جاذبه های گردشگری آلانیا


مهمانسرای آلارا یکی از آثار تاریخی این شهر می باشد که در سال 1232 به واسطه "سلطان علاء الدین کی قباد" با معماری بی نظیری ساخته شد. مساحت زمینی که این بنای تاریخی در آن قرار دارد، حدود 2000 متر مربع می باشد و بخش های متنوعی نظیر: حمام، آبنما، مسجد و غیره را شامل می شود که گردشگران تور آلانیا را به وجد می آورد.

برج سرخ یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری آلانیا می باشد که نماد این شهر به حساب می اید. نام دیگر این برج که در دوران سلجوقی بنا شده، قزل کوله آلانیا است. این سازه به شکل هشت ضلعی بوده و به منظور حفاظت از کارخانه کشتی سازی بنا شده است.

قلعه آلانیا یکی از محبوب ترین بناهای جاذبه های تاریخی آلانیا می باشد که هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران تور ترکیه را به سوی خود جلب می کند. یک نکته جالب در رابطه با این بنا وجود دارد و آن احاطه به وسیله دیوار 6 کیلومتری می باشد. برای ورود به این قلعه می توانید از چندین دروازه ای که برای آن تعبیه شده بهره ببرید.

*غار داملاتاش
شاید برای گردشگران تور آلانیا جالب باشد که بدانند در این شهر یک غاری وجود دارد که تا سال ها کسی از آن باخبر نبود، تا این که به واسطه یک انفجار کشف گردید. غار داملاتاش دارای قابلیت های رادیواکتیوی بوده که برای درمان بیماری آسم موثر است و بسیاری از مبتلایان به این بیماری به این منظور به داخل غار می روند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری آلانیا
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.