عظیم ترین مجسمه بودا در جهان

در دنیا افرادی هستند که به دنبال مکان های خاص برای بازدید می باشند عظیم ترین مجسمه بودا در جهان یکی از همین مکان محسوب می گردد که می تواند جذابیت خاصی داشته باشد. به همین جهت در این در قسمت گردشگران عزیز را با عظیم ترین مجسمه بودا در جهان آشنا خواهیم کرد.
 
بزرگترین مجسمه بودا
 

مجسمه بودی لشان

مجسمه بودای لشان از عظیم ترین مجسمه های دنیا می باشد که در دنیا به بزرگ ترین مجسمه سنگی بودا شهرت دارد.
گردشگران تور چین که تنها دیوار چین را در این کشور می شناسند غافل از این که در این کشور عجایب و جاذبه های گردشگری فراوانی را درون خود جای داده تا افراد ماجراجو را به سمت خود بکشانند.
مجسمه بودای لشان که از شگفت انگیز ترین جاذبه های چین به شمار می رود که حدود 1300 سال قدمت دارد و از جز قدیمی ترین مجسمه های دنیا هم می باشد.
 
عظیم ترین مجسمه بودا
 
مناطق اطراف مجسمه و خود مجسمه در مقدس ترین مکان چین واقع گریده که نزد پیروان بودائیسم بسیار مقدس می باشد.
مجسمه بودای بزرگ لشان با ارتفاع 71 متر در میان صخره های کنده کاری شده واقع گردیده که روی آن چهره و پیکر بودا را به تصویر کشیده اند.
گردشگران تور چین برای بازدید از این مجسمه عظیم الجثه می بایست به سمت جنوب استان سیچوان بروند و کمی دور تر از شهر لشان کوهی به نام امی می بینند که از مهم ترین جاذبه شهر لشان محسوب می گردد.
 
بزرگترین مجسمه در جهان
 
مهم ترین نکته ای که باعث جذب شدن بینندگان به مجسمه می شود ، تفاوت آن با دیگر تندیس ها و مجسمه های بودا است. جالب است بدانید که طول سر مجسمه لشان 14.7 متر و پهنای شانه ی آن 28 متر و عرض آن 10 متر می باشد و در نگاه اول چند دقیقه ای بازدیدکنندگان را  خود خیره می کند.
دقیقا رو به روی بودای بزرگ رودی به نام مینجیانگ جاریست که زیبایی مجسمه و سایت اطراف آن را دو چندان کرده و همین امر باعث شده توریست ها علاوه بر بازدید مجسمه بودا به تماشای محیط و طبیعت اطراف آن بپردازند. بودائیان بر این عقیده اند که به طور کلی مجسمه بودا نماد روشنایی و شادیست به همین خاطر تمامی مردم چین در خانه های خود مجسمه بودا را نگهداری می کنند.
 
مجسمه بودا
 

ابعاد و اندازه ی عظیم ترین مجسمه بودا در جهان

بودای لشان که به صورت نشسته ساخته شده ، فقط طول پای آن 8.5 متر می باشد، یعنی حدود 100 نفر می توانند روی پای مجسمه بنشینند ، جالب بدانید که پهنای پاهای این مجسمه به قدری بزرگ است که اندازه ی آن برابر با یک زمین بسکتبال می باشد. شاید تا از نزدیک نبینید باورتان نشود ، بینی مجسمه لشان 6 متر و هر یک از انگشتانش 3 متر  می باشد به طوری که هر فرد به راحتی می تواند روی انگشتان بودا بنشیند. 
قطعا نکته ای که باعث شده بیش تر گردشگران از سر تا سر دنیا برای بازدید از مجسمه بیایند شکل ظاهری و معماری خاص آن است. جنس این مجسمه غول پیکر تماما از سنگ است به غیر از گوش های بودا که با چوب ساخته شده و امروزه می توانید گوش های مرمت شده ی آن را ببینید.
 
مجسمه بودا
 

نظرات مردم درباره عظیم ترین مجسمه بودا در جهان

رایان 6 آبان 97
2
عظیم ترین مجسمه بودا در جهان واقعا چه عظمتی داره ، رو انگشتش میشه نشست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر