گرم ترین نقطه جهان

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید گرم ترین نقطه جهان در کدام کشور قرار دارد، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با گرم ترین نقطه جهان در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید پاسخ سوال خود را دریابید.
با توجه به آخرین گزارشات ارائه شده توسط ناسا، کارشناسان زمین شناسی کویر لوت را گرم ترین نقطه جهان معرفی کرده اند. خوب است بدانید که کویر لوت در جنوب شرقی ایران واقع شده است.
البته باید بدانید که انتخاب گرم ترین نقطه جهان کار آسانی نیست و اختلاف نظر های بسیاری در تعیین آن وجود دارد، برخی از افراد معتقد اند که صحرای العزیزه لیبی با دمای 58 درجه سانتی گراد و دره مرگ کالیفرنیا با دمای 56 درجه سانتی گراد گرم ترین نقاط کره زمین می باشند اما ماهواره ناسا دمای 71 درجه را در کویر لوت ثبت کرده است و به گفته کارشناسان این دما، بالاترین دمایی است که بر روی کره زمین ثبت شده است. بنابراین می توان گفت که بی شک کویر لوت گرم ترین نقطه کره زمین می باشد.
لازم به ذکر است که تعیین گرم ترین نقطه کره زمین با توجه به گرمای سطح زمین انجام می گیرد و ارتباطی به دمای هوای منطقه ندارد.
خوب است بدانید که برخی گرم ترین نقطه کویر لوت را منطقه گندم بریان می دانند اکا پرفسور کردوانی معتقد است که گرم ترین نقطه کویر لوت چاله مرکزی این کویر می باشد لازم به ذکر است که این منطقه در 75 کیلومتری شرق شهرستان شهداد واقع شده است.
توجه داشته باشید که گرم ترین نقطه دنیا با توجه به گرم شدن کره زمین هر ساله تغییر می کند.
اگر از علاقمندان به بازدید از گرم ترین نقطه کره زمین هستید می توانید با تور کویر به این منطقه رفته و از آن بازدید کنید.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور کویر برایتان مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز گرم ترین نقطه جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
زهرا شرفزاد 17 آذر 1397
2
هزینه تور کوریر نوردی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری