آبگرم های سرعین

📅 بروزرسانی : ۳ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 310
فصل تابستان و گرمای بی حد و اندازه آن بهانه خوبی برای سفر به یکی از زیباترین و البته خنک ترین شهرهای ایران یعنی اردبیل می باشد. سرعین پرگردشگرترین منطقه این شهر به حساب می آید که به دلیل چشمه های آبگرم فراوان، شهرت جهانی پیدا کرده است. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم در رابطه با آبگرم های سرعین اطلاعات مفیدی شرح دهیم.
 
 
سرعین
 
 
آبگرم های سرعین به دلیل داشتن مواد معدنی، خاصیت درمانی نیز دارند که بسیاری از گردشگران تور داخلی به همین منظور راهی این شهر می شوند. برخی از معروف ترین آبگرم های سرعین عبارت اند از:

 

 
آبگرم سرعین
 
 

آبگرم گاومیش گلی

این چشمه پرآب ترین چشمه آب معدنی ایران می باشد که بر روی دره ای به ارتفاع حدود 1940 متر از سطح دریا قرار دارد. آب این چشمه از نوع آب های کلسیک گرم، کلروزه و بی کربنات سدیک می باشد.
 
 
آبگرم های سرعین
 
 

آبگرم قره سو

دمای آب این آبگرم 44 درجه سانتی گراد بوده و از سطح زمین می جوشد. این چشمه برای آرامش اعصاب مفید بوده و از این جهت مورد توجه بسیاری از گردشگران تور سرعین قرار گرفته است.
 
 
آبگرم های ایران
 
 

آبگرم ساری سو

یکی از جالب ترین نکاتی که در رابطه با این چشمه وجود دارد، آب زرد رنگ آن می باشد. در واقع این آب زرد نمی باشد و سنگ های اطراف آن که به دلیل املاح معدنی به رنگ زرد درآمده، باعث شده که آب چشمه هم زرد به نظر برسد. از آب این چشمه که دمای آن 47 درجه سانتی گراد می باشد، برای بهبود دردهای روماتیسمی و عضلانی بهره می برند.
 
 
آبگرم های خوب در ایران
 
 

آبگرم سبلان

این مجموعه که بزرگ ترین مرکز آب درمانی خاورمیانه به شمار می رود، بخش های گوناگونی نظیر: سونا خشک، سونا بخار، وان های انفرادی، جکوزی، خدمات پزشکی و غیره دارد که گردشگران تور سرعین را به وجد می آورد.
 
 
استخر های آبگرم سرعین
 

 

مجتمع آب درمانی سرعین

یکی از مجهزترین آبگرم های سرعین این مجموعه می باشد که با وسعت زیاد و امکانات بی نظیر، مورد توجه توریست های بی شماری قرار گرفته است. 
 
 
آبگرم های معروف
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آبگرم های سرعین

حامدی آذر 1397
6 نفر پسندیدند
آبگرم های سرعین خیلی خوبه منتهی بی نهایت کثیف شده من رغبت نمی کنم برم

lahzeakhar.com/news/22580-%D8%A2%D8%A8%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%DB%8C%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 کاربران به آبگرم های سرعین