آبشار لوه

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1403/03/07
بازدید: 1290

استان گلستان از شهر های شمالی ایران است، که دارای جنگل هایی سرسبز و ساحلی دوست داشتنی می باشد، همچنین این استان جاذبه های طبیعی فراوانی دارد، یکی از این جاذبه های خیره کننده آبشار لوه استان گلستان است. این آبشار در دل جنگلی سرسبز مملو از درختان ممرز، افرا و توسکا قرار گرفته و منظره ای حیرت انگیز را رقم زده است. با ما همراه باشید تا بیش تر با این آبشار زیبا آشنا شوید.

 

آبشار لوه

 

آبشار لوه گلستان

آبشار لوه در کنار روستای لوه با جمعیتی کمتر از ۱۰۰۰ نفر قرار دارد، این آبشار با ارتفاع ۷۰ متری دارای حوضچه هایی است که قبل از ریختن آب به طبقه بعدی، آب از این حوضچه ها می‌گذرد، ارتفاع بلندترین طبقه این آبشار حدود ۱۵ متر می‌‌باشد. این آبشار در نزدیکی شهر گالیکش قرار گرفته و گردشگرانی که قصد سفر به مشهد را دارند، سر راه خود می‌توانند سری هم به این آبشار بزنند.

بهترین زمان بازدید از آبشار لوه

با توجه به آب وهوای شهر های شمالی چون استان گلستان که آب هوایی شرجی دارند، بهترین زمان برای سفر به استان گلستان و بازدید از این آبشار حیرت انگیز فصل بهار است، زیرا هم‌ هوای استان گلستان در این فصل معتدل می باشد، هم منظره ی زیباتر و سرسبزتری از آبشار در این فصل می‌توان مشاهده کرد. این آبشار در فصل تابستان هم از آبو هوای نسبتا خوبی برخودار است و اگر در فصل بهار موفق به سفر به این آبشار نشدید، می‌توانید در تابستان به آنجا سفر کنید.

چگونه به آبشار لوه برویم

یکی از دلایل محبوبیت این آبشار دسترسی راحت به آن است، برای بازدید از آبشار لوه به جاده گلستان _ مشهد بروید و در پنج کیلومتری جاده، سمت راست تابلوی آبشار را مشاهده می‌کنید. راه دیگری که می‌‌توانید استفاده کنید از طریق گرگان است، از گرگان به سمت مینودشت رفته و بعد از رسیدن به گالیکش، ۲۰ کیلومتر جلوتر به آبشار می رسید.

 

Lohe Golestan waterfall

 

در مسیر تهران به آبشار لوه چه مکان های دیدنی دیگری وجود دارد؟

در مسیر تهران به آبشار لوه از شهر گنبد کاووس عبور خواهید کرد، این شهر دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی است، از جمله برج قابوس که بلندترین برج آجری تاریخی در جهان می باشد و حدود ۱۸ متر ارتفاع دارد. همچنین قبل از رسیدن به آبشار لوه در گلستان از پارک ملی گلستان عبور می کنید، این پارک تا آبشار لوه فاصله چندانی ندارد و بازدید از آن خالی لطف نمی باشد.

نکاتی که در بازدید از آبشار لوه باید مد نظر قرار داد

در نزدیکی این آبشار متاسفانه امکانات تفریحی اقامتی  وجود ندارد، پس اگر قصد اقامت در نزدیکی این آبشار را دارید باید همراه خود چادر و لوازم مورد نیاز خود را ببرید، البته می توانید برخی از لوازم مورد نیاز خودتان را از روستای نزدیک‌ آبشارتهیه کنید. آب وهوای آبشار بسیار سرد است اگر در فصل های پاییز و زمستان به آنجا سفر می‌‌کنید لباس گرم و بارانی را فراموش نکنید.

دیدنی های اطراف آبشار لوه

همان طور که گفته شد در راه رسیدن به آبشار لوه می‌توانید از شهر گنبد کاووس و پارک ملی گلستان دیدن کنید. از دیگر جاذبه های طبیعی اطراف این آبشار می توان به آبشار کوه سنگی، آبشار کبودوال در علی آباد کتول، چشمه لال در ۲۵ کیلومتری گالیکش، چشمه پیرباد در ۱۷ کیلومتر گالیکش و فارسیان، چشمه اشکان در ۲۵ کیلومتری گالیکش، غار حمام خدایی در روستای پنو، روستای تاریخی پادل در ۳۲ کیلومتری گالیکش و غار سید رشید در یک کیلومتری روستای سرحمام اشاره کرد، که هر کدام آن ها منظره های بسیار زیبا دارند و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.9 از 5 | از 103 کاربر