شهر زیرزمینی درینکویو

📅 انتشار : 1397/03/09 📅 بروزرسانی : 1401/12/16 بازدید : 1114

شهر زیرزمینی درینکویو
شهر زیرزمینی درینکویو

این شهر زیرزمینی با عمق حدود 85 متر، قابلیت سکونت حدود 20 هزار نفر را دارد. این شهر زیر زمینی مدرسه نیز برای کودکان ساکن در این شهر دارد. درینکویو بزرگترین شهر زیرزمینی کشف شده در ترکیه و از جمله چندین شهر زیرزمینی کشف شده در منطقه کاپادوکیا می باشد. 

معرفی شهر زیرزمینی درینکویو

این شهر زیر زمینی دارای 18 طبقه است، بین طبقات سوم و چهارم یک راه پله عمودی قرار دارد. از این راه می‌توان به یک کلیسا در طبقه پنجم دسترسی پیدا کرد. یک سیستم تهویه بزرگ 55 متری نیز در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم همچنین قابلیت انتقال آب را از شهر زیرزمینی به خارج از شهر و همین طور بلعکس را دارد. باستان شناسان ترک می گویند این شهر زیرزمینی برای حفاظت از مردم، هنگام جنگ و بلایای طبیعی ساخته شده است. 

شهر زیرزمینی درینکویو (Derinkuyu Underground City)، یکی از جالب ترین بخش های کاپادوکیا می باشد. در این شهر یکی از شگفت انگیز ترین کشف های تاریخ آیین زرتشت، ایران باستان و پیروان اهورا مزدا در قرار دارد. درینکویو به معنی چاه عمیق است، این شهر زیرزمینی عمیق و عجیب بر اثر رویداد ساده کشف شد. ترکیه در سال 2012 با تبلیغات گسترده، درینکویو را به عنوان یکی از شگفت انگیزترین مکان های تاریخی و توریستی خود معرفی کرده است و هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور کاپادوکیا به این منطقه سفر می کنند. ترکیه در حال حاضر بالاترین درآمد و توریست را از صنعت گردشگری، در میان کشور های منطقه دارد.

قدمت شهر زیر زمینی درنیکویو

شهر زیرزمینی درنیکویو در عمق 85 متری زمین با 8 طبقه ساخته شده است. این شهر زیر زمینی در قرن چهارم و پنجم قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و در این شهر آثاری از نشانه های آیین زرتشت یافت شده است. درنیکویو شهری با گنجایشی نزدیک به 20 تا 30 هزار نفر است که محلی نیز برای نگهداری گاو، گوسفند و سایر احشام نیز درنظر گرفته شده است. در این شهر محلی نیز برای نگهداری غذا، نوشیدنی و روغن نیز درنظر گرفته شده است.

سفر به کاپادوکیا، شهر بالن ترکیه !
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.5 از 5 | از 100 کاربران به شهر فراموش شده در اعماق زمین