دروازه جهنم

دروازه جهنم ترکمنستان جزء یکی از عجیب ترین و ترسناک ترین مکان های جهان در کنار روستای دروازه قره‌ قوم، استان آخال کشور ترکمنستان به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان اعجاب انگیز در اختیار گردشگران تور لحظه آخری و همچنین کاربران سایت قرار دهیم.
 
 
دروازه جنم
 
 

دروازه جهنم کجاست؟

دروازه جهنم و یا همان دروازه دوزخ در واقع گودالی بسیار عمیق و بزرگ است که به طور دائمی در آتش می سوزد، مطمئنا برایتان این سوال پیش می آید که چطور چنین چیزی ممکن است، به همین منظور در ادامه با ما همراه باشید تا تاریخچه کشف این گودال و یا همان دروازه جهنم را برای شما توضیح دهیم.
 
 
دروازه جهنم
 

کشف دروازه جهان 

 

خطرناک ترین آتشفشان های جهان - با عجیب ترین و خطرناک ترین آتشفشان های جهان آشنا شوید.

 

در دهه 80 قرن بیستم ميلادى، دانشمندان روسى در سيبرى دسته اى از آزمايشات حفارى را به سرپرستى دكتر پرفسور آزاكوف اجرا می كردند. اين گودال ها معمولا به هدف تحقيقات ژئوتكنيک یا همان مهندسی جغرافيايى و يافتن مكانی از ذخاير نادر معدنی حفر می شدند، در اين مورد نیز، زمين شناسان در روسيه به دنبال کشف نفت و گاز به حفاری پرداختند تا اینکه به این گودال اعجاب انگیز رسیدند.
حفارى آن ها بدون هيچ مشكلى در حال پيشروى بود تا زمانى كه به عمق 9 مايلى زمين مى رسند كه ناگهان مته وارد يک فضاى خالى مى شود.
 
 
 
 
 
دروازه جهنم در پاکستان
 
 
سنسورهاى دماسنج مته، دماى گودال را بالاى 1100 درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تيم تحقيقاتى تصميم گرفتند يک ميكروفون مقاوم در برابر دما هاى بالا براى ارزيابى به گودال دروازه جهنم بفرستند. ميكروفون فقط 30 ثانيه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال دروازه جهنم خارج شد. اما در همان 30 ثانيه، دانشمندان به صداهاى عجيبى روى نوار برخورد كردند. طبق گفته افرادی که به این صدا گوش کرده اند، صدای ضبط شده شبیه به گریه و شیون هزاران نفر بوده است، اما تا کنون دلیل این صدا ها کشف نشده است. امیدوارم این مقاله برای تمامی گردشگران تور لحظه آخری مفید واقع شده باشد.
 
 
دروازه جهنم بر روی زمین
 
 
دروازه جهنم را می توان به عنوان یکی از عجیب ترین نقاط موجود بر روی کره زمین دانست، امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان وحشتناک کسب کرده باشید، شما در رابطه با دروازه جهنم چه فکری می کنید؟ آیا این مکان دروازه ایست به سوی سرزمین های ناشناخته؟ 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دروازه جهنم

فاطمه محمدی 20 شهریور 99
0

بعضی از چیزاش درسته ولی این دروغه که صدای گریه و شیون بوده وقتی گازها می خوان از لای سنگ ها عبور کنن صدای شبیه به سوت یا شاید جیغ باشه خیلیا این دروغو باور کردن که صدای گریه بوده

MINOO 18 اردیبهشت 99
1
اوووو خدای من، فقط اون لحظه که کشف شده چقد همه ترسیدن، خیلی دوست داشتم اون لحظه اونجا می بودم، حالا امکان بازدید از این دروازه جهنم وجود داره؟ یا نمیشه ازش بازدید کرد؟
حدیث 8 مهر 97
5
چقدر دروازه جهنم ترسناکه...
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما