ارزشمندترین مسجد اصفهان


مسجد جامع عباسی که به نام های  مسجد امام، مسجد شاه و مسجد سلطانی نیز شناخته می شود در ضلع جنوبی میدان نقش جهان واقع شده است و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند.
از مسجد امام یا مسجد جامع عباسی به عنوان ارزشمندترین مسجد اصفهان یاد می شود، چرا که این بنا یکی از شاهکار های معماری اسلامی می باشد. این مسجد با شکوه در سال 1020 هجری به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده است و در حال حاضر بیش 400 سال قدمت دارد. خوب است بدانید که مسجد جامع عباسی در تاریخ 15 دی ماه 1310 به عنوان یکی از آثار ملی ایران با شماره 107 به ثبت رسیده است.
هدف از ساخت مسجد امام، احداث یک مرکز اسلامی در شهر اصفهان (پایتخت آن زمان) بوده و به همین جهت شاه عباس با سرمایه خود مسجدی ساده و در عین حال با شکوه را در میدان نقش جهان تأسیس کرد البته لازم به ذکر است که ساخت این مسجد در واقع ادای نذر شاه طهماسب صفوی نیز بوده است.
ساختمان این مسجد شامل یک گنبد اصلی، چهار مناره، دو شبستان، دو مدرسه طلاب و چندین ایوان می باشد که به بهترین شکل ممکن و به وسیله معماران و طراحان برجسته ایرانی ساخته شده است.
معماری این بنا بسیار هوشمندانه و مطابق شیوه های اصولی می باشد و یکی از نمونه های این امر انعکاس صدا در زیر گنبد اصلی مسجد است، گردشگران تور اصفهان به هنگام بازدید از مسجد امام در زیر گنبد اصلی با تولید صدا می توانند انعکاس آن را شنیده و به بی نظیر بودن ساخت بنای مسجد پی ببرند.
به طور کلی مسجد امام یکی از بهترین مساجد موجود در شهر اصفهان می باشد که بازید از آن را به تمامی گردشگران تور اصفهان توصیه می کنیم.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به ارزشمندترین مسجد اصفهان
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.