بازاری از ادویه های استانبولی

تاریخ انتشار : ۱۷ دی تعداد بازدید : 316

بعد از بازار بزرگ استانبول بزرگترین بازار سرپوشیده استانبول بازار ادویه می باشد. بازار ادویه یا مصری ها که یک بازار سنتی و بزرگ این شهر می باشد، در محله فاتیح استانبول قرار گرفته است. در این بازار ادویه، طعم ها و عطر ها با هم ادغام شده وانسان را به سوی خود فرا می خواند.

 

بازار ادویه استانبول یا بازار مصری ها

 

آشنایی با بازار ادویه استانبول (بازار مصری ها)

در سال 1660 این بازار ساخته شده و از اول برای تجارت و فروش ادویه از آن استفاده می شد. نام دیگر بازار ادویه استانبول، بازار مصری ها می باشد که در این بازار می توان انواع و اقسام ادویه در جهان را یافت و خریداری کرد.  این بازار ادویه در دوران عثمانی ساخته شده که درآمد آن، برای ایالتی در مصر، که متعلق به سلسله عثمانی بوده و به همین دلیل این بازار به misir هم معروف است. این بازار شناخته شده در استانبول، اوایل 88 مغازه داشت که همه آنها ادویه می فروختند. در این سال ها تعدادی مغازه به این بازار اضافه شده که در زمینه فروش سبزیجات و میوه خشک فعالیت می کند. معماری این بازار تاریخی بر عهده مصطفی آغا بوده که در میان بازار ادویه یک مسجد بزرگ بنا کرده است که به بازار جدید معروف می باشد.

ادویه های معروف استانبول

بازار ادویه استانبول فقط برای گردش نیست، شما می توانید بهترین ادویه، با کیفیت عالی را برای غذایتان تهیه کنید. شما در این بازار بهترین پنیر ترکی، ادویه‌های ترکی، موم عسل، بهترین قهوه ترک، خاویار ترکی، چای، شیرینی‌های سنتی ترکیه،‌ خشکبار و راحت الحلقوم به راحتی می توانید بخرید. در دور اطراف بازار، دست فروش هایی، به فروش بعضی از کالا ها مشغول اند که از آنها می شود سوغاتی تهیه کنید. شما در تمامی فصل ها می توانید به بازار ادویه سر بزنید زیرا این بازار سر پوشیده است. ولی ما به شما بهار و تابستان را پیشنهاد میکنم که زمان مناسبی برای سفر است و هم می توانید در کنار بازار از جاهای دیدنی دیگر در استانبول بازدید کنید. بهتر است که روز و ساعت هایی که خلوت هستند را برای خرید انتخاب کنیم، به این دلیل که بجز گردشگران ساکنین استانبول نیز برای خرید به این بازار تاریخی می آیند.

 

ادویه های معروف بازار استانبولی ها

 

معادل ترکی معروف ترین ادویه های فارسی

برای رفتن به بازار تاریخی سنتی استانبول باید حداقل نام چند ادویه را بلد باشید. اینگونه هم نام ادویه ها را یاد گرفته و بهتر می توانید با فروشنده ارتباط برقرار کنید. معادل ترکی چند ادویه را در اختیارتان میگذاریم:

  • ادویه : بهارات
  • دارچین : تارچین
  • فلفل سیاه : کار بیبر
  • فلفل تند : آجی بیبر
  • آویشن : کِکیک

در بازار مصری ادویه معروفی مثل رب گوجه تند و فلفلی خوشمزه نیز وجود دارد که نام آن رب سالچا می باشد.

ساعت کاری بازار ادویه استانبول

مراجعه به بازار ادویه استانبول اینگونه است: همه روزه از 8 صبح تا 7 عصر و در یکشنبه هر هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر میتوان خرید کرد. این را در نظر بگیرید که در عید هایی چون عید قربان و عید فطر یا عید های مذهبی دیگر نیز این بازار تعطیل می باشد.

چگونه به بازار ادویه استانبول برویم؟

مترو یا تراموا همیشه در دسترس مردم است. با استفاده از آن در ایستگاه امینیو پیاده شده و به راحتی با چند دقیقه پیاده روی بازار ادویه استانبول را مشاهده میکنید.

آدرس بازار ادویه استانبول

این آدرس بازار است می توانید از این استفاده کنید.

Rüstem Paşa, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
تور استانبول ۲۰ خرداد
۴
۲۰ خرداد - ۲۴ خرداد
آسمان
معراج
فرجام پرواز
مشاهده تور
۵,۲۷۰,۰۰۰
مشاهده تور
امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به بازاری از ادویه های استانبولی