امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های دیدنی اروپا

جاذبه های دیدنی اروپا

این روز های تور های اروپا از تور های پر طرفدار و لوکس به شمار می رود که طرفدارن و مسافران خاص خودش را دارد. تور های اروپایی به دلیل هزینه ی سفر به نسبت زیاد تر از تور های دیگر و همچنین گرفتن ویزا مشکلات خاص خود را دارد.لحظه آخر در این قسمت قصد دارد مسافران و خوانندگان این مقاله را با چندین جاذبه های دیدنی اروپا بیش تر آشنا کند نا با سفر به اروپا این جاذبه های دیدنی اروپا را به هیچ عنوان از دست ندهند.
 
 
معنای لغوی آکروپلیس به معنی دژ شهر و یا بلندی شهر می باشد که برای مردمان یونان نماد ملی محسوب می شود. تقریبا در تمامی شهرهای یونان آکروپلیس به منظور دژ یا قلعه مستحکم  وجود دارد ولی چون سازه و معماری این قلعه مستحکم بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است منظور افراد از آکروپلیس یونان این سالن بزرگ آمفی تئاتر قدیمی می باشد. آکروپلیس در سال 2007 به طور رسمی به عنوان میراث فرهنگی اروپا به ثبت جهانی رسیده است.
گردشگران تور یونان جالب است بدانید آکروپلیس بر روی یک تخته سنگ بزرگ شبیه به یک تپه با سطح صاف به ارتفاع 150 متری از سطح دریا و در شهر آتن تور یونان قرار گرفته است. 
 
 
بدون شک چه با تور فرانسه به شهر عشاق،  پاریس سفر کرده باشید و چه تا به حال پای خود را به اروپا نگذاشته باشید، حتما نام خیابان شانزه لیزه پاریس را شنیده اید. شانزه لیزه که در ایران شانزِلیزه خوانده می شود یکی از خیابان های معروف و اعیانی نشین پاریس است که جزو جاذبه های دیدنی اروپا و آوازه نامش در تمام دنیا پیچیده شده است.
اما شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که این خیابان مگر چه چیزی دارد که باعث شده تا به محبوبیت جهانی دست یابد؟ برای این سوال دلایل بسیار زیادی وجود دارد. خیابان شانزه لیزه دارای زیبائی های معماری خاص به خود بوده که به وسیله ی نور پردازی های رنگارنگ به هنگام شب، زیبائی آن چندین برابر می شود. این نور پردازی ها آنقدر خاص و ویژه بوده که به هنگام راه رفتن در پیاده رو های این خیابان، به شما این احساس داده می شود که درون پیاده روهایی از بهشت مشغول قدم زدن هستید.
 
 
 برج پیزا ایتالیا
با توجه به شهرت جهانی که برج پیزا پیدا کرده است امروزه به عنوان یکی از نمادهای ملی کشور ایتالیا و جاذبه های دیدنی اروپا به شمار می رود. برج پیزا و یا همان برج کج پیزا با توجه به کج بودن آن در بین گردشگران شناخته شده است.قدمت این برج بلند مرتبه به قرن 12 میلادی بازمی گردد که هر ساله از سال قبل کج تر می شود. برج پیزا یک برج با شکوه اما کج است که قدمت آن به زمان رنسانس برمی گردد. البته که کج بودن برج پیزا از ارزش های آن چیزی کم نمی کند، استفاده از ستون های بلند و عریض به همراه سقف های گنبدب شکل متعدد نشان از خوش ذوقی و هنر معماران آن زمان در تور ایتالیا می باشد
 
 
شهر سن سباستین اسپانیا یکی از بهترین جاذبه های دیدنی اروپا به شمار می رود که در منطقه باسک و در نزدیکی خلیج بیسکی اسپانیا واقع شده است.گردشگران عزیز در شهر ساحلی سن سباستین اسپانیا می توانند انواع ورزش های تفریحی آبی از جمله اسکی ، غواصی و قایقرانی و دیگر تفریحان مدرن نهایت لذت و هیجان را تجربه کنند.
به طور کلی شهر سن سباستین تور اسپانیا در قسمت مرکزی کوئیپوسکوای اسپانیا واقع شده است که با مساحت 61 کیلومتر مربعی حدود 182 هزار جمعیت را در خود جای داده است.این شهر در قسمت شمال کشور باسک و همچنین در قسمت جنوب ساحل کوچک بیزکی قرار گرفته است و فقط 100 کیلومتر با شهر بیلبائو فاصله دارد که به عنوان معروف ترین ساحل اروپا شناخته شده است.
 
 
یکی از جاذبه های دیدنی اروپا برج بلم تور پرتغال می باشد که به سبک معماری منیولاین که سبک معماری پرتغالی نیز می باشد ساخته و به نام برج سنت وینسنت نیز شناخته شده است.
برج بلم پرتغال زمانی که ساخته شد جزیره ای در رودخانه تاقوس در لیسبون ، پایتخت پرتغال نیز بود که برای دفاع از شهر لیسبون ساخته شد و قدمت آن به سال 1515 باز می گردد.طراحی و ساخت برج بلم در سده پانزدهم میلادی به دستور پادشاه جان دوم نیز انجام شد و قصد از ساخت این برج به وجود آوردن استحکامات دفاعی منطقه در دهانه رودخانه تاقوس نیز بود.
درج نظر