شهر فراموش شده در اعماق زمین

شهر زیرزمینی درینکویو (Derinkuyu Underground City) معروف به شهر فراموش شده در اعماق زمین، شهری است در شهر کاپادوکیا واقع در کشور ترکیه می باشد. شهر فراموش شده در اعماق زمین در سال 1969 توسط یکی از ساکنین بومی آن منطقه کشف شد، این شهر یک شهر باستانی زیرزمینی چند طبقه است که بازمانده از دوران امپراطوری مادها واقع در منطقه درینکویو در استان نوشهیر ترکیه می باشد.

این شهر زیرزمینی با عمق حدود 85 متر، قابلیت سکونت حدود 20 هزار نفر را دارد. این شهر زیر زمینی مدرسه نیز برای کودکان ساکن در این شهر دارد. درینکویو بزرگترین شهر زیرزمینی کشف شده در ترکیه و از جمله چندین شهر زیرزمینی کشف شده در منطقه کاپادوکیا می باشد. این شهر زیر زمینی دارای 18 طبقه است، بین طبقات سوم و چهارم یک راه پله عمودی قرار دارد. از این راه می‌توان به یک کلیسا در طبقه پنجم دسترسی پیدا کرد. یک سیستم تهویه بزرگ 55 متری نیز در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم همچنین قابلیت انتقال آب را از شهر زیرزمینی به خارج از شهر و همین طور بلعکس را دارد. باستان شناسان ترک می گویند این شهر زیرزمینی برای حفاظت از مردم، هنگام جنگ و بلایای طبیعی ساخته شده است. 

شهر زیرزمینی درینکویو (Derinkuyu Underground City)، یکی از جالب ترین بخش های کاپادوکیا می باشد. در این شهر یکی از شگفت انگیز ترین کشف های تاریخ آیین زرتشت، ایران باستان و پیروان اهورا مزدا در قرار دارد. درینکویو به معنی چاه عمیق است، این شهر زیرزمینی عمیق و عجیب بر اثر رویداد ساده کشف شد. ترکیه در سال 2012 با تبلیغات گسترده، درینکویو را به عنوان یکی از شگفت انگیزترین مکان های تاریخی و توریستی خود معرفی کرده است و هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور کاپادوکیا به این منطقه سفر می کنند. ترکیه در حال حاضر بالاترین درآمد و توریست را از صنعت گردشگری، در میان کشور های منطقه دارد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر فراموش شده در اعماق زمین

a 21 آبان 97
2
شهر زیر زمینی چند طبقه نوش آباد کاشان رو برید ببینید که هنوز در حال اکتشاف هست و فقط قسمت کوچکیش را باز کردن برای گردش گران.
حسینی 14 مرداد 97
2
شهر فراموش شده در اعماق زمین کندوان خودمون هم میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما