سرد ترین کشور های اروپایی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/28
بازدید: 8642
نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

در این قسمت قصد داریم که مطلبی در رابطه با کشور های سرد اروپایی بنویسیم تا شما کاربران عزیز سایت لحظه آخر سرد ترین کشور های اروپایی را بشناسید، کشور هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می کنیم از سرد ترین کشور های قاره اروپا به شمار می آیند. گردشگرانی که به سرما علاقه دارند می توانند به این کشور ها سفر کنند و سفری خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنند. با ما همراه باشید تا با این کشورها آشنا شوید.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

  1.  فنلاند
  2. ایسلند
  3. استونی

کشورهای سرد اروپا

 

 فنلاند

کشور فنلاند شمالی ترین کشور قاره اروپا می باشد و به دلیل قرار داشتن در مجاورت دریای بالتیک و جریان های اقیانوس اطلس، این کشور در بیشتر ایام سال آب و هوای فوق العاده سردی دارد.

زمستان های این منطقه 4 ماه به طول می انجامد و دمای هوا به حدود 45- درجه سانتی گراد نیز می رسد. به خصوص در منطقه لاپلند (Lapland) که در معرض باد های شدید و گزنده ای قرار دارد.

شاید برای گردشگران تور فنلاند جالب باشد که بدانند، در طول زمستان، بخش های جنوبی فنلاند در طول روز فقط شش الی هفت ساعت نور خورشید دریافت می کنند در حالی که قسمت های شمالی، دوره های تاریکی مداوم 2 ماهه دارند.

 

ایسلند

نام این کشور که ترکیبی از کلمات Ice (یخ) و Land (سرزمین) است به خوبی آب و هوای آن را توصیف می کند. متوسط دمای هوای این کشور به ندرت به بالای صفر درجه سانتی گراد می رسد و در بخش های شمالی این کشور 10- درجه سانتی گراد، بهترین هوایی است که می توانید انتظار داشته باشید. باد های سرد قطبی بر تاثیرات فعالیت های آتشفشانی و جریان های اقیانوسی و گرم Gulf Stream غلبه کرده و سبب سرد ماندن هوای این منطقه می شوند. گاهی اوقات در زمستان، دمای هوای این منطقه به پایین تر از 40- درجه سانتی گراد می رسد و همین دلیل مهمی بر کم جمعیت بودن این ناحیه است.

 

گرم ترین نقطه جهان - گرم ترین نقطه جهان در کدام کشور قرار دارد.

 

استونی

کشور استونی در مقایسه با سایر کشور های این فهرست، هوای به نسبت گرم تری دارد. اما هوای سرد این منطقه نتیجه باران های شدیدی است که موجب کاهش دما می شود. این کشور زمستان های سرد و خشکی دارد به خصوص در قسمت های جنوب شرقی که دمای هوا بین 3- و 8-درجه سانتی گراد متغیر است و زندگی روزمره را برای اهالی سخت می کند. تابستان ها هوا بسیار ملایم و مطبوع و دمای هوا در حدود 15 درجه سانتی گراد است.

امیدوارم شما گردشگران تور اروپا توانسته باشید سرد ترین کشور های اروپایی را بشناسید و کشور مورد نظر خود را با در نظر گرفتن شرایط فوق انتخاب کنید، جالب است بدانید که سردترین شهر جهان در کشور روسیه واقع شده است که عنوان سردترین کشور جهان را نیز از آن این کشور کرده است، اما اگر علاقه دارید بدانید که گرم ترین کشور های اروپایی کدامند می توانید محتوایی با این عنوان را در سایت لحظه آخر مطالعه کنید و با کشورهای گرمسیر اروپا آشنا شوید.

 

 

اویمیاکن - آشنایی با سردترین روستا و محل سکونت جهان ☃️

 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.8 از 5 | از 105 کاربر