حمامی به قدمت زندیه

حمام وکیل در زمان حکومت کریم خان زند در مرکز شهر شیراز ساخته شده است، به همین علت امروزه این حمام را به عنوان حمامی به قدمت زندیه می شناسند. حمام وکیل در واقع یکی از بخش های مجموعه وکیل بوده که شامل مسجد، بازار و حمام می شود. کریم خان زند در زمان حکومت خود یعنی بین سال های 1172 تا 1193 بنا های بسیاری در شیراز و دیگر کشور های ایران ساخته است، حمام وکیل که در واقع حمام عمومی بوده، در سال 1187 افتتاح شد. معماری شگفت انگیز زندیه باعث زیبایی هر چه بیشتر این حمام شده، همچنین گردشگران تور شیراز باید بدانند که آثار و نقش های کشیده شده بر روی دیوار های این حمام در نوع خود بی نظیر است. در ساخت و معماری این حمام نکات بسیار جالبی مانند مکان قرار گیری ورودی و خروجی هوای گرم قابل مشاهده است. این حمام یکی از پیشرفته ترین ساختمان های دوران زندیه بوده که گردشگران تور داخلی می توانند در شیراز به بازدید از آن بروند.مساحت حمام وکیل شیراز در حدود 11 هزار متر مربع می باشد، همچنین جالب است بدانید که آب این حمام را از چاهی به نام گاو چاه که در بخش غربی حمام قرار دارد، تامین می کرده اند. امروزه در این حمام مجسمه های بسیاری وجود دارد که کاربرد بخش های مختلف حمام را به گردشگران تور شیراز نشان می دهد. مجموعه وکیل یکی از آثار ملی ثبت شده ی ایران می باشد

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به حمامی به قدمت زندیه

نظرات کاربران

تاجبخش 30 آبان 97
4
من حمامی به قدمت زندیه رو رفتم بی نهایت زیبا و دیدنی هست و به ایرانی بودنم افتخار کردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.