بلندترین آبشار مازندران

📅 بروزرسانی : ۴ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 1186
بلندترین آبشار مازندران، آبشار شاهاندشت می باشد که در 65 کیلومتری شهر آمل در روستایی به همین نام واقع شده است. اگر از علاقمندان به طبیعت گردی هستید در این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا بلندترین آبشار مازندران را به شما معرفی کنیم.

آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت از تنگه ای به نام الیاس سرچشمه می گیرد و آبی بسیار گوارا دارد. سالانه افراد بسیار برای بازدید از این آبشار زیبا به این منطقه سفر می کنند. این آبشار با دارا بودن ارتفاعی بیش از 62 متر لقب بلندترین آبشار مازندران را به خود اختصاص داده است. گردشگرانی که با تور شمال سفر کرده و از آبشار شاهاندشت بازدید می کنند می توانند در این منظقه آب بازی کرده و لحظات شاد و مهیجی را تجربه کنند. خوب است بدانید که این آبشار در سال 1390 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. توجه داشته باشید که برای رسیدن به آبشار ابتدا باید یک مسیر پیاده روی عبور کنید، این مسیر که از دل طبیعت عبور می کند بسیار زیبا می باشد و گردشگران می توانند از پیاده روی در این مسیر و دیدن مناظر طبیعی زیبا نهایت لذت را ببرند. این منطقه، سوژه های بسیار زیبایی برای عکاسی دارد بنابراین اگر از علاقمندان به عکاسی هستید بازدید از این آبشار را فراموش نکنید. اگر تجهیزات لازم به همراه داشته باشید می توانید به بالای آبشار رفته و سپس فرود بیایید و اوج هیجان را تجربه کنید. گردشگران تور مازندران باید بدانند که در نزدیکی آبشار شاهاندشت قلعه ای بسیار قدیمی به نام قلعه ملک بهمن وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد.
 
 
دیدنی های مازندران
 
 
لازم به ذکر است در اطراف آبشار خانه های محلی وجود دارد که گردشگران تور داخلی می توانند در آن ها اقامت کنند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با بلندترین آبشار مازندران بدست آورید.
 

آبشارهای تهران - لیستی از بهترین آبشارهای تهران برای گردش در دل طبیعت!

 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22462-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بلندترین آبشار مازندران