دروازه جهنم

دروازه جهنم ترکمنستان جزء یکی از عجیب ترین و ترسناک ترین مکان های جهان در کنار روستای دروازه قره‌ قوم، استان آخال کشور ترکمنستان به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان اعجاب انگیز در اختیار گردشگران تور لحظه آخری و همچنین کاربران سایت قرار دهیم.

دروازه جهنم و یا همان دروازه دوزخ در واقع گودالی بسیار عمیق و بزرگ است که به طور دائمی در آتش می سوزد، مطمئنا برایتان این سوال پیش می آید که چطور چنین چیزی ممکن است، به همین منظور در ادامه با ما همراه باشید تا تاریخچه کشف این گودال و یا همان دروازه جهنم را برای شما توضیح دهیم.
تاریخچه کشف این گودال به شرح زیر است:
در دهه 80 قرن بیستم ميلادى، دانشمندان روسى در سيبرى دسته اى از آزمايشات حفارى را به سرپرستى دكتر پرفسور آزاكوف اجرا می كردند. اين گودال ها معمولا به هدف تحقيقات ژئوتكنيک یا همان مهندسی جغرافيايى و يافتن مكانی از ذخاير نادر معدنی حفر می شدند، در اين مورد نیز، زمين شناسان در روسيه به دنبال کشف نفت و گاز به حفاری پرداختند تا اینکه به این گودال اعجاب انگیز رسیدند.
حفارى آن ها بدون هيچ مشكلى در حال پيشروى بود تا زمانى كه به عمق 9 مايلى زمين مى رسند كه ناگهان مته وارد يک فضاى خالى مى شود.

سنسورهاى دماسنج مته، دماى گودال را بالاى 1100 درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تيم تحقيقاتى تصميم گرفتند يک ميكروفون مقاوم در برابر دما هاى بالا براى ارزيابى به گودال دروازه جهنم بفرستند. ميكروفون فقط 30 ثانيه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال دروازه جهنم خارج شد. اما در همان 30 ثانيه، دانشمندان به صداهاى عجيبى روى نوار برخورد كردند. طبق گفته افرادی که به این صدا گوش کرده اند، صدای ضبط شده شبیه به گریه و شیون هزاران نفر بوده است، اما تا کنون دلیل این صدا ها کشف نشده است. امیدوارم این مقاله برای تمامی گردشگران تور لحظه آخری مفید واقع شده باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دروازه جهنم
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
حدیث 8 مهر 1397
4
چقدر دروازه جهنم ترسناکه...
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری