بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در ایران


بوستان ملت يا همان پارک ملت یکی از معروف ترین پارک های ایران می باشد که در غرب شهر مشهد و حاشيه بلوار وکيل آباد واقع شده است. مساحت اين پارک حدود 720 هزار متر مربع می باشد. پارک ملت بزرگ ترين پارک مشهد و يکی از زيباترين پارک های ايران به شمار می آید. اين پارک دارای شهربازی، تاسيسات ورزشی و فضای سبز بزرگی می باشد. یکی از مهمترین بخش های این پارک بسیار مورد توجه گردشگران تور مشهد قرار می گیرد، چرخ فلک این مجموعه است.


بزرگترين چرخ فلک خاورميانه در بوستان ملت مشهد در سال 1384 به بهره برداری رسيده است. اين چرخ فلک با 250 تن ‏وزن قادر خواهد بود در يک دور کامل 448 نفر را به ارتفاع 80 متر بالا ببرد و سرنشينان اين چرخ فلک قادر خواهند بود تمام ‏نقاط مشهد را در زیر پای خود نظاره کنند. اين چرخ فلک را بخش خصوصی و طی دو سال نصب و راه اندازی کرده است. گفتنی است چرخ فلک ‏پارک ملت مشهد پس از شهرهای لندن و توکیو، سومين چرخ فلک بزرگ دنيا محسوب می شود. لازم است ذکر شود این چرخ فلک را بخش خصوصی، طی دو سال نصب و راه اندازی کرده است و این مجموعه اولین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور می باشد که از سال 1390 به عضویت اتحادیه جهانی IAAPA درآمده است. با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور مشهد پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود به چرخ و فلک بوستان ملت مشهد که به بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در ایران معروف است، بازدید کنند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در ایران

نظرات کاربران

سعید 10 آبان 97
1
قبل از درج هر خبری یک تحقیقی بفرمایید.در همین خاورمیانه که ما ایرانی ها خیلی علاقه داریم خود را سرآمد آن در هر زمینه ای اعلام کنیم. دبی بلند ترین و بزرگترین چرخ و فلک دنیا را دارد بنام العین دبی یا چشم دبی به ارتفاع 210 متر. یازده چرخ و فک بزرگ دیگر هم در دنیا وجود دارند که مشهد جزو آنها نیست.
دادمهر 2 مهر 97
2
بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در ایران بی نهایت خوب و هیجان انگیز هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور زمینی مشهد بهمن 98
2 شب
قطار 4 تخته سروش
تفریحات سیمالیان
4 بهمن - 11 بهمن

تور مشهد بهمن 98
2 شب
کاسپین
پرواز ایرانیان
6 بهمن - 14 بهمن

تور زمینی مشهد بهمن 98
2 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
5 بهمن - 14 بهمن

تور ترکیبی مشهد 11 بهمن 98
3 شب
کاسپین
همیشه سفر
11 بهمن - 14 بهمن

تور مشهد 5 بهمن 98
2 شب
کاسپین
وقت سفر
5 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد 5 بهمن 98
3 شب
کاسپین
اسطوره بیستون
5 بهمن - 8 بهمن

تور مشهد 5 بهمن 98
3 شب
ایران ایر تور
آذربال ایرانیان
5 بهمن - 8 بهمن

تور مشهد 4 و 5 بهمن 98
2 شب
زاگرس
دانیار سفر پارسیان
4 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد 5 بهمن 98
3 شب
زاگرس
دانیار سفر پارسیان
5 بهمن - 7 بهمن

تور مشهد 8 بهمن 98 ویژه تعطیلات
3 شب
قطار نورالرضا
آیسو سفر پارسه
8 بهمن - 11 بهمن