عمیق ترین دریاچه جهان

عمیق ترین دریاچه جهان، دریاچه بایکال می باشد که در جنوب سیبری و در کشور روسیه واقع شده است و یکی از زیبا ترین جاذبه های این کشور به شمار می آید. در این مقاله ما را همراهی کنید تا عمیق ترین دریاچه جهان را به شما معرفی کنیم.
دریاچه بایکال هفتمین دریاچه بزرگ جهان و همچنین عمیق ترین دریاچه جهان می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
خوب است بدانید که بیش از 20 درصد آب شیرین غیر منجمد دنیا در این دریاچه قرار دارد و به همین جهت از دریاچه بایکال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
طبق تحقیقات انجام شده قدمت این دریاچه طبیعی به 25 میلیون سال نیز می رسد و قدیمی ترین دریاچه جهان می باشد همچنین لازم به ذکر است که دریاچه بایکال زلال ترین آب را در میان تمامی دریاچه های دنیا دارد.
برخی به اشتباه تصور می کنند که دریاچه خزر عمیق ترین دریاچه دنیا می باشد، این در حالی است که عمق دریاچه بایکال حدود 600 متر بیشتر از دریاچه خزر می باشد.
دریاچه بایکال زیستگاه بیش از 1700 گونه جانوری و گیاهی می باشد که اغلب آن ها تنها در این دریاچه یافت می شوند، از جانواران موجود در دریاچه بایکال می توان به بی مهرگان، ماهی ها و غیره اشاره کرد، خاص ترین گونه جانوری که در دریاچه بایکال وجود دارد فک بایکال می باشد که تنها گونه فک هایی هستند که در آب شیرین زندگی می کنند.
اگر قصد سفر با تور روسیه را دارید بازدید از دریاچه را به شما توصیه می کنیم چرا که دیدن گونه های جانوری خاص، قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه دنیا، مناظر بکر و بسیار زیبا تجربه ای منحصر به فرد می باشد که در بازدید از دریاچه بایکال می توانید به دست آورید.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور روسیه برای گردشگران مفید واقع شود
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما