ارزشمندترین مسجد اصفهان

ارزشمندترین مسجد اصفهان که مسجد جامع عباسی می باشد یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر اصفهان به شمار می آید و ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با ارزشمندترین مسجد اصفهان در اختیار گردشگران این شهر و همچنین کابران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
 
 
مسجد جامع اصفهان
 
 

مسجد جامع عباسی اصفهان

مسجد جامع عباسی که به نام های مسجد امام، مسجد شاه و مسجد سلطانی نیز شناخته می شود در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع شده است و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند.
 
 
مسجد جامع عباسی
 
 
از مسجد امام یا مسجد جامع عباسی به عنوان ارزشمندترین مسجد اصفهان یاد می شود، چرا که این بنا یکی از شاهکار های معماری اسلامی می باشد. این مسجد با شکوه در سال 1020 هجری به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده است و در حال حاضر بیش 400 سال قدمت دارد. خوب است بدانید که مسجد جامع عباسی در تاریخ 15 دی ماه 1310 به عنوان یکی از آثار ملی ایران با شماره 107 به ثبت رسیده است.
 
 
مسجد اصفهان
 
 
هدف از ساخت مسجد امام، احداث یک مرکز اسلامی در شهر اصفهان (پایتخت آن زمان) بوده و به همین جهت شاه عباس با سرمایه خود مسجدی ساده و در عین حال با شکوه را در میدان نقش جهان تأسیس کرد البته لازم به ذکر است که ساخت این مسجد در واقع ادای نذر شاه طهماسب صفوی نیز بوده است.
 
 
مسجد جامع در اصفهان
 
 
ساختمان این مسجد شامل یک گنبد اصلی، چهار مناره، دو شبستان، دو مدرسه طلاب و چندین ایوان می باشد که به بهترین شکل ممکن و به وسیله معماران و طراحان برجسته ایرانی ساخته شده است.
 
 
 
مسجد عباسی
 
 
معماری این بنا بسیار هوشمندانه و مطابق شیوه های اصولی می باشد و یکی از نمونه های این امر انعکاس صدا در زیر گنبد اصلی مسجد است، گردشگران تور اصفهان به هنگام بازدید از مسجد امام در زیر گنبد اصلی با تولید صدا می توانند انعکاس آن را شنیده و به بی نظیر بودن ساخت بنای مسجد پی ببرند.
 
 
مسجد جامع اصفهان
 
 
به طور کلی مسجد امام یکی از بهترین مساجد موجود در شهر اصفهان می باشد که بازید از آن را به تمامی گردشگران تور اصفهان توصیه می کنیم.
 
 
مسجد عباسی
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما