شفاف ترین دریاچه ها در دنیا

📅 بروزرسانی : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 256
بر روی کره زمین دریاچه های زیادی وجود دارد که هر یک به خاطر داشتن یک خصیصه منحصر به فرد، شهرت پیدا کرده و به یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی منطقه ای که در آن قرار دارند، تبدیل شده اند. برخی از این دریاچه ها به سبب داشتن آب زلال و شفاف در دنیا معروف هستند و ما در این مقاله قصد داریم لیستی از شفاف ترین دریاچه ها در دنیا تهیه کرده و در اختیار کاربران و گردشگران عزیز قرار دهیم. بنابراین با لحظه آخر همراه باشید تا با شفاف ترین دریاچه ها در دنیا آشنا شوید.
 

دره پنج دریاچه لهستان

دره زیبای پنج دریاچه در مرز کشور لهستان و اسلوکی واقع شده است. این دره، پنج دریاچه را در خود جای داده که ویژگی مشترک همگی آن ها، داشتن آب زلال و شفاف می باشد. بزرگ ترین دریاچه این دره، دریاچه چشم دریا نام دارد که به خاطر قرار گرفتن بین رشته کوه های تاترا بین گردشگران تور اروپا از شهرت بیشتری برخوردار است. گفتنی است این دریاچه توسط مجله وال استریت ژورنال، بعنوان یکی از زیبا ترین دریاچه های دنیا معرفی شده است.
آدرس دره پنج دریاچه : لهستان، زاکاپن، کوزنیتس، پارک ملی تترا.
 
دره پنج دریاچه لهستان
 

شفاف ترین دریاچه جهان - آیا می دانید شفاف ترین دریاچه جهان در کجا واقع شده است؟

 

دریاچه آبی نیوزلند

دریاچه بلو یا دریاچه آبی که در کشور نیوزلند واقع شده، با داشتن آبی به زلالی بلور عنوان شفاف ترین دریاچه جهان را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید امکان دید در عمق 80 متری با چشم غیر مسلح ، یکی از حیرت انگیز ترین ویژگی های دریاچه آبی محسوب می شود. گردشگران تور استرالیا لازم است بدانند که شنا کردن در این دریاچه غیر مجاز است.
آدرس دریاچه آبی نیوزلند : نیوزلند، تاسمان، پارک ملی نلسون لیکس.
 
دریاچه آبی نیوزلند
 

دره جیوژایگو چین

دره جیوژایگو یک منطقه بکر و محافظت شده در کشور چین است که چندین دریاچه و آبشار زیبا در آن وجود دارد. در مورد چگونگی به وجود آمدن دریاچه های این دره، افسانه ای از زمان های قدیم در چین وجود داشته که بر اساس آن دره جیوژایگو با افتادن آینه یک الهه که از عشقش هدیه گرفته بوده است، به 108 تکه تبدیل شده و این تکه ها دریاچه های امروزی را به وجود آورده اند. در میان دریاچه های دره جیوژایگو، برکه پنج گل و پنج رنگ از همه زیبا تر و شفاف تر بوده و بین گردشگران تور چین نیز معروف تر هستند.
آدرس دره جیوژایگو : چین، سیچوان، پارک ملی دره جیوژایگو.
 
دره جیوژایگو چین
 

عمیق ترین دریاچه جهان - برای کسب اطلاعات شگفت انگیز از عمیق ترین دریاچه جهان به لینک مراجعه کنید. 

 

دریاچه‌ فوزینه ایتالیا

در مرز کشور ایتالیا و اسلوونی دریاچه زیبا و بزرگی به نام فوزینه قرار دارد که آب آن نسبت به دریاچه های عادی بسیار شفاف تر می باشد. گردشگران تور ایتالیا خوب است بدانید که آب این دریاچه بسیار سرد بوده و امکان شنا کردن در آن وجود ندارد، اما می توانید در این منطقه قایق پارویی کرایه کرده و از تماشای مناظر زیبای داخل دریاچه لذت ببرید.
آدرس دریاچه فوزینه : ایتالیا، اودینه، منطقه تارویزیو.
 
دریاچه فوزینه ایتالیا
 

دریاچه لاگوا میستریوسا برزیل

دریاچه لاگوا میستریوسا، یکی از زیبا ترین و اسرار آمیز ترین دریاچه های دنیا می باشد که در منطقه بونیتو برزیل واقع شده است. این دریاچه که در منطقه بونیتو برزیل قرار گرفته است، توسط انواع گیاهان جنگلی احاطه شده و نوعی گودال آبی طبیعی را به وجود آورده است. گردشگران تور برزیل جالب است بدانید، آب این دریاچه به گونه زلال است که تا عمق 75 متری آن به وضوع قابل مشاهده می باشد. دریاچه لاگوا میستریوسا از منظر زمین شناسی پدیده منحصری به فرد بوده و قرار گرفتن آن در لیست شفاف ترین دریاچه ها در دنیا، جایگاهی به حق می باشد.
آدرس دریاچه لاگوا میستریوسا : برزیل، ایالت ماتو گروسو، بونیتو، ریو دا پراتا.
 

دریاچه جنی آمریکا

دریاچه جنی نیز یکی از شفاف ترین دریاچه ها در دنیا محسوب شده و در پارک ملی تتون (Grand Teton National Park) واقع در ایالت وایومینگ آمریکا قرار گرفته است. آب این دریاچه نیز به قدری تمیز و صاف است که به راحتی می توان سنگ زیره های کف دریاچه را مشاهده کرد. گردشگران تور مکزیک جالب است بدانید آب این دریاچه همیشه از دمای مناسبی برخوردار بوده و می توانید از شنا کردن در آن لذت ببرید.
آدرس دریاچه جنی : آمریکا، ایالت وایومینگ، پارک ملی تتون. 
 
دریاچه جنی آمریکا
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره شفاف ترین دریاچه ها در دنیا

مهسا آذر 1397
6 نفر پسندیدند
از ته دل می گم واقعا از دیدن شفاف ترین دریاچه ها در دنیا لذت بردم و دوست داشتم اونجا حضور داشته باشم

lahzeakhar.com/news/22593-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 106 کاربران به شفاف ترین دریاچه ها در دنیا