جاذبه های گردشگری آلانیا

شهر آلانیا در سال های اخیر مورد توجه هموطنان زیادی قرار گرفته و آن ها ترجیح می دهند به جای سفرهای چند باره به استانبول و آنتالیا، بازدید از جاذبه های گردشگری آلانیا را نیز تجربه کنند. در ادامه تعدادی از جاذبه های گردشگری آلانیا را نام می بریم تا کاربران گرامی با آن ها آشنا شوند.

مهمانسرای آلارا یکی از آثار تاریخی این شهر می باشد که در سال 1232 به واسطه "سلطان علاء الدین کی قباد" با معماری بی نظیری ساخته شد. مساحت زمینی که این بنای تاریخی در آن قرار دارد، حدود 2000 متر مربع می باشد و بخش های متنوعی نظیر: حمام، آبنما، مسجد و غیره را شامل می شود که گردشگران تور آلانیا را به وجد می آورد.

برج سرخ یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آلانیا می باشد که نماد این شهر به حساب می اید. نام دیگر این برج که در دوران سلجوقی بنا شده، قزل کوله آلانیا است. این سازه به شکل هشت ضلعی بوده و به منظور حفاظت از کارخانه کشتی سازی بنا شده است.

قلعه آلانیا یکی از محبوب ترین بناهای جاذبه های تاریخی آلانیا می باشد که هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران تور ترکیه را به سوی خود جلب می کند. یک نکته جالب در رابطه با این بنا وجود دارد و آن احاطه به وسیله دیوار 6 کیلومتری می باشد. برای ورود به این قلعه می توانید از چندین دروازه ای که برای آن تعبیه شده بهره ببرید.

*غار داملاتاش
شاید برای گردشگران تور آلانیا جالب باشد که بدانند در این شهر یک غاری وجود دارد که تا سال ها کسی از آن باخبر نبود، تا این که به واسطه یک انفجار کشف گردید. غار داملاتاش دارای قابلیت های رادیواکتیوی بوده که برای درمان بیماری آسم موثر است و بسیاری از مبتلایان به این بیماری به این منظور به داخل غار می روند. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما