جنگ پرتقال در ایتالیا

📅 انتشار : 1396/12/27 📅 بروزرسانی : 1402/06/20 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 2310
در بیشتر کشور های سراسر دنیا هر ساله فستیوال های معروف، هیجان انگیز و پر طرفداری برگزار می شود که هر یک باعث گرد هم آمدن مردم آن کشور و حتی حضور پر شور گردشگران با ذوق می شوند. جشن جنگ پرتقال در ایتالیا، که به رسم هر ساله در این کشور برگزار می شود، جزء هیجان انگیز ترین فستیوال های دنیا است. اگر شما نیز از طرفداران جنگ پرتقال در ایتالیا هستید با لحظه آخر همراه باشید تا این جشن هیجان انگیز را برایتان توصیف کنیم.
 
 
جنگ پرتقال
 
 

جنگ پرتقال

همان طور که اشاره کردیم در جهان به مناسبات گوناگون فستیوال های بی نظیر و مهیجی برگزار می شود که قطعا پشت پرده هر کدام آنان داستان و تاریخچه ای نهفته است. جنگ پرتقال در ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و از تاریخچه منحصر به فردی برخوردار است. طبق افسانه ای که در بین مردم ایتالیا شایع است، ریشه فستیوال جنگ پرتقال در ایتالیا به قرن دوازدهم میلادی بر می گردد، یعنی زمان حکومت پادشاه ظالم ایتالیا، کنت. این پادشاه ظالم قصد داشت به تمام دختران مجرد شهر تعرض کند، در این میان دختر یک آسیابان در مقابل خواسته ظالمانه پادشاه ایستادگی کرده و در پی درگیری های پیش آمده بین ارتش پادشاه و مردم، سر دختر از بدنش جدا شده و کشته می شود. از آن زمان به بعد دیگر هیچ دختری در شهر مورد تعرض پادشاه قرار نگرفته و همزمان با پایان جنگ جهانی دوم، جشنواره مشهور جنگ پرتقال در ایتالیا با وضع قوانین سختگیرانه برگزار شد.
 
 
جشن پرتقال
 
 
از تاریخچه این فستیوال که بگذریم به نحوه برگزاری آن می رسیم. طی برگزاری فستیوال، که با جنگ تفاوت آنچنانی ندارد، شرکت کنندگان با شنیدن صدای طبل در محل برگزاری گرد هم آمده و آماده شروع نبرد می شوند. سپس ملکه جشن یعنی ویولتا با کالسکه ای که مخصوص این جشن طراحی شده، از میان شرکت کنندگان نبرد عبور کرده و همزمان با عبور آن جنگ شروع می شود. عبور ملکه ویولتا در واقع نماد همان دختر آسیابان است. گردشگران تور ایتالیا این نکته را باید بدانند که علاقه مند به شرکت در این جنگ می توانند در زمان برگزاری این جشن خود را به ایتالیا برسانند.
 
 
جشن پرتقال
 
 
روش برگزاری نبرد آغاز شده به گونه ای است که دو گروه مبارز در دو طرف قرار می گیرند، یک طرف مردم و طرف دیگر ارابه ای که تعدادی پرتاب کننده پرتقال و تعدادی محافظ مسلح (با لباس های مخصوص) برای محافظت از پرتاب کنندگان، سوار بر آن هستند. در این جا مردم نماد شورشی و ارابه سواران نماد نجیب زاده هستند. ارابه های جنگ، ارابه های رو بازی هستند که توسط اسب ها به سرعت در بین مردم حرکت و سواران ارابه به سمت مردم پرتقال پرتاپ می کنند. مردم نیز همه به سمت تیم ارابه سوار پرتقال پرتاپ می کنند.
 
 
جنگ پرتقال در ایتالیا

با توصیف هایی که از جشن پرتقال برای شما شرح دادیم قطعا متوجه شده اید که این فستیوال در چه حد هیجان انگیز است، اما جالب است بدانید این فستیوال بر خلاف جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا برگزار می شود، یک رویداد منظم است که شرکت کنندگان ابتدا برای شرکت در آن ثبت نام کرده و در چارچوب قوانین موجود در این فستیوال با یکدیگر رقابت می کنند. لازم به ذکر است جنگ پرتقال در ایتالیا با 9 تیم شرکت کننده متشکل از حدود 4000 نفر برگزار می شود.

پرتقال در ایتالیا
 

از نکات جالب و عجیب در طی برگزاری جنگ آسیب دیدن برخی افراد بر اثر برخورد پرتقال است که به منظور درمان زخمی های احتمالی، چادر کمک های اولیه در محل برگزاری بر پا شده است. از دیگر نکات جالب که در پایان جنگ به آن بر می خورید، سنگ فرش های پرتقالی و انبوهی از جعبه های پرتقال در محل برگزاری جنگ است.

در انتها گفتنی است که جنگ پرتقال در ایتالیا در شهر توریستی ایوریا برگزار می شود و از سنت های مهم این شهر به شمار می رود. در آخر پیشنهاد می کنیم اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که عاشق هیجان هستند، می توانید هفتم اسفند هر سال با تور ایتالیا به این شهر سفر کرده و در جنگ پرتقال در ایتالیا شرکت کنید.

 
جشن های ایتالیا
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.8 از 5 | از 111 کاربران به جنگ پرتقال در ایتالیا