمدن همچین شکل های عجیبی شده است؟

 

عجیب ترین مکان های دنیا

 

بزرگان غول پیکر - شمال ایرلند

نزدیک به 60 میلیون سال پیش، آتشفشان بسیار بزرگی در شمال ایرلند رخ داد که این موضوع باعث شد بازالت مذاب زیادی بر روی سطح زمین آید که پس از خنک شدن، شکل های بسیار زیبا و شگفت انگیزی را به وجود آوردند. امروزه نزدیک به 37000 ستون چند ضلعی در این منطقه وجود دارد که عکاسی از آن ها، جزء لذت بخش ترین فعالیت ها می باشد.

پرواز گیزر(غواصی پرواز) - نوادا

در سال 1964، کمپانی تولید انرژی بطور تصادفی آب های زمین گرمایی را در کویر سنگ مشکی رها کرد که این موضوع باعث شد چشمه های سوزان تا ارتفاع بیش از 5 فوت فوران شود و لازم است بدانید ارتفاع این چشمه هر سال یک اینچ بیشتر می شود. چشمه های فوران شده به شکل جلبک های ترموفیلیک هستند که رنگ های قرمز و سبز آن ها یکی از پدیده های زیبا و شگفت انگیز دنیا می باشد.

 

فوران

 

ساحل شیشه ای - کالیفرنیا

یکی از عجیب ترین مکان های دنیا که ساخته دست بشر است، ساحل شیشه ای واقع در ایالت کالیفرنیا می باشد. تا پیش از سال 1960، هر شخصی که از این ساحل بازدید می کرد امکان نداشت زباله ای را در ساحل رها نکند. هر سال چند تن زباله در ساحل رها می شد تا در سال 1960، انجام این کار ممنوع اعلام شد و بعد از گذشت سال ها به دلیل موج های ساحل، زباله ها از لوازم الکترونیکی تا بطری ها و قوطی ها تبدیل به سنگریزه های رنگی و شفاف شدند. به موجب این اتفاق، ساحل شیشه ای کالفرنیا امروزه یکی از پربازدیدترین نقاط روی زمین می باشد و جالب است بدانید هر گردشگری که از این ساحل بازدید می کند، تعداد سنگریزه را جهت یادگاری برمیدارد.

پارک ملی گابلین دره - ایالت یوتاه

شاید با اولین نگاه به عکس دره، تصور کنید اینجا مریخ است اما باید بگوییم که این جاذبه طبیعی در 216 مایلی جنوب شرق شهر دریاچه شور واقع در ایالت یوتاه قرار دارد. در این منطقه ماسه سنگ های نرمی وجود دارد که بخاطر عوامل طبیعی مانند باد و آب، دچار فرسایش شده و نتیجه آن، ایجاد صخره هایی با ظاهری شبیه گابلین شد. جالب است بدانید گابلین به موجودات زشت، ترسناک و خبیث گفته می شود.

 

قدیمی ترین شهر جهان - آیا می دانید قدیمی ترین شهر جهان چقدر قدمت دارد؟

 

عجیب ترین های جهان

 

ساحل قرمز - پانجین

ساحل پانجین یکی از مهم ترین دلایلی است که سالانه میلیون ها گردشگر به چین سفر می کنند. همانطور که از نامش مشخص است، در این ساحل گیاهانی با نام سدا وجود دارد که در فصل پاییز به رنگ قرمز روشن درآمده و نقش حیاتی در مهاجرت پرندگان دارد. ساحل قرمز در 30 کیلومتری شهر پانجین قرار داشته و جزء پربازدید ترین جاذبه های طبیعی چین به حساب می آید هرچند گردشگران تنها قسمت کوچکی از زمین را می توانند مشاهده کنند آن هم بر روی مسیری چوبی با ارتفاع قابل توجه از سطح.

دست سنگی در بیابان - آمریکای جنوبی

در بیابان های آمریکای جنوبی، با دست بزرگی روبرو می شوید که از زیر زمین به بیرون آمده است. راجع به این دست بزرگ افسانه ها و حرف های زیادی گفته می شود و برخی هم عقیده دارند این کار حاصل تلاش مجسمه ساز شیلی، ایراررازابال است. امروزه دست سنگی بزرگ واقع در 46 مایلی جنوب شهر آنتوفاگاستا، یکی از پربازدیدترین نقاط دنیا می باشد همچنین در میان علاقه مندان به عکاسی هم از توجه ویژه ای برخوردار می باشد.

 

دست سنگی

 

دریاچه ناترون-تانزاینا

اگر به دنبال عجیب ترین مکان های دنیا هستید، نظرتان راجع به دریاچه ترسناک چیست؟ دریاچه ای که به گورستان پرندگان معروف می باشد. به گفته اهالی بومی منطقه، دریاچه ناترون دریاچه ای نفرین شده است چرا که تمام پرندگان و جانداران در دریاچه تبدیل به سنگ شده و تصویری ترسناک را به وجود آورده اند. ویژگی عجیب دریاچه این است که آب وارد دریاچه می شود اما فقط با تبخیر شدن از دریاچه خارج می شود. این موضوع باعث شده غلظت نمک در دریاچه بالا رفته و در کنار آن، مواد معدنی ناترون که شامل ترکیبات کربنات سدیم و جوش شیرین است باعث قلیایی شدن آب شوند. وجود درصد بالای این مواد در دریاچه ناترون باعث شده سطح آب از بالا به صورت شیشه ای ظاهر شده و به موجب آن، پرندگان در این دریاچه سقوط می کنند. این موضوع درباره یک بالگرد که بر فراز دریاچه پرواز می کرد هم صدق می کند. جالب است بدانید پس از سقوط بالگرد، لاشه آن به سرعت پوسیده شد.

غار فینگال - اسکاتلند

غار 60 میلیون ساله فینگال، یکی از شگفت انگیزترین پدیده های روی زمین است که جرء مهم ترین و بزرگترین غارهای معلق جهان نیز می باشد. از بیرون که به غار نگاه می کنیم، با ظاهری زیبا، پوشش گیاهی مانند آویشن وحشی، بوته های آلاله، پرندگان پافین که در نوع خود جذاب هستند و محیطی دلنشین روبرو می شویم اما هنگام ورود به غار، ماجرا زیباتر می شود.

داخل غار فینگال بازالت های 6 ضلعی منظم وجود دارد که ارتفاع آن ها گاه تا 21 متر هم می رسد. این بازالت ها کاملا طبیعی بوده و بر اثر عوامل طبیعی ایجاد شده اند. جالب است بدانید اسکاتلندی ها می گویند غار فینگال و صخره بزرگان غول پیکر شمال ایرلند که پیشتر به آن اشاره کردیم توسط دو غول با نام های فیون مک کامیل و بنوندونر برای شکست دادن یکدیگر ساخته شده اند.

 

غارهای عجیب

 

بیابان داناکیل - اتیوپی

این موضوع ثابت شده است که بیابان دانکیل، گرم ترین نقطه روی زمین در تمام روزهای سال است. زمین های هیدروترمال اتیوپی توسط آتشفشانی که در سال 1926 رخ داده است به وجود آمده. آتشفشان باعث شد ماگماها به سطح زمین آمده و با مواد معدنی مانند گوگرد به رنگ های قهوه ای، زرد یا سبز دربیایند. جالب است بدانید ارتفاع این منطقه صد متر پایین تر از سطح دریا بوده و تا سال 2011، به دلیل فاقد تکنولوژی، امکان عکسبرداری از چشمه های آب گرم، سمی و خطرناک نبود. امروزه بیابان داناکیل جزء خطرناک ترین نقاط روی زمین به حساب می آید چرا که به غیر از چشمه ها، سایر نقاط دارای ضخامتی چندی اینچی از نمک دارند.

مثلث برمودا - مثلث برمودا یا مثلث شیطان در واقع نامی است که به منطقه ای در جنوب شرقی آمریکا اطلاق می گردد.

دریای مرده - اردن

اگر قصد سفر به غرب اردن را داشته و توانایی شنا کردن را ندارید، اصلا نیازی نیست حسرت شنا کردن دیگران در سواحل غربی اردن را بکشید چرا که ارتفاع آب دریای این منطقه پایین بوده و علاوه بر آن، بخاطر میزان نمک بسیار زیاد آب به طوری که طبق بررسی های انجام شده، بیش از 8 برابر شورتر از آب اقیانوس ها، حتی تلاش هم کنید نمی توانید خود را غرق کنید.

به دریای مرده در کتاب انجیل اشاره شده و حتی گفته می شود در گذشته، حضرت مسیح بر روی آن راه می رفته است. لازم به ذکر است علت نامگذاری دریای مرده، رشد نکردن هیچ موجود زنده میکروسکوپی به غیر از تعدادی قارچ و باکتری می باشد.

 

دریای مرده

 

امیداوریم مطالب فوق مفید واقع شده باشد. شما می توانید با اخذ تور لحظه آخری به نقاط مختلف سفر کرده و از عجیب ترین مکان های دنیا بازدید نمایید.

بزرگترین کشور جهان - آیا می دانید بزرگترین کشور جهان در کدام قاره قرار دارد؟

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.8 از 5 | از 184 کاربران به عجیب ترین مکان های دنیا