بزرگ ترین چرخ و فلک سنگاپور

📅 بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 560
بزرگترین چرخ و فلک سنگاپور که ‏ پرنده سنگاپوری نام دارد دومین چرخ و فلک بزرگ ‏جهان پس از چرخ و فلک های رولر نیز محسوب می شود. پرنده سنگاپوری حدود 165 ‏متر ارتفاع دارد و ساخت این چرخ و فلک عظیم حدود 3 سال زمان برده است. 
اغلب گردشگرانی که با تور سنگاپور سفر می کنند، سوار این چرخ و فلک شده و از بالای ‏آن شهر را تماشا می کنند. خوب است بدانید حدود 28 اتاقک شیشه ای بر روی بزرگ ‏ترین چرخ و فلک سنگاپور قرار دارد و ظرفیت هر اتاقک 28 نفر می باشد که در آن ها ‏سیستم تهویه مطبوع به کار رفته است. 
چرخ و فلک پرنده سنگاپوری در مجاورت ساحل مارینا و در منطقه ای به نام پرومناد ‏واقع شده است. شرکت های سازنده این چرخ و فلک آروپ و میتسوبیشی می باشند که ‏از شرکت های مطرح در زمینه ساخت وسایل تفریحی هستند. 
مساحت زمینی که به بزرگ ترین چرخ و فلک سنگاپور اختصاص داده شده است حدود ‏‏33700 متر مربع می باشد و همچنین مساحتی که سازه اشغال کرده، حدود 16000 متر ‏مربع است. 
اگر قصد سفر با تور سنگاپور را دارید باید بدانید که هر چرخش کامل این چرخ و فلک ‏حدود 32 دقیقه زمان می برد. 
چرخ و فلک پرنده سنگاپوری در سال های اولیه فعالیت خود بر خلاف جهت عقربه ‏ساعت می چرخید اما در 4 آگوست سال 2008 به پیشنهاد اساتید فنگ شویی جهت ‏چرخش آن عوض شد و امروزه در جهت عقربه ساعت می چرخد.  
ساختمان ترمینال این چرخ و فلک بزرگ شامل سه طبقه می باشد که در آن ها انواع ‏فروشگاه ها، رستوران ها، کافه ها و سالن تأتر به چشم می خورد. محوطه اطراف چرخ و ‏فلک بسیار زیبا است و یک باغ جنگل های استوایی در آن قرار دارد همچنین در فضای ‏پشت مجموعه چرخ و فلک یک پارکینگ عمومی با گنجایش حدود 40 اتوبوس و 300 ‏اتومبیل شخصی قرار دارد که گردشگران می توانند از آن استفاده کنند.  
لازم به ذکر است در این مجموعه امکانات ویژه معلولین نیز وجود دارد. 
در سفر با تور مالزی حتما برای تفریح به این مجموعه بروید چرا که تماشای شهر از ‏ارتفاع بسیار زیاد این چرخ و فلک می تواند یکی از بی نظیر ترین تجربه های شما باشد ‏و بی شک لحظات خوش و خاطره انگیزی را در این مجموعه سپری خواهید کرد. 
امیرواریم مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با دومین چرخ و فلک بزرگ جهان در ‏اختیارتان قرار دهد.‏
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بزرگ ترین چرخ و فلک سنگاپور

دینا دی 1397
17 نفر پسندیدند
چه جالب هر چرخش کامل بزرگ ترین چرخ و فلک سنگاپور نیم ساعت طول می کشه! ایشالا که صندلی برای نشستن داشته باشه :))
درسا خرداد 1397
11 نفر پسندیدند
من در سفر به سنگاپور سوار چرخ و فلک برنده سنگاپوری شدم واقعا بزرگ و هیجان انگیزه

lahzeakhar.com/news/22279-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%86%D8%B1%D8%AE-%D9%88-%D9%81%D9%84%DA%A9-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بزرگ ترین چرخ و فلک سنگاپور