تنها مسجد صورتی در ایران

شیراز یکی از بهترین و توریستی ترین شهر های ایران محسوب می شود به طوری که ‏سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان به این شهر زیبا سفر می کنند
 ما در این ‏مقاله قصد داریم یکی از دیدنی ترین و تاریخی ترین مسجد های این شهر که تنها ‏مسجد صورتی در ایران می باشد را به گردشگران تور شیراز و همچنین کاربران سایت ‏لحظه آخر معرفی کنیم. 
تنها مسجد صورتی در ایران با مساحتی غالب بر 2800 متر مربع در محله قدیمی گود ‏عربان شیراز واقع شده است و این مسجد که نصیر الملک نام دارد یکی از بهترین و ‏دیدنی ترین جاذبه های شهر شیراز می باشد. این بنای زیبا کاشی کاری های بی نظیری ‏به رنگ صورتی دارد و به همین جهت لقب تنها مسجد صورتی در ایران را به خود گرفته ‏است. 
ساخت مسجد نصیر الملک در سال 1255 به دستور حاکم فارس یعنی نصیر الملک آغاز ‏شد و پس از حدود 12 سال یعنی در سال 1267 به پایان رسید، همچنین خوب است ‏بدانید بودجه ساخت این مسجد از خمس و ذکات های پرداختی مردم بوده است.  
اگر با تور شیراز سفر کرده و از مسجد نصیر الملک بازدید کنید در نگاه اول با دیدن این ‏شاهکار معماری، مجذوب آن شده و محو تماشای کاشی کاری های صورتی رنگ مسجد ‏می شوید. لازم به ذکر است طرح های به کار رفته شده در کاشی کاری های مسجد نصیر ‏الملک گل سرخ، گل زنبق شیراز و مقرنس ها می باشند.  
بهترین زمان بازدید از مسجد نصیر الملک قبل از ساعت 9 صبح است چرا که تابش نور ‏خورشید به شیشه های رنگی فضای رویایی و بی نظیری را در شبستان این مسجد به ‏وجود می آورد و اغلب گردشگران در همین زمان به بازدید این جاذبه تاریخی می روند. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور شیراز برایتان مفید واقع شود. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تنها مسجد صورتی در ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری