امتیاز 5 از 5 | از بین 106 امتیاز دهنده به سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا

سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا

در این مقاله قصد داریم سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا داشته باشیم. اگر از علاقمندان به ماجراجویی هستید در این بخش با همراه باشید تا سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا را در تجربه کنیم.
 
اودسا یکی شهر های معروف کشور اکراین می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند. در زیر این شهر زیرزمینی با دالان های تو در تو وجود دارد که اگر بدون راهنما وارد آن ها شوید ممکن است هیچ گاه راه خروج را پیدا نکنید.
 خوب است بدانید این گوردخمه بیش از 2500 کیلومتر وسعت دارد و بزرگ ترین گوردخمه دنیا به شمار می آید. لازم به ذکر است گوردخمه به مکان هایی گفته می شود که در آن فضاهایی دالان مانند در دل صخره ها و سنگ حفر شده است و معمولاً در گذشته هدف از ساخت گوردخمه ها، ایجاد پناهگاه بوده است.
گوردخمه اودسا در عمق 30 متری از سطح زمین حفر شده اند و گردشگران تور اوکراین در بازدید از این مجموعه باید انتظار هر اتفاقی را داشته باشند. اغلب دیواره های این گوردخمه از جنس آهک می باشند، طبق گفته مورخان تاریخ ساخت این مجموعه به طور دقیق قابل تشخیص نمی باشد اما به طور تقریبی زمان ساخت این گوردخمه به قرن 16 تا 18 باز می گردد.
 
 
شاید برایتان جالب باشد بدانید که تا پایان سال 2012 میلادی بیش از 1000 راه ورودی و خروجی به گوردخمه اودسا کشف شده است و همچنان بسیاری نقاط این مجموعه هنوز کشف نشده اند به همین جهت گردشگران تور اودسا تنها با حضور راهنما اجازه بازدید از بخش بسیار کوچکی از این دالان ها را دارند.
در رابطه با علت ساخت این مجموعه نظرات بسیاری وجود دارد اما به طور کلی می توان گفت در ابتدا این دالان ها برای استخراج آهک ساخته شده اند و بعد ها نیرو های نظامی شوروی از این مجموعه به عنوان پناهگاه استفاده می کردند.
 
 
این گوردخمه قست های بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارتند از تونل، آشپزخانه، اتاق رادیو، پلکان، دیوار ها، اتاق ها، مکان های مخصوص مدیران نظامی، ستون ها و غیره.
اگر از علاقمندان به ماجراجویی هستید بازدید از این مجموعه را در سفر با تور اودسا فراموش نکنید.
 
 
 
ویدئو ها

نظرات مردم درباره سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا

نازنین 27 شهریور 97
4
چقدر از مطلبتون در مورد سفری مهیج و هولناک به گوردخمه های اودسا خوشم اومد خیلی سایت خوب و قوی هستید
درج نظر