مشهورترین کلیساهای فرانسه

کشور فرانسه کلیسا های متعددی را در خود جای داده است، در این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا مشهورترین کلیساهای فرانسه را به شما معرفی کنیم. از مشهورترین کلیساهای فرانسه می توان به کلیسای نوتردام، کلسای جامع بورژ، کلیسای سنگی سنت جین، کلیسای سنت مایکل و غیره اشاره کرد که در ادامه به معرفی هر یک از آن خواهیم پرداخت.
کلیسای نوتردام:
بی شک نام کلیسای نوتردام برای اغلب افراد دنیا آشنا می باشد، این کلیسا که در شهر پاریس واقع شده است یکی از مشهورترین کلیساهای فرانسه به شمار می آید. این کلیسا که یکی از شاهکار های معماری موجود در پاریس می باشد دارای ساختمانی بسیار قدیمی است و قدمت آن به سال 1345 میلادی باز می گردد. خوب است بدانید که کلیسای نوتردام تا مدت ها به عنوان بزرگ ترین کلیسای قاره اروپا شناخته می شد، اما امروزه کلیسا های بزرگ تری در این قاره ساخته شده اند. یکی از جذاب ترین موارد موجود در این کلیسا ناقوس های متعدد آن می باشد که بزرگ ترین آن ها امانوئل نام دارد و تنها در روز ها و شرایط خاص به صدا در می آید.
کلیسای جامع بورژ:
این کلیسا که در شهر بورژ قرار دارد یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین کلیسای های کشور فرانسه به شمار می آید که شهرت بسیاری نیز دارد. این کلیسا که توسط مسیحیان کاتولیک رومی در اوایل قرن 13 میلادی ساخته شده است دارای معماری گوتیک و بی نظیر می باشد، باید بدانید که در ساخت این کلیسا از شیشه های رنگی استفاده شده است و امروزه با گذشت بیش از 7 قرن تمامی شیشه ها سالم اند.
کلیسای سنگی سنت جین:
این کلیسا نیز یکی از مشهورترین کلیساهای فرانسه به شمار می آید که در شهر کوچک Aubeterre sur Dronne واقع شده است و سالانه نظر گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند، این کلیسای زیبا به وسیله سنگ آهک ساخته شده است، گردشگران تور فرانسه باید بدانند که این کلیسا بسیار قدیمی بوده و ساخت آن به اواسط قرن 12 ام میلادی باز می گردد.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور فرانسه مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر