رونمایی از گران ترین نقاشی جهان

آثار هنری همواره طرفداران خاص خودش را دارد که برخی از آن ها برای بازدید از نقاشی های ارزشمند حاضر هستند مسافت های طولانی را بپیمایند تا این آثار را از نزدیک به تماشا بنشینند. یکی از بهترین مکان هایی که علاقه مندان به هنر و نقاشی را به وجد آورده، موزه لوور ابوظبی بوده که حدود 600 اثر را در خود جای داده است.
 
 
گران ترین نقاشی جهان
 
 
نقاشی 450 میلیون دلاری
یکی از مهم ترین رویدادهایی که به تازگی در این نمایشگاه تازه تاسیس سر و صدای زیادی به پا کرد، خبری مبنی بر رونمایی از گران ترین نقاشی جهان بود. این نقاشی که هنر دستان لئوناردو داوینچی می باشد و سالواتور موندی یا همان منجی جهان نامیده می شود، ارزشی معادل با 343 میلیون پوند معادل 450 میلیون دلار دارد که عنوان گران قیمت ترین نقاشی جهان را به خود اختصاص داده است. طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، نقاشی سالواتور موندی باید در تاریخ 27 شهریور در موزه لوور ابوظبی به معرض نمایش گذاشته می شد و حتی بسیاری از هنر دوستان هم برنامه ریزی کرده بودند که با تور امارات راهی این شهر شوند ولی رونمایی از گران ترین نقاشی جهان علی الحساب به دلایل نامشخصی به زمان دیگری موکول شده است. شایعاتی در این زمینه وجود داشته و برخی از مورخان می گویند که در اصل بودن این اثر شبهه وجود دارد. شنیده ها حاکی از آن است که در مهرماه سال آینده و هم زمان با پانصدمین سالروز فوت این هنرمند، نقاشی سالواتور موندی در موزه لوور پاریس به نمایش گذاشته می شود و هنر دوستان می توانند برای تماشای آن با تور پاریس راهی این شهر شوند. گفتنی است این نقاشی یکی از معروف ترین نقاشی های جهان به شمار می آید.
 
 
گران ترین نقاشی در جهان
 
 
جالب است بدانید که یک شاهزاده سعودی قصد خرید این اثر ارزشمند را دارد. تعداد محدودی از آثار داوینچی هم اکنون به جا مانده که این نقاشی یکی از آن ها بوده و حضرت عیسی را با لباسی بسیار زیبا به تصویر کشیده است. این نقاشی ارزشمند قدمتی 518 ساله دارد.  به گفته برخی این نقاشی با تدابیر امنیتی بالایی در یکی از بنادر آزاد کشور سوئیس نگهداری می شود.
 
 
نقاشی های گران در جهان
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره رونمایی از گران ترین نقاشی جهان

حیدری افخم 21 تیر 99
0

سلام اگر اطلاعات مستندی دررابطه باشام آخر دارید لطفا توضیح دهید.

سهیل 15 دی 98
0
ا من فکر میکردم گرون ترین تابلو همون تابلوی معروف مونالیزا باشه، فکر نمیکردن گرون قیمت تر و با ارزش تر از این هم هست الب بود ممنونم
17 دی 98
1
ارزش مونالیزا بیش تر از 5 برابر این تابلو هست و با ارزش ترین تابلوی نقاشیه. اما تا حالا به فروش گذاشته نشده.
بیژن 15 آبان 97
3
رونمایی از گران ترین نقاشی جهان چقدر زیبا و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما