دروازه جهنم

📅 بروزرسانی : ۸ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 3392
دروازه جهنم ترکمنستان جزء یکی از عجیب ترین و ترسناک ترین مکان های جهان در کنار روستای دروازه قره‌ قوم، استان آخال کشور ترکمنستان به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان اعجاب انگیز در اختیار گردشگران تور لحظه آخری و همچنین کاربران سایت قرار دهیم.

دروازه جهنم کجاست؟

دروازه جهنم و یا همان دروازه دوزخ در واقع گودالی بسیار عمیق و بزرگ است که به طور دائمی در آتش می سوزد، مطمئنا برایتان این سوال پیش می آید که چطور چنین چیزی ممکن است، به همین منظور در ادامه با ما همراه باشید تا تاریخچه کشف این گودال و یا همان دروازه جهنم را برای شما توضیح دهیم.
 
دروازه جهنم
 

کشف دروازه جهان 

در دهه 80 قرن بیستم ميلادى، دانشمندان روسى در سيبرى دسته اى از آزمايشات حفارى را به سرپرستى دكتر پرفسور آزاكوف اجرا می كردند. اين گودال ها معمولا به هدف تحقيقات ژئوتكنيک یا همان مهندسی جغرافيايى و يافتن مكانی از ذخاير نادر معدنی حفر می شدند، در اين مورد نیز، زمين شناسان در روسيه به دنبال کشف نفت و گاز به حفاری پرداختند تا اینکه به این گودال اعجاب انگیز رسیدند.
 

عجایب دنیا - اگر تمایل دارید عجایب دنیا را بشناسید بر روی لینک کلیک کنید.

 
حفارى آن ها بدون هيچ مشكلى در حال پيشروى بود تا زمانى كه به عمق 9 مايلى زمين مى رسند كه ناگهان مته وارد يک فضاى خالى مى شود.
سنسورهاى دماسنج مته، دماى گودال را بالاى 1100 درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تيم تحقيقاتى تصميم گرفتند يک ميكروفون مقاوم در برابر دما هاى بالا براى ارزيابى به گودال دروازه جهنم بفرستند. ميكروفون فقط 30 ثانيه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال دروازه جهنم خارج شد. اما در همان 30 ثانيه، دانشمندان به صداهاى عجيبى روى نوار برخورد كردند. طبق گفته افرادی که به این صدا گوش کرده اند، صدای ضبط شده شبیه به گریه و شیون هزاران نفر بوده است، اما تا کنون دلیل این صدا ها کشف نشده است. امیدوارم این مقاله برای تمامی گردشگران تور لحظه آخری مفید واقع شده باشد.
دروازه جهنم را می توان به عنوان یکی از عجیب ترین نقاط موجود بر روی کره زمین دانست، امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان وحشتناک کسب کرده باشید، شما در رابطه با دروازه جهنم چه فکری می کنید؟ آیا این مکان دروازه ایست به سوی سرزمین های ناشناخته؟
 

مثلث برمودا - مثلث برمودا یا مثلث شیطان در واقع نامی است که به منطقه ای در جنوب شرقی آمریکا اطلاق می گردد.

 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره دروازه جهنم

داود گودرزی بهمن 1400
15 نفر پسندیدند
همانطوری که نور زمین از خورشید است ولی تاریکی آن از سایه خود زمین تشکیل میشه، بنابراین بهشت از خداوند است ولی جهنم محصول انسان است که با اعمال خود از بهشت محروم شده، پس در جهنم است.تاریکی وجود ندارد آنچه هست نبود روشنایی است.
ساشا ساحلیان شهریور 1400
23 نفر پسندیدند
بنظر من وقتی هممون بمیریم یکی یکی میریم تو همین‌گودال اتشین..بهشتی وجود نداره..چون تعریفات از جهنم همیشه بیشتر بوده و از عذابهای الهی بیشتر بوده...ههمون میسوزیم تو جهنم خیالتون تختتتت
عاطفه مصطفوی خرداد 1400
21 نفر پسندیدند
بنظرم دروازه جهنم باتوجه به صداها مکان جنیان یاافرادگنکهکاریست که روحشان محبوس دراین مکان است تاقیامت برپاشد.
اسرا خرداد 1400
18 نفر پسندیدند
شاید یک پدیده طبیعی باشد.
H اردیبهشت 1400
18 نفر پسندیدند
به نظر من آنجا قبلاً سطح زمین بوده و پس از اتفاقات‌ی آن لایه پوشانده شده و زندگی ما شروع شده این هم یک احتمال است شاید جنیان در آنجا باشند یا واقعاً جهنم است

lahzeakhar.com/news/22468-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AC%D9%87%D9%86%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از بین 111 کاربران به دروازه جهنم