شهر فراموش شده در اعماق زمین


این شهر زیرزمینی با عمق حدود 85 متر، قابلیت سکونت حدود 20 هزار نفر را دارد. این شهر زیر زمینی مدرسه نیز برای کودکان ساکن در این شهر دارد. درینکویو بزرگترین شهر زیرزمینی کشف شده در ترکیه و از جمله چندین شهر زیرزمینی کشف شده در منطقه کاپادوکیا می باشد. این شهر زیر زمینی دارای 18 طبقه است، بین طبقات سوم و چهارم یک راه پله عمودی قرار دارد. از این راه می‌توان به یک کلیسا در طبقه پنجم دسترسی پیدا کرد. یک سیستم تهویه بزرگ 55 متری نیز در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم همچنین قابلیت انتقال آب را از شهر زیرزمینی به خارج از شهر و همین طور بلعکس را دارد. باستان شناسان ترک می گویند این شهر زیرزمینی برای حفاظت از مردم، هنگام جنگ و بلایای طبیعی ساخته شده است. 

شهر زیرزمینی درینکویو (Derinkuyu Underground City)، یکی از جالب ترین بخش های کاپادوکیا می باشد. در این شهر یکی از شگفت انگیز ترین کشف های تاریخ آیین زرتشت، ایران باستان و پیروان اهورا مزدا در قرار دارد. درینکویو به معنی چاه عمیق است، این شهر زیرزمینی عمیق و عجیب بر اثر رویداد ساده کشف شد. ترکیه در سال 2012 با تبلیغات گسترده، درینکویو را به عنوان یکی از شگفت انگیزترین مکان های تاریخی و توریستی خود معرفی کرده است و هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور کاپادوکیا به این منطقه سفر می کنند. ترکیه در حال حاضر بالاترین درآمد و توریست را از صنعت گردشگری، در میان کشور های منطقه دارد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر فراموش شده در اعماق زمین

نظرات کاربران

a 21 آبان 97
2
شهر زیر زمینی چند طبقه نوش آباد کاشان رو برید ببینید که هنوز در حال اکتشاف هست و فقط قسمت کوچکیش را باز کردن برای گردش گران.
حسینی 14 مرداد 97
2
شهر فراموش شده در اعماق زمین کندوان خودمون هم میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.