غار های حیرت انگیز قشم

غار ها از جمله پدیده های شگفت انگیز هستند که هر گوشه از جهان نمونه ای از این پدیده زیبا به چشم می خورد. کشورمان ایران نیز در شهر های مختلف دارای غار های متعددی است که در زمره جاذبه های گردشگری قرار می گیرند. از جمله این غار ها، غار های حیرت انگیز قشم هستند. ما در این مقاله از وبسایت لحظه آخر قصد داریم غار های حیرت انگیز قشم را برای گردشگران تور داخلی معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.
غار خربز قشم
یکی از غار های حیرت انگیز قشم، غار خربز است که حدودا در دوازده کیلو متری قشم و در جاده جنوبی آن واقع شده است. به طور دقیق تر جزیره خربز در نزدیکی کوهی که در مجاورت دریا و دشت میانکاسه وجود دارد، قرار گرفته است. غار خربز از نوع غار های دریایی است و حاصل تخلیه ماسه ها از داخل حفره سنگ ها و گرداب ها به وجود آمده اند. شواهد موجود از این موضوع خبر می دهد که در زمان های دور و پیش از اسلام، از غار خربز به عنوان پناهگاه یا نیایشگاه استفاده می شد. از جمله این شواهد افزایش وسعت غار در دهلیز های انشعابی و تالار میانی آن می باشد. نمای ظاهری غار بسان یک بنای صخره ای عظیم تو در تو در دل کوه است و متشکل از مجموعه اتاق هایی است که در متراژ 20 متر مربع ایجاد شده اند و به وسیله راهرو های باریک به هم راه دارند. از دیگر ویژگی های غار وجود برکه ای است که برای نگهداری آب باران از آن استفاده می شده و در بیشتر روز های سال از آب باران پر می باشد.
غار نمکی قشم
غار نمکی قشم نیز از جمله غار های حیرت انگیز قشم است که هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این غار تور داخلی را برای سفر انتخاب کرده و به این جزیره زیبا سفر می کنند. غار نمکی در فاصله دو کیلو متری دریا واقع شده که اغلب گردشگران تور قشم این مسیر را با پای پیاده طی می کنند. همان طور که از نام غار نمکی قشم پیداست، غار مملو از استالاکتیت های نمکی است. فضای درون غار به قدری تاریک است که برای دیدن بلور های نمکی آویزان از سقف غار نیاز به چراغ قوه دارید. استالاکتیت های نمک در گذشته تنها به صورت یک لایه نمک بوده اند که با گذشت زمان بر آمده شده و با کم شدن وزن سنگ های مجاور، از آن ها پیشی گرفته، به سمت بالا حرکت کرده و به شکل امروزی در آمده اند.
نمک های غار شگفت انگیز نمکی قشم، از بهترین و پر خاصیت ترین نمک ها است و به دلیل وجود منیزیم در ترکیب آن به صورت کپسول و به عنوان نمک طبی برای ورزشکاران استفاده می شود.
در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با غار های حیرت انگیز قشم که از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تور قشم محسوب می شوند، آشنا سازیم. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم به قشم، این جزیره اسرار آمیز سفر کرده و از این غار ها دیدن نمایید.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای قشم

تور زمینی قشم 7 آبان 99
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
گردشگر زمان
7 آبان - 10 آبان

تور قشم آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
اسطوره بیستون
10 آبان - 16 آبان

تور قشم 5 و 6 آبان 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
قصر آریا
6 آبان - 9 آبان

تور قشم 9 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
9 آبان - 12 آبان

تور قشم 9 آبان 99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
9 آبان - 11 آبان

تور قشم 8 آبان 99
2 شب
معراج معراج
معراج معراج
دانیار سفر پارسیان
8 آبان - 10 آبان

تور قشم 9 و 16 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
اسطوره بیستون
9 آبان - 19 آبان

تور قشم 10 آبان 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
10 آبان - 14 آبان

تور قشم 12 و 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 آبان - 16 آبان

تور قشم 5 آبان 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
5 آبان - 9 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما