کوه های مریخی چابهار

شهر چابهار یکی از شهرهای مهم ایران می باشد که تنها بندر اقیانوسی کشورمان به حساب می آید. در این شهر مکان های گردشگری زیادی وجود دارد که تماشای آن ها هر گردشگری را به وجد می آورد. یکی از جاذبه های شگفت انگیزی که در این شهر وجود دارد، کوه های مریخی چابهار می باشد.
 
کوه های مریخی
 
 

کوه های مریخی چابهار

کوه های مریخی چابهار در فاصله 40 کیلومتری از این شهر، از منطقه کچو تا خلیج گواتر ادامه دارند و سرتاسر این منطقه را فرا گرفته اند که گردشگران تور چابهار می توانند از نزدیک آن ها را تماشا کنند. این کوه های مینیاتوری که قدمتشان به حدود 5 میلیون سال پیش بازمی گردد، در اثر فرسایش های صورت گرفته به شکل امروزی در آمده و جنس آن ها از ماسه سنگ و مارن می باشد. بازدید از این کوه های زیبا تصویری از سیاره مریخ را در ذهن بازدید کننده تداعی می کند.
 
 
کوه های مریخی
 
 
جالب است بدانید که کوه های مریخی چابهار تا سالیان دراز زیر آب های دریای عمان بوده اند و به همین دلیل هنوز هم آثاری از موجودات دریایی بر روی آن ها دیده می شود. بسیاری از بخش های کوه های مریخی چابهار از رسوبات آهکی بقایای بدن جانداران سخت پوست دریایی تشکیل شده است. این پدیده در علم زمین شناسی بدبوم یا بدلند نامیده می شود، بدبوم به سرزمین هایی خشک و بی آب و علف گفته می شود که ارزش زیادی ندارند. در این منطقه پوشش گیاهی زیادی وجود ندارد و تنها تعدادی پرنده در نزدیکی آن زندگی می کنند. ناهمواری های موجود بر روی این کوه ها به اندازه ای دقیق شکل گرفته اند که گویی هنرمندی ماهر مدت ها این شیارها را طراحی کرده است.
 
 
کوه های مریخی
 
 
این کوه های خاکستری رنگ، دارای شیارهای همسان و هم شکل هستند که دیدن آن ها تعجب گردشگران را برانگیخته است. جاده ای که به این جاذبه حیرت انگیز می رسد، خود بسیار دیدنی می باشد. خوب است بدانید که مردم محلی این کوه ها را آریا یا کالانی می نامند. این کوه های سرسخت، ارتفاع متفاوتی دارند که از 5 متر تا 100 متر متغیر می باشند.
 
 
کوه های مریخی در چابهار
 
 
 
آسمان کوه های مریخی چابهار در شب هنگام، تصویر بسیار زیبایی از ستاره ها را به نمایش می گذارد که علاقه مندان علم نجوم می توانند به هنگام تاریکی هوا به این منطقه سفر کنند و بدون همراه داشتن تلسکوپ، از تماشای هزاران ستاره موجود در آسمان صاف و آبی لذت ببرند. اگر به صخره نوردی علاقه مند هستید و لوازم تخصصی آن را به همراه دارید، می توانید به بالای این کوه ها رفته و آن ها را فتح نمایید.
 
 
کوههای مریخی
 
 

هزینه بازدید از کوه های مریخی چابهار

بازدید از کوه های مریخی این پدیده شگفت انگیز و بی همتا برای عموم مردم و گردشگران تور داخلی رایگان می باشد. سفر به این سرزمین مریخی، جذابیت های خاص خود را دارد که توریست ها با عکس برداری از آن می توانند خاطره این سفر متفاوت را برای خود به ثبت برسانند.
 
 
چابهار
 

امکانات منطقه کوه های مریخی چابهار

در این منطقه یک مجتمع گردشگری مجهز و امکانات لازم برای کمپینگ محیا گشته که گردشگران تور چابهار می توانند از آن بهره برده و سفری خاطره انگیز را برای خود به ارمغان آورند. این مجتمع گردشگری در زمینی به مساحت 7 هکتار ساخته شده و خدمات و امکانات خوبی از قبیل: محل اقامت، سکوی ویژه رصد ستارگان و غیره را در اختیار توریست ها قرار می دهد. در اطراف این منطقه جاذبه های دیگری همانند: سواحل زیبای دریا، گل فشان، تالاب صورتی و دهکده 2500 ساله تیس وجود دارد که توریست ها و گردشگران می توانند بعد از تماشای کوه های مریخی چابهار، از آن ها هم بازدید به عمل آورند.
 
 
دیدنی های چابهار
 
 

آدرس کوه های مریخی چابهار

ایران/ استان سیستان و بلوچستان/ شهرستان چابهار/ 40 کیلومتری شرق چابهار.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما