امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تنها مسجد صورتی در ایران

تنها مسجد صورتی در ایران

شیراز یکی از بهترین و توریستی ترین شهر های ایران محسوب می شود به طوری که ‏سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان به این شهر زیبا سفر می کنند
 ما در این ‏مقاله قصد داریم یکی از دیدنی ترین و تاریخی ترین مسجد های این شهر که تنها ‏مسجد صورتی در ایران می باشد را به گردشگران تور شیراز و همچنین کاربران سایت ‏لحظه آخر معرفی کنیم. 
تنها مسجد صورتی در ایران با مساحتی غالب بر 2800 متر مربع در محله قدیمی گود ‏عربان شیراز واقع شده است و این مسجد که نصیر الملک نام دارد یکی از بهترین و ‏دیدنی ترین جاذبه های شهر شیراز می باشد. این بنای زیبا کاشی کاری های بی نظیری ‏به رنگ صورتی دارد و به همین جهت لقب تنها مسجد صورتی در ایران را به خود گرفته ‏است. 
ساخت مسجد نصیر الملک در سال 1255 به دستور حاکم فارس یعنی نصیر الملک آغاز ‏شد و پس از حدود 12 سال یعنی در سال 1267 به پایان رسید، همچنین خوب است ‏بدانید بودجه ساخت این مسجد از خمس و ذکات های پرداختی مردم بوده است.  
اگر با تور شیراز سفر کرده و از مسجد نصیر الملک بازدید کنید در نگاه اول با دیدن این ‏شاهکار معماری، مجذوب آن شده و محو تماشای کاشی کاری های صورتی رنگ مسجد ‏می شوید. لازم به ذکر است طرح های به کار رفته شده در کاشی کاری های مسجد نصیر ‏الملک گل سرخ، گل زنبق شیراز و مقرنس ها می باشند.  
بهترین زمان بازدید از مسجد نصیر الملک قبل از ساعت 9 صبح است چرا که تابش نور ‏خورشید به شیشه های رنگی فضای رویایی و بی نظیری را در شبستان این مسجد به ‏وجود می آورد و اغلب گردشگران در همین زمان به بازدید این جاذبه تاریخی می روند. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور شیراز برایتان مفید واقع شود. 
درج نظر