امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری سوئیس

جاذبه های گردشگری سوئیس

اکثر کشور هایی که در قاره سبز، یعنی اروپا واقع شده اند، جزء کشور های محبوب بین گردشگران و جهانگردان هستند. سوئیس نیز از جمله کشور هایی است که در داشتن جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی بسیار غنی می باشد، از این رو ما در این مطلب از سایت لحظه آخر قصد داریم، به معرفی برترین جاذبه های گردشگری سوئیس بپردازیم تا شما گردشگران عزیز از آن ها بازدید کرده و لحظات خوشی را در سفرتان به این کشور رقم بزنید.

کوه ماترهورن (Matterhorn)
کوه ماترهورن با داشتن ارتفاعی برابر با 14692 فوت (4478 متر) یکی از بلند ترین قله های رشته کوه آلپ بوده و در مرز بین کشور های ایتالیا و سوئیس قرار گرفته است. این کوه به یکی از زیبا ترین و البته خطرناک ترین قله های جهان معروف است، چرا که طی سال های 1865 تا 1995، حدود 500 کوهنورد روی این کوه جان خود را از دست داده اند. با این حال نمی توان منکر زیبایی و عظمت این قله با شکوه شد. از جمله تفریحات مهیجی که گردشگران تور سوئیس می توانند در کوه ماترهورن به آن بپردازند می توان به اسکی، پیاده روی بر روی برف، لژ سواری، تماشای مناظر، چتربال سواری یا پاراگلایدینگ، دوچرخه سواری در کوهستان و غیره اشاره کرد.

کوه پیلاتوس (Pilatus)
کوه پیلاتوس بی اغراق، یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تور لوسرن است که دیدن زیبایی های آن نصیب کمتر کسی شده است. این کوه که در منطقه دریاچه لوسرن واقع شده است، از مناظر طبیعی حیرت انگیزی برخوردار است و جهانگردان عزیز در فصل تابستان می توانند به پیاده روی در طبیعت دیدنی کوه پیلاتوس، یا در فصل زمستان، به گشت و گذار در بازار کریسمسی که در ارتفاعات بالای آن قرار دارد، بپردازند.

موزه المپیک لوزان (Olympic Museum)
موزه المپیک که در لوزان سوئیس قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری محبوب بین گردشگران تور لوزان و دوستداران ورزش است. این موزه با داشتن بیش از ده هزار اثر، در واقع بزرگ ترین آرشیو مسابقات المپیک در دنیا به شمار می رود. علاوه بر این معماری بنای این موزه نیز منحصر به فرد و دیدنی است و به همین خاطر سالانه میزبان هزاران بازدید کننده از نقاط مختلف جهان می باشد.
درج نظر