بزرگ ترین آبشار خزه ای ایران

آبشار کبودوال در گلستان که به بزرگ ترین آبشار خزه ای ایران معروف است یکی از جاذبه‌های تفریحی پر طرفدار استان گلستان محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه گردشگری بسیار زیبا در اختیار گردشگران تور شمال و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.

استان گلستان دارای جاذبه های فراوانی است اما آبشار های این منطقه یکی از پر طرفدار ترین آن ها به شمار می آید. شاید جالب باشد که بدانید وجود رشته کوه ‌های البرز که خود سرچشمه رود های فراوانی است، آبشار های کوچک و بزرگ بسیاری به وجود آورده که‌ از نواحی مختلف سرازیر است و جلوه‌ های زیبایی را ایجاد کرده است.
آبشار کبودوال در 5 کیلومتری استان گلستان قرار دارد و آب این رودخانه از چشمه های جنوبی سرچشمه می گیرد و قابلیت شرب دارد. نکته قابل توجه برای گردشگران تور شمال این است که در مسیر آبشار سکو ها و چادر های انفرادی و گروهی به تعداد کافی و مناسب وجود دارد. آبشار کبودوال در تابستان و همین طور ایام تعطیل علاقمندان به طبیعت را به خود جذب می کند.

همان طور که پیش تر گفتیم این آبشار در 5 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان علی آباد کتول در عمق دره‌ ای در دل جنگل و دامنه کوه هارون با ارتفاع 1780 متر از سطح دریا واقع شده است. سرچشمه آبشار به ارتفاع حدود 30 متر بالاتر از آبشار خزه ای کبودوال می باشد. همچنین ارتفاع آبشار 12 متر، عمق حوضچه 2 متر و وسعت منطقه قابل استفاده گردشگری آن 550 متر است.

آبشار های کوچک و بزرگ زیادی در امتداد رودخانه‌ کبودوال خودنمایی می ‌کنند که در زیر هر آبشار حوضچه های جالبی بوجود آمده است. آبشار کبودوال به عنوان مهم‌ ترین جاذبه‌ گردشگری استان گلستان به شمار می رود، آب آن زلال و شفاف می باشد، زمزمه حرکت آب در فضای آرام و سکوت جنگل، بهترین وسیله‌ تسکین و آرامش انسان است.
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور شمال پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود به آبشار کبودوال که به تنها بزرگ ترین آبشار خزه ای ایران معروف است، بازدید کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بزرگ ترین آبشار خزه ای ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری