بوستان باغ ایرانی تهران

همانطور که می دانید شهر تهران پایتخت کشور ایران می باشد و به همین سبب جاذبه های گردشگری بسیاری در این شهر تأسیس شده است، بوستان باغ ایرانی تهران یکی از این جاذبه های می باشد که ما در این بخش قصد معرفی آن را داریم پس در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با بوستان باغ ایرانی تهران در اختیارتان قرار دهیم.

بوستان باغ ایرانی تهران در منطقه 3 شهرداری و در ده ونک واقع شده است، اگر از شلوغی های پایتخت عاصی شده اید این مجموعه بهترین انتخاب برای شما می باشد چرا که می توانید ساعاتی را به دور از شلوغی در این بوستان سپری کرده و لحظات بسیار خوشی را رقم بزنید.

لازم به ذکر است که باغ ایرانی با اینکه ظاهری نسبتاً جدید دارد، بوستانی قدیمی و مملو از درختان کهنسال می باشد که در آن حوضچه های مختلف، انواع فواره ها، سردر های بسیار زیبا با طرح سنتی و غیره نیز وجود دارد.

پوشش گیاهی موجود در این پارک بسیار متنوع و شامل درختانی نظیر کاج، سرو و انواه گل ها و گیاهان ایرانی می باشد.

در داخل بوستان باغ ایرانی تهران یک بنای بسیار زیبا به چشم می خورد که کاملا به سبک معماری ایرانی طراحی شده است، از این بنا در گذشته به عنوان کافه و رستوران استفاده می شد اما خوب است بدانید که در حال حاضر، این ساختمان کتابخانه بوستان ایرانی به شمار می آید. همچنین لازم به ذکر است که بخش اداری بوستان ایرانی نیز در ساختمان مذکور قرار دارد.

از تفریحات و امکانات موجود در این بوستان می توان به زمین بازی والیبال، بسکتبال، بدمینتون و غیره اشاره کرد.

اگر قصد سفر با تور تهران را دارید، خوب است بدانید که در فصل بهار در این مجموعه جشنواره لاله برگزار می شود.

امیدواریم این مقاله در سفر با تور تهران مفید واقع شود.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما