رونمایی از گران ترین نقاشی جهان

آثار هنری همواره طرفداران خاص خودش را دارد که برخی از آن ها برای بازدید از نقاشی های ارزشمند حاضر هستند مسافت های طولانی را بپیمایند تا این آثار را از نزدیک به تماشا بنشینند. یکی از بهترین مکان هایی که علاقه مندان به هنر و نقاشی را به وجد آورده، موزه لوور ابوظبی بوده که حدود 600 اثر را در خود جای داده است.

یکی از مهم ترین رویدادهایی که به تازگی در این نمایشگاه تازه تاسیس سر و صدای زیادی به پا کرد، خبری مبنی بر رونمایی از گران ترین نقاشی جهان بود. این نقاشی که هنر دستان لئوناردو داوینچی می باشد و سالواتور موندی نامیده می شود، ارزشی معادل با 335 میلیون پوند دارد که عنوان گران قیمت ترین نقاشی جهان را به خود اختصاص داده است. طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، نقاشی سالواتور موندی باید در تاریخ 27 شهریور در موزه لوور ابوظبی به معرض نمایش گذاشته می شد و حتی بسیاری از هنر دوستان هم برنامه ریزی کرده بودند که با تور امارات راهی این شهر شوند ولی رونمایی از گران ترین نقاشی جهان علی الحساب به دلایل نامشخصی به زمان دیگری موکول شده است. شایعاتی در این زمینه وجود داشته و برخی از مورخان می گویند که در اصل بودن این اثر شبهه وجود دارد. شنیده ها حاکی از آن است که در مهرماه سال آینده و هم زمان با پانصدمین سالروز فوت این هنرمند، نقاشی سالواتور موندی در موزه لوور پاریس به نمایش گذاشته می شود و هنر دوستان می توانند برای تماشای آن با تور پاریس راهی این شهر شوند.
جالب است بدانید که یک شاهزاده سعودی قصد خرید این اثر ارزشمند را دارد. تعداد محدودی از آثار داوینچی هم اکنون به جا مانده که این نقاشی یکی از آن ها بوده و حضرت عیسی را با لباسی بسیار زیبا به تصویر کشیده است. قدمت سالواتور موندی به حدود 518 سال پیش باز می گردد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز رونمایی از گران ترین نقاشی جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
بیژن 15 آبان 1397
2
رونمایی از گران ترین نقاشی جهان چقدر زیبا و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری