گرم ترین نقطه جهان

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید گرم ترین نقطه جهان در کدام کشور قرار دارد، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با گرم ترین نقطه جهان در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید پاسخ سوال خود را دریابید.
 
 
کویر لوت
 
 

کویر لوت

با توجه به آخرین گزارشات ارائه شده توسط ناسا، کارشناسان زمین شناسی کویر لوت را گرم ترین نقطه جهان معرفی کرده اند. خوب است بدانید که کویر لوت در جنوب شرقی ایران واقع شده است.
البته باید بدانید که انتخاب گرم ترین نقطه جهان کار آسانی نیست و اختلاف نظر های بسیاری در تعیین آن وجود دارد، برخی از افراد معتقد اند که صحرای العزیزه لیبی با دمای 58 درجه سانتی گراد و دره مرگ کالیفرنیا با دمای 56 درجه سانتی گراد گرم ترین نقاط کره زمین می باشند اما ماهواره ناسا دمای 71 درجه را در کویر لوت ثبت کرده است و به گفته کارشناسان این دما، بالاترین دمایی است که بر روی کره زمین ثبت شده است. بنابراین گردشگران تور کویر بدانند که بی شک کویر لوت گرم ترین نقطه کره زمین می باشد.
 
 
گرم ترین نقطه جهان
 
 
لازم به ذکر است که تعیین گرم ترین نقطه کره زمین با توجه به گرمای سطح زمین انجام می گیرد و ارتباطی به دمای هوای منطقه ندارد.
خوب است بدانید که برخی گرم ترین نقطه کویر لوت را منطقه گندم بریان می دانند اکا پرفسور کردوانی معتقد است که گرم ترین نقطه کویر لوت چاله مرکزی لوت می باشد لازم به ذکر است که این منطقه در 75 کیلومتری شرق شهرستان شهداد واقع شده است.
 
 
کویر لوت
 
توجه داشته باشید که گرم ترین نقطه دنیا با توجه به گرم شدن کره زمین هر ساله تغییر می کند.
اگر از علاقمندان به بازدید از گرم ترین نقطه کره زمین هستید می توانید با تور کویر به این منطقه رفته و از آن بازدید کنید.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور کویر برایتان مفید واقع شود.
 
کویر لوت گرم ترین نقطه جهان
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره گرم ترین نقطه جهان

زهرا شرفزاد 17 آذر 97
9
هزینه تور کوریر نوردی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما