پارک جمشیدیهگردشگران تور داخلی توجه داشته باشند پارک جمشیدیه که از دیدنی ترین و زیبا ترین بوستان های تهران به شمار می رود با مساحتی حدود 10 هکتار در انتهای خیابان شهید باهنر نیاوران واقع گردیده است.این بوستان از قسمت شمال به کوه کلکچال ، از شرق به خیابان جمشیدیه ، از جنوب به باغ دولو و همچنین از قسمت غربی به جاده کلکچال محدود شده است.
پارک جمشیدیه دارای چهار درب ورودی است که ارتفاع درب ورودی اول 1820 متر ارتفاع و بالا ترین نقطه ی آن 2100 متر از سطح دریا نیز می باشد.
بوستان جمشیدیه از زمان تاسیس خود تا کنون دو بار بازسازی شده و در سال 1374 به مساحت آن افزوده شد.گردشگران تور تهران می توانند به قسمت بوستان سنگی فردوسی بروند و از ابتکاراتی که در طراحی آن استفاده شده نهایت لذت را ببرند.اما آنچه امروزه به عنوان پارک جمشیدیه می بینید و می شناسید در طول سال ها دچار تغییرات زیادی شده اما طرح اولیه آن را کامران طباطبایی انجام داده است.
بازدیدکنندگان با ورود به پارک ، هجوم هوای تمیز را درون ریه های خود حس می کنند.مکانی که تا چشم کار می کند درخت ، گل ، پرندگان و از دود و سر صدای ماشین ها خبری نیست.قرار گرفتن بوستان جمشیدیه بین کوه ، آبشار و رودخانه باعث شده تعداد زیادی از کوهنوردان برای رسیدن به کوه کلکچال این مسیر را انتخاب کنند.
یکی از جاذبه های دیدنی این پارک زیبا ، بوستان سنگی آن می باشد که پس از طی کردن 600 پله به این مکان می رسید و این موزه سنگی با اشکال گوناگون شما را مجذوب خود می کند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پارک جمشیدیه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری