برای رانندگی در دبی این نکات را رعایت کنید

📅 بروزرسانی : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 3694

شهر دبی واقع در کشور امارات، در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. همین امر سبب شده گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید و تفریح به دبی سفر کنند. اگر قصد رانندگی و اجاره خودرو در این شهر را دارید لازم است برای رانندگی در دبی این نکات را رعایت کنید. از این رو قصد داریم در این نوشته به بیان قوانین رانندگی شهر دبی بپردازیم، همچنین در ادامه به راه های رانندگی در دبی نیز اشاره کرده ایم، بنابراین اگر قصد سفر به دبی را دارید و یا از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

قوانین رانندگی در دبی


قوانین رانندگی در دبی

 افرادی که قصد رانندگی در این شهر را دارند لازم است بدانند باید تمام قوانین این شهر را رعایت کنند. از قوانین رانندگی مهم در دبی می توان به حرکت در یک لاین، رعایت حق تقدم، توقف برای عبور عابر پیاده و چندین مورد دیگر اشاره کرد.

کیفیت خیابان های این شهر بسیار مناسب بوده و گردشگران تور دبی با اجاره خودرو های لوکس و بروز می توانند از رانندگی در این شهر زیبا لذت ببرند. در گذشته آمار تخلفات رانندگی در دبی بسیار بالا بود از همین رو نیز جریمه های رانندگی در این شهر برای بسیاری از تخلافات سنگین است. به عنوان مثال جریمه پارک خودرو در محدوده پارک ممنوع ممکن است تا 1000 درهم باشد. جریمه های مربوط به پارک ممنوع، حداکثر باید بین 1 تا 2 هفته پرداخت شوند. سرعت مجاز در شهر دبی بین 60 تا 80 کیلومتر در ساعت و برای جاده های های اصلی در حدود 100 تا 120 کیلومتر در ساعت می باشد. جریمه سرعت غیر مجاز در دبی 200 درهم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین رانندگی دبی در ادامه با ما همراه باشید.

 

جاهای دیدنی دبی - معرفی بهترین مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری دبی


مهم ترین قوانین رانندگی در دبی

  • سن قانونی برای رانندگی در دبی بالای 18 سال می باشد.
  • وسیله نقله باید حتما دارای بیمه باشد.
  • تمامی خودرو ها باید از سمت راست حرکت کنند.
  • نشستن کودکان زیر 13 سال در صندلی جلو ممنوع است .
  • سرعت مجاز در اغلب خیابان های دبی بین 40 تا 80 کیلومتر بر ساعت است.
  • حداقل سرعت مجاز در اتوبان ها 60 کیلومتر بر ساعت و حداکثر بین 110 تا 120 کیلومتر بر ساعت می باشد.
  • رانندگی در حال مستی ممنوع بوده و جریمه بسیار سنگینی دارد.

چگونه در دبی رانندگی کنیم؟

گردشگران تور امارات برای رانندگی در این شهر می توانند از 3 روش اقدام کنند: دریافت گواهینامه بین المللی، دریافت گواهینامه موقت دبی و داشتن گواهینامه یکی از کشور های مورد تائید دبی.
هزینه اجاره خودرو در این شهر با توجه به مدل ماشین در حدود 90 تا 1000 درهم است. در دبی می توانید خودرو مورد علاقه خود در کلاس های متفاوت را اجاره کنید. شرکت های متفاوتی جهت اجاره خودرو در این شهر حضور دارند. 
برای رانندگی در دبی این نکات را رعایت کنید تا سفری بی دردسر داشته باشید.
 

بزرگترین برج جهان در دبی - با کلیک بر روی لینک با بلندترین برج در دنیا آشنا شوید و به تماشای زیبایی های آن بنشینید.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22289-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به برای رانندگی در دبی این نکات را رعایت کنید