آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی می باشد که در مرز بین کشور های ایالات متحده ‏آمریکا و کانادا واقع شده است و ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کامل از این آبشار در اختیار گردشگران ‏تور کانادا و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
در واقع آبشار نیاگارا مجموعه ای از سه آبشار بی نظیر و پر آب می باشد که بخش آمریکایی آن در ایالت ‏نیویورک و بخش کانادایی آن در استان اونتاریو قرار داد. 
آبشار های نیاگارا از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارتند از آبشار نعل اسبی، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب ‏عروس که در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این مجموعه در اختیارتان قرار می دهیم. 
برخی از مردم به اشتباه فکر می کنند که آبشار نیاگارا بلندترین آبشار دنیا می باشد در حالی که اینگونه نمی ‏باشد. خوب است بدانید که آبشار آنجل یا فرشتگان بلند ترین آبشار جهان محسوب می شود. 
آبشار نیاگارا بسیار معروف است و این امر عوامل متعددی دارد برخی از این عوامل عبارتند از زیبایی خیره ‏کننده آبشار نیاگارا، شدت جریان آب های این آبشار که در دنیا رتبه اول را دارد، نیاگارا یکی از آبشار های ‏بلند در دنیا به شمار می آید و غیره. 
آب های جاری در آبشار نیاگارا از دریاچه ایری تأمین شده و به دریاچه انتاریو در کانادا می ریزد. خوب است ‏بدانید صدای سقوط آب های این آبشار بزرگ تا کیلومتر های دور تر به گوش می رسد. 
لازم به ذکر است که آبشار های نقاب عروس و آمریکایی در بخش آمرکایی نیاگارا، و آبشار نعل اسب در ‏قسمت کانادایی آبشار نیاگارا قرار دارد اما لازم به ذکر است به علت شدت فرسایش در این منطقه مرز دقیقی ‏برای تعیین مالکیت آبشار های نیاگارا وجود ندارد. 
آبشار نیاگارا در مسیر رودی با همین نام واقع شده است و به دلایل زمین شناسی و جغرافیایی هر یک از ‏آبشار های این مجموعه دارای ارتفاع و شکل ظاهری متفاوتی می باشند. 
در رابطه با ویژگی های ظاهری آبشار های این مجموعه باید بدانید که آبشار نعل اسبی در بالاترین قسمت ‏خود دارای ارتفاعی حدود 57 متر و آبشار آمریکایی دارای ارتفاع حدود 30 متر می باشد اما گردشگران تور ‏کانادا در نگاه اول شاید با خود فکر کنند که این دو آبشار هم سطح هستند علت این امر وجود تخته سنگ ‏بسیار بزرگی می باشد که در قسمت پایینی آبشار آمریکایی قرار دارد همچنین لازم به ذکر است که پهنای ‏این آبشار ها نیز با هم متفاوت می باشد به طوریکه عرض آبشار نعل اسبی حدود 790 متر و عرض آبشار ‏آمریکایی حدود 320 متر می باشد اما توجه داشته باشید که به طور کلی عرض آبشار نیاگارا حدود 1039 متر ‏است. 
میزان آب هایی که در آبشار نیاگارا جاری می باشد ارتباط مستقیمی با میزان آب منبع آن یعنی دریاچه ایری ‏دارد. این آبشار در بهار و تابستان بسیار پر آب بوده و مقدار آب آن در زمستان به کمترین میزان خود می ‏رسد. 
در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از آبشار ها را به صورت مجزا به شما معرفی کنیم. 
آبشار نعل اسبی (‏Horseshoe‏): 
آبشار نعل اسبی یا آبشار کانادایی در قسمت کانادایی آبشار نیاگارا واقع شده است و بیش از 90% آب های ‏جاری در این آبشار از سمت کانادا و باقی آن از سمت آمریکا تأمین می شود.  
گردشگران تور کانادا باید توجه داشته باشند که شدت فرسایش خاک در این آبشار بسیار زیاد است و در ‏سال های اخیر حدود 120 متر از زمین های پایین آبشار از بین رفته اند. 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم عرض این آبشار حدود 790 متر و بیشینه ارتفاع آن حدود 55 متر می باشد ‏همچنین لازم به ذکر است حجم آب جاری از این آبشار حدود 2 میلیون لیتر بر ثانیه است  البته توجه داشته ‏باشید که این عدد با تغییر فصل تغییر می کند. 
آبشار آمریکایی: 
دومین آبشار نیاگارا از نظر وسعت آبشار آمریکایی می باشد که به صورت کامل در قسمت آمریکایی آبشار ‏نیاگارا واقع شده است. همانطور که می دانید عرض این آبشار در نقاط مختلف متفاوت بوده و به طور کلی ‏حدود 320 متر می باشد و لازم به ذکر است که ارتفاع آبشار آمریکایی در نقاط مختلف بین 21 و 34 متر ‏متغییر است. 
گردشگران تور کانادا باید توجه داشته باشند که فرسایش سنگ ها در طی ساللیان گذشته باعث شده تا این ‏این آبشار در ظاهر شکل ‏W‏ را به خود بگیرد. فرسایش خاک در این آبشار نیز بسیار زیاد بوده است به طوری ‏که از سال 1954 میلادی تا سال 1970 قسمت شمالی این آبشار به طور کلی از بین رفت. پس از آن گروهی از ‏مهندسین تحقیقاتی در جهت جلوگیری از تخریب آبشار نیاگارا انجام دادند و با اعمال برخی تغییرات در برخی ‏از نواحی آبشار روند فراسش خاک را تا حد زیادی کاهش دادند. 
حجم آب های جاری در آبشار آمریکایی حدود 500 هزار لیتر در ثانیه می باشد که این عدد در فصول مختلف ‏تغییر می کند. 
آبشار نقاب عروس: 
سومین آبشار از مجموعه آبشار نیاگارا نقاب عروس نام دارد که کوچکترین آبشار این مجموعه محسوب می ‏شود. نقاب عروس به طور کلی در قسمت آمریکایی آبشار نیاگارا واقع شده است و ارتفاع آن در بیشترین ‏نقطه حدود 24 متر است. 
آب هایی که در این آبشار جاری هستند پس از برخورد به سنگ های تالوس به دریاچه می ریزند. 
شاید برایتان جالب باشد که بدانید در گذشته آبشار نقاب عروس به نام های لونا و آیریس معروف بوده ‏است. 
همانطور که می دانید آبشار نیاگارا متشکل از سه آبشار مجزا می باشد. جدا سازی آبشار های نیاگارا دو علت ‏مهم دارد که و اساسی دارد که عبارتند از در آمد حاصل از توریست های منطقه و وجود دو جزیره مابین آبشار ‏ها. 
ما بین مجموعه آبشار های نیاگارا دو جزیره به نام های گوت و لونا وجود دارد که به وسیله آن ها می ‏توانیم آبشار ها را از هم تشخیص بدهیم. 
جزیره گوت: 
این جزیره کوچک مابین آبشار های نعل اسب و نقاب عروس قرار گرفته است. این جزیره کوچک خالی از ‏سکنه بوده و سالانه توریست های زیادی را به سوی خود می کشاند. 
در این جزیره دو پل یکی به سمت شهر نیاگارا فالز نیویورک و دیگری به سمت جزیره لونا وجود دارد. ‏همچنین خوب است بدانید که در جزیره گوت مجسمه یادبود نیکولا تسلا یکی از برجسته ترین مهندسان ‏برق آمریکایی نیز وجود دارد که گردشگران تور کانادا می توانند از آن دیدن کنند. 
جزیره لونا: 
این جزیره مابین آبشار های آمریکایی و نقاب عروس قرار دارد و بسیار کوچک می باشد. همانطور که پیش ‏تر اشاره کردیم این جزیره به وسیله یک پل به جزیره گوت متصل می شود. 
اگر قصد سفر با تور کانادا را دارید باید بدانید که در اطراف آبشار نیاگارا امکانات تفریحی متعددی وجود دارد ‏که گردشگران می توانند از تمامی آن ها استفاده کرده و خاطرات خوشی را در سفر به کانادا ثبت کنند. 
برخی از تفریحاتی که گردشگران در بازدید از آبشار نیاگارا می توانند تجربه کنند را در ادامه توضیح می ‏دهیم: 
قدم زدن در محوطه آبشار: 
آبشار نیاگارا یک آبشار معمولی نیست و گردشگران تور کانادا از دیدن زیبایی های آن متحیر می شوند بی ‏شک قدم زدن در محوطه اطراف آبشار نیاگارا می تواند یکی از جالب ترین تجربه های گردشگران تور کانادا ‏باشد. 
گردشگران می توانند با قایق به میان آبشار رفته و از آن جا خود را به محوطه آبشار رسانده و در فضای ‏لطیف و با طراوت قدم بزنند. 
توجه داشته باشید که گردشگران باید لباس های ضد آب بپوشند چرا که هنگام پیاده روی کاملا خیس می ‏شوند. 
قدم زدن زیر آبشار نیاگارا: 
قدم زدن در زیر آبشار های نیاگارا بسیار هیجان انگیز می باشد و گردشگران تور کانادا می توانند با تور های ‏‏4 ساعته به زیر آبشار ها رفته و از دیدن زیبایی های آبشار لذت ببرند. 
قایق سواری: 
از دیگر تفریحاتی که در این منطقه به گردشگران ارائه می شود تور های قایق سواری است خوب است ‏بدانید که قایق سواری در آبشار نیاگارا یکی از محبوب ترین تفریحات می باشد. 
عکاسی: 
مناظر بسیار زیبا، بکر و منحصر به فرد باعث شده تا آبشار نیاگارا به یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی ‏تبدیل شود. 
اگر از علاقمندان به عکاسی هستید و قصد سفر با تور کانادا را دارید به هیچ عنوان بازدید از آبشار نیاگارا را ‏فراموش نکنید. 
لازم به ذکر است برخی از عکاسان حرفه ای و همچنین گردشگران تور کانادا تنها با هدف عکاسی در این ‏منطقه از آبشار نیاگارا دیدن می کنند. 
رستوران ها و کافه های آبشار: 
در محوطه اطراف آبشار رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد. یکی از معروف ترین و بهترین رستوران ‏های این منطقه هارد راک می باشد. در این رستوران شاهد نمایی بسیار زیبا و جذاب از آبشار های نیاگارا ‏هستیم و گردشگران تور کانادا می توانند در فضایی بسیار زیبا انواع غذا های خوش طعم و با کیفیت را ‏نوش جان کنند. البته گردشگران تور کانادا باید توجه داشته باشند که این رستوران با توجه به موقعیت ‏مکانی و کیفیت غذایی آن دارای منوی بسیار گران قیمتی می باشد. 
شنا: 
در محوطه آبشار نیاگارا اماکن محافظت شده ای برای شنا وجود دارد که گردشگران تور کانادا می توانند در ‏آن ها شنا کرده و اوج لذت و هیجان را تجربه کنند. 
اگر قصد سفر با تور کانادا را دارید باید توجه داشته باشید که حتما در مناطق محافظت شده شنا کنید. 
هلیکوپتر سواری: 
یکی از مهیج ترین تفریحاتی که در آبشار نیاگارا وجود دارد‎.‎‏ شاید هنگام بازدید از آبشار های نیاگارا ‏بخواهید که این مناظر زیبا را از بالا و به طور کلی مشاهده کنید در این صورت باید بدانید که هلیکوپتر ‏هایی در این منطقه وجود دارند که گردشگران را به بالای آبشار برده و امکان مشاهده مناظر زیبای آبشار از ‏نمای بالا را فراهم می کنند. 
تماشای رنگین کمان: 
سقوط آب از ارتفاع زیاد آبشار های نیاگارا باعث معلق شدن تعداد فراوانی از قطرات آب در هوا می شود و ‏تابش نور خورشید به این قطرات رنگین کمان بسیار زیبایی را به وجود می آورد که گردشگران می توانند ‏لحظاتی را به تماشای زیبایی های این رنگین کمان اختصاص دهند. 
دیدن آبشار در شب: 
هنگام شب در بخش کانادایی آبشار نیاگارا نور پردازی های بسیار زیبایی وجود دارد که زیبایی های آبشار را ‏دو چندان می کند. بازدید از آبشار نیاگارا در شب تجربه ای بسیار متفاوت می باشد. 
اگر قصد سفر با تور کانادا را دارید بازدید از آبشار نیاگارا در شب را از دست ندهید. 
زیپ لاین: 
زیپ لاین خود به تنهایی یکی از تفریحات بسیار محبوب و مهیج می باشد حال تصور کنید که سوار بر زیپ ‏لاین از روی آبشار نیاگارا عبور کنید بی شک تجربه ای منحصر به فرد و بسیار هیجان انگیز می باشد. 
البته لازم به ذکر است که تنها افراد بالای 5 سال اجازه استفاده از زیپ لاین در آبشار نیاگارا را دارند. 
به طور کلی در منطقه آبشار نیاگارا تفریحات متعددی برای ارائه به گردشگران تور کانادا در نظر گرفته شده ‏است که ما در این مقاله به تعدادی از آن ها اشاره کردیم برخی دیگر از فعالیت هایی که گردشگران می ‏توانند در این ناحیه انجام دهند عبارتند از دیدار از مه در میان آبشار، دیدار از جزیره گوت، بازدید از غار ویندز، ‏بازدید از گرداب ریپیدز، بازدید از پارک نیاگارا، بازدید از آبشار نیاگارا، بازدید از موزه هنر دانشگاه نیاگارا، ‏بازدید از موزه وکس و غیره. 
شاید چگونگی به وجود آمدن آبشار نیاگارا برایتان جالب باشد بر اساس نتایج تحقیقات زمین شناسی که ‏صورت گرفته است احتمال می رود آبشار نیاگارا در زمان عصر یخبندان یعنی حدود ده هزار سال پیش و در ‏اثر تغییر و تحولات زمین به وجود آمده است. 
خوب است بدانید که اغلب سنگ های این ناحیه از جنس آهک می باشند و در لا به لای آن ها فسیل های ‏متعددی وجود دارد. 
شاید برایتان جالب باشد که بدانید آبشار نیاگارا تأثیر بسیاری در صنعت و تجارت دارد و از این نظر نیز حائز ‏اهمیت بسیاری می باشد. یکی از مهمترین تأثیرات آبشار در صنعت تأمین نیرو می باشد که در ادامه به این ‏موضوع می پردازیم. 
از گذشته تا کنون از آبشار نیاگارا برای تأمین نیرو استفاده می شود. نخستین بار در سال 1759 یک کارخانه ‏کانال آبی به منظور تأمین انرژی خود تأسیس کرد که منبع آن آب های آبشار نیاگارا بود. 
در سال های بعد کارخانه های مختلف از آب های این آبشار برای تأمین انرژی خود استفاده کردند که برخی ‏از آن ها عبارتند از کارخانه چرم سازی، آسیاب های کاشت غلات و غیره. 
لازم به ذکر است که اولین نیروگاه برق در این منطقه در سال 1881 میلادی ساخته شد و از برق تولیدی این ‏نیروگاه برای تغذیه روستا های اطراف آبشار نیاگارا استفاده می شد‎. 
لازم به ذکر است که امروزه نیز با استفاده از روش های بسیار نوین از آب های آبشار نیاگارا برای تولید برق ‏استفاده می شود. 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم سرعت فرسایش خاک در منطقه آبشار نیاگارا بسیار بالا می باشد به همین ‏جهت از گذشته تا کنون فعالیت های بسیار برای محافظت از آبشار صورت گرفته است. به طور مثال بر روی ‏رودخانه نیاگارا تعدادی سد تأسیس شده است تا از حجم آب آبشار ها کاسته شود. 
یکی دیگر از اقداماتی که در جهت جلوگیری از تخریب آبشار نیاگارا انجام شده است تزریق هزاران تن بتن به ‏زیر آبشار ها می باشد همچنین در برخی از نقاط به استفاده از کانال مسیر آب را منحرف کرده اند تا از حجم ‏آب های آبشار کمی کاهش یابد. 
اگر می خواهید به بازدید از آبشار نیاگارا بروید باید بدانید که افراد زیادی جان خود را در این آبشار هنگام ‏ماجراجویی و بالا رفتن از صخره ها از دست داده اند بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام بازدید تمامی ‏نکات ایمنی را رعایت کنید همچنین لازم به ذکر است سالانه افرادی نیز از آبشار نیاگارا برای خودکشی ‏استفاده کرده و خود را به پایین آبشار پرت می کنند.  
دسترسی به آبشار نیاگارا به کشوری که شما به آس سفر می کنید بستگی دارد اگر با تور کانادا سفر می ‏کنید باید بدانید که نیاگارا در فاصله 140 کیلومتری از شهر تورنتو واقع شده است و گردشگران تور کانادا می ‏توانند با استفاده از اتوبوس های مخصوص به سادگی خود را به این آبشار بسیار زیبا برسانند و از دیدن ‏جاذبه های آن لذت ببرند. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور کانادا برای گردشگران مفید واقع شود. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آبشار نیاگارا

زهرا خسروی نژاد 5 اردیبهشت 99
0
از سمت نیروگاه خیلی قشنگ تره😑😑😑
سارا 9 اسفند 97
2
از سمت آمریکا خیلی خوشگلتره آبشار
یاسمن 22 آبان 97
0
آبشار نیاگارا بی نهایت آبشار زیبا و دیدنی هست در عین حال عظمتش ترسناکه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما