امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به حمامی به قدمت زندیه

حمامی به قدمت زندیه

شهر شیراز یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهر ها در کشور ایران می باشد. جاذبه های گردشگری قدیمی شیراز باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف ایران و دیگر کشور ها برای تفریح و بازدید از این شهر، تور شیراز را در برنامه سفر خود قرار دهند. یکی از محبوب ترین جاذبه های تاریخی این شهر حمام وکیل بوده که در بین گردشگران به عنوان حمامی به قدمت زندیه معروف است. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با حمامی به قدمت زندیه در اختیار شما قرار دهیم.
حمام وکیل در زمان حکومت کریم خان زند در مرکز شهر شیراز ساخته شده است، به همین علت امروزه این حمام را به عنوان حمامی به قدمت زندیه می شناسند. حمام وکیل در واقع یکی از بخش های مجموعه وکیل بوده که شامل مسجد، بازار و حمام می شود. کریم خان زند در زمان حکومت خود یعنی بین سال های 1172 تا 1193 بنا های بسیاری در شیراز و دیگر کشور های ایران ساخته است، حمام وکیل که در واقع حمام عمومی بوده، در سال 1187 افتتاح شد. معماری شگفت انگیز زندیه باعث زیبایی هر چه بیشتر این حمام شده، همچنین گردشگران تور شیراز باید بدانند که آثار و نقش های کشیده شده بر روی دیوار های این حمام در نوع خود بی نظیر است. در ساخت و معماری این حمام نکات بسیار جالبی مانند مکان قرار گیری ورودی و خروجی هوای گرم قابل مشاهده است. این حمام یکی از پیشرفته ترین ساختمان های دوران زندیه بوده که گردشگران تور داخلی می توانند در شیراز به بازدید از آن بروند.
 
 
مساحت حمام وکیل شیراز در حدود 11 هزار متر مربع می باشد، همچنین جالب است بدانید که آب این حمام را از چاهی به نام گاو چاه که در بخش غربی حمام قرار دارد، تامین می کرده اند. امروزه در این حمام مجسمه های بسیاری وجود دارد که کاربرد بخش های مختلف حمام را به گردشگران تور شیراز نشان می دهد. مجموعه وکیل یکی از آثار ملی ثبت شده ی ایران می باشد

نظرات مردم درباره حمامی به قدمت زندیه

تاجبخش 30 آبان 97
4
من حمامی به قدمت زندیه رو رفتم بی نهایت زیبا و دیدنی هست و به ایرانی بودنم افتخار کردم
درج نظر