امتیاز 5 از 5 | از بین 106 امتیاز دهنده به "دریاچه لیپار" دریاچه صورتی ایران

دریاچه صورتی ایران

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کشور ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. امروزه نظر گردشگران بسیاری به نقاط مختلف این کشور جلب شده است، هر ساله گردشگران برای بازدید از نقاط مختلف ایران از تور های داخلی استفاده می کنند. در کشور ایران تالاب های بسیاری وجود داشته که از میان آن ها تالاب لیپار به عنوان تنها دریاچه صورتی ایران شناخته می شود. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با تنها دریاچه صورتی ایران در اختیار شما قرار دهیم.
 
دریاچه صورتی ایران
 
تالاب لیپار واقع در مسیر جاده چابهار به گواتر یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاذبه دیدنی در میان گردشگران تور داخلی محسوب می شود. تنها دریاچه صورتی ایران در فاصله 15 کیلومتر از شهر چابهار قرار گرفته است. رنگ آب این تالاب صورتی بوده و دلیل این پدیده را می توان وجود باکتری ها و پلانکون ها در این تالاب دانست، همچنین گردشگران تور چابهار جالب است بدانند که آب این دریاچه به شدت شور می باشد. در این تالاب پرندگان بسیاری مانند عقاب دشتی، خوتکا، طاووسک، دلیجه، تیهو، چنگر، کشیم و فلامینگو را می توان مشاهده کرد. همچنین پوشش گیاهی زیبای این تالاب که شامل گزنه و بلوط بوده، زیبایی آن را دو چندان کرده است. از دیگر گیاهانی که در این منطقه وجود دارد می توان به پنبه اشاره کرد.
 

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

 
تالاب لیپار در سال 1362 به پیشنهاد بومیان این منطقه احداث شده است. در همان ابتدا پرندگان غیر بومی بسیاری به این تالاب مهاجرت کرده اند. یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری چابهار جذر و مد قرمز است، که زیبا ترین بخش آن در این تالاب رخ می دهد. جالب است بدانید که در این تالاب در حدود 85 گونه ماهی، 93 نوع پلانگتون گیاهی، 31 نوع پلانگتون جانوری، 64 گونه از نرم تنان و همچنین گونه های مختلفی از سخت پوستان و جلبک ها وجود دارند. جالب است بدانید دریاچه هیلیر نیز به عنوان تنها دریاچه صورتی جهان شناخته می شود و رنگ آن کاملا صورتی می باشد.
آدرس دریای صورتی چابهار در 15 کیلومتری شرق این شهر دیدنی می باشد.
 

عجایب هفتگانه جدید - هفت مورد از برجسته ترین بنا ها و جاذبه های تاریخی موجود در کشور های مختلف دنیا

 

نظرات مردم درباره "دریاچه لیپار" دریاچه صورتی ایران

پریا 17 تیر 99
0
یه دریاچه صورتی هم تو استان گلستان هست
fateme 11 دی 98
3
سلام واقعا رنگ این دریاچه در این حد واضح و پر رنگه؟ احساس میکنم در عکس ها کمی اغراق شده و در این حد هم صورتی نیست
تارا 30 آبان 97
4
تنها دریاچه صورتی ایران به این شکل نیست دیگه
درج نظر