امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه ای بجامانده از تاتارها

موزه ای بجامانده از تاتارها

شهر کازان یکی از شهرهای روسیه بوده که به تازگی مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. در این شهر جاذبه های فرهنگی و توریستی جذابی وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. یکی از مهم ترین جاذبه های فرهنگی شهر کازان " موزه ای بجامانده از تاتارها" می باشد که نزد اهالی شهر محبوبیت ویژه ای دارد. جالب است بدانید که در گذشته در زمین فعلی این موزه، یک مسجد وجود داشت که بعد از تخریب قسمت هایی از آن، موزه فعلی در آن مکان بنا شد.
موزه ملی جمهوری تاتارستان که موزه ای بجامانده از تاتارها به حساب می آید، در سال 1770 بنا گشته و در سال 2005 تغییراتی بر روی آن انجام شد. در این موزه مجلل تاریخ تاتارستان به نمایش گذاشته شده که گردشگران تور کازان می توانند با بازدید از این مکان، آشنایی بیشتری با این قوم پیدا کنند. موزه ملی تاتارستان بخش های مختلفی دارد که یکی از این بخش ها به هدایای دریافتی از سایر کشورها اختصاص دارد. در گنبد طلایی این موزه تعدادی قرآن قرار دارد که نشان از اهمیت بالای آن نزد این قومیت دارد.
در طبقه دوم موزه جمهوری تاتارستان، تعداد بی شماری از اشیای ارزشی و مدال هایی که به رئیس جمهور تاتارستان هدیه داده شده، به نمایش درآمده که نظر گردشگران تور کازان را به خود جلب کرده است. بخش هایی از موزه به آثار یکی از تاریخدانان معروف تاتار به نام آندری لیخاچوف اختصاص پیدا کرده است. علاوه بر موارد ذکر شده، کتاب هایی کهن، سکه هایی نادر، جواهرات زیبا، صنایع دستی، لباس های سنتی و دست نویسه هایی از اشخاص برجسته در این موزه تاریخی وجود دارد که می توانید از تماشای آن ها شگفت زده شوید.
گردشگران تور روسیه برای بازدید از این موزه می توانند از طریق ایستگاه مترو کرملیوفسکایا استفاده کنند.  

نظرات مردم درباره موزه ای بجامانده از تاتارها

یاوری 30 آبان 97
1
موزه ای بجامانده از تاتارها واقعا زیبا و دیدنی هستند من که از تماشای آن لذت بردم
درج نظر