سوغات مالزی

خریدن سوغاتی یکی از بهترین بخش های هر سفر محسوب می شود و هر یک از شهر ‏ها و کشور های دنیا سوغات مخصوص خود را دارند با توجه به این که در سال های ‏اخیر بسیاری از گردشگران ایرانی تور مالزی را برای سفر های خود انتخاب می کنند ما ‏قصد داریم در این مقاله اطلاعاتی کلی و جامع در رابطه با سوغات مالزی در اختیار ‏گردشگران تور مالزی و همچنین کاربران سابت لحظه آخر قرار دهیم.
کشور مالزی سوغاتی های بسیار متنوعی دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از ‏باجو کبایا، ظروف فلزی، دست بافت های رنگارگ، تافی سنتی، پارچه های رنگارنگ مالزی ‏کروگسنگ،و غیره که ما در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم. 
باجو کبایا: 
یکی از سنتی ترین و جالب ترین سوغات مالزی باجو کبایا می باشد. باجو کبایا نوعی ‏لباس محلی ویژه بانوان می باشد که گزینه خوبی برای دوست داران لباس های سنتی و ‏و محلی می باشد. این لباس ها دارای رنگ ها و طرح های بسیار متنوعی می باشد که ‏گردشگران تور مالزی می توانند با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را به عنوان سوغات ‏مالزی خریداری کرده و با خود به ایران بیاورند. 
گردشگران می توانند پیراهن و دامن این لباس را با هم و با به صورت جداگانه خریداری ‏کنند. 
ظروف فلزی: 
یکی دیگر از سوغات مالزی ظروف و محصولات فلزی می باشد این ظروف معمولا ترکیبی ‏از فلز های قلع و سرب هستند که به شکل های مختلف ساخته شده است. 
گردشگران تور مالزی باید بدانند که قیمت ظروف فلزی مالزیایی بسته به نوع و درصد ‏خلوص فلزی که در آن ها به کار رفته است بسیار متفاوت است و گردشگران می توانند ‏بسته به میزان بودجه خود سوغات مالزی مناسب برای خرید را انتخاب کنند. 
دست بافته های رنگارنگ: 
اگر از علاقمندان به صنایع دستی هستید بهترین انتخاب در میان سوغات مالزی برای ‏شما دست بافت های رنگارنگ می باشد. 
در این کشور با استفاده از وسایل طبیعی نظیر پوب بامبو، پوست نارگیل و برگ پندان ‏صنایع دستی در غالب کیف های دستی، کیسه های رنگارنگ، کیف های کوچک و غیره ‏می سازند که به عنوان یکی از زیبا ترین و اصیل ترین سوغات مالزی شناخته می شوند. 
جالب است بدانید که این دسته از سوغات مالزی بسیار ارزان می باشد و گردشگران تور ‏مالزی می توانند به سادگی و با صرف هزینه ای اندک این اجناس را به عنوان سوغات ‏مالزی خریداری کنند. 
تافی سنتی: 
هر کشوری خوراکی ها و شیرینی های مخصوص به خود را دارد که به عنوان سوغاتی آن ‏کشور شناخته می شود خوب است بدانید که کشور مالزی نیز از این قاعده مستثنی نمی ‏باشد و خوراکی هایی در بازار های آن وجود دارد که سوغات مالزی می باشند یکی از ‏معروف ترین این خوراکی های تافی های مالزیایی می باشد. 
این تافی های شیرین دودل نام دارند و دارای طعمی شیرین و عجیب می شود.  
تافی های سنتی قهوه ای رنگ می باشند اما خوب است بدانید که در سال های اخیر ‏رنگ های دیگری از این کافی نیز تولید شده است. 
گردشگران می توانند بسته های این تافی را که در اندازه های مختلف وجود دارد ‏خریداری کرده و به عنوان سوغات مالزی به دوستان و آشنایان خود هدیه دهند. 
پارچه های رنگارنگ مالزی: 
پارچه های و البسه یکی از مهمترین و معروف ترین سوغات مالزی هستند. در این کشور ‏می توانید پارچه های بسیار مرغوب در طرح ها و جنس های مختلف را مشاهده کنید ‏برخی از انواع پارچه های مالزی عبارتند از سانگت، کومبائو، باتیک و غیره. در ادامه با ما ‏همراه باشید تا هر یک از آن ها را به شما معرفی کنیم. 
سانگت: 
این پارچه مخصوص ایالات کلانتان کشور مالزی می باشد که در ساخت آن از طلا و ‏ابریشم ساخته می شود و باید توجه داشته باشید که سانگت یکی از گران ترین سوغات ‏مالزی می باشد. 
اغلب مردم محلی از ساگنت به عنوان رومیزی استفاده می کنند. گردشگران تور مالزی نیز ‏می توانند این سوغات مالزی را به همین منظور خریداری کنند. 
همچنین لازم به ذکر است که از این پارچه در ساخت جعبه های جواهر نیز استفاده می ‏شود. 
کومبائو: 
کومبائو نوعی پارچه بسیار ضخیم از جنس پنبه می باشد. ضخامت این پارچه به گونه ‏ای می باشد که در زمستان می توان از آن به عنوان پتو و رو انداز استفاده کرد. 
این پارچه در گذشته تنها برای استفاده رهبران مذهبی بوده است و به نوعی تشریفاتی ‏بوده است اما امروزه یکی از سوغات مالزی محسوب می شود و گردشگران تور مالزی در ‏صورت تمایل می توانند این پارچه ها را به عنوان سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود ‏خریداری کنند. 
گردشگران تور مالزی باید توجه داشته باشند که این پارچه دارای طرح های متنوعی می ‏باشند و قیمت آن ها بسته به طرحی که دارند متفاوت است. 
باتیک: 
یکی دیگر از سوغاتی های معروف مالزی پارچه های باتیک می باشد این پارچه ها از ‏ترکیب ابریشم و پنبه تولید می شوند و جنسی بسیار نرم و لطیف دارند و به وسیله موم ‏و رنگ های صنعتی منقش می شوند.  
اغلب نقش هایی که بر روی این پارچه ها کار می شوند طرح هایی از گل، پرنده و پروانه ‏می باشند. 
خوب است بدانید در بازار های شهر مالزی شال ها و بلوز هایی از جنس باتیک به عنوان ‏سوغات مالزی به فروش می رسد و گردشگران تور مالزی می توانند با صرف هزینه ای ‏کمتر آن ها را خریداری کنند. 
کروگسنگ: 
کروگسنگ در واقع سنجاق سینه هایی هستند که اغلب زنان مالزی از آن ها استفاده می ‏کنند. خوب است بدانید شما می توانید کروگسنگ ها را بر روی باجو کبایا نصب کنید. 
همچنین از کروگسنگ می توان به عنوان سنجاق روسری نیز استفاده کنند. 
اگر از میان تمامی سوغاتی های کشور مالزی کروگسنگ را برای خرید انتخاب کرده اید ‏باید بدانید که این اجناس دارای طرح ها و سایز های بسیار متنوعی می باشد که شما ‏می توانید با توجه به سلیقه خود آن ها را خریداری کنید. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور مالزی و خرید سوغات مالزی برای گردشگران مفید ‏واقع شود. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره سوغات مالزی

حسین 7 آبان 96
2
از سوغات مالزی مجسمه های اونم می تونید بگید
مهسا 7 آبان 96
2
از بین سوغات مالزی پارچه سونگکت عالی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما