امتیاز 5 از 5 | از بین 104 امتیاز دهنده به جاذبه های دیدنی تفلیس

جاذبه های دیدنی تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از شهر های زیبای این کشور به شمار می رود که سالانه میلیون ها گردشگر را در خود جای می دهد و همچنین به دلیل سفر های متعدد گردشگران به تفلیس می خواهیم بیش تر آن ها را جاذبه های دیدنی تفلیس آشنا کنیم را در مدت زمانی که در این شهر اقامت دارند از جاذبه های دیدنی تفلیس به خوبی دیدن نمایند.
 
 
پل صلح در سال 2010 توسط یک معمار مجرب ایتالیایی با نام مایکل دلوچی طراحی و ساخته شد. پل صلح تفلیس  دو طرف شهر تفلیس را که به وسیله ی رود کر از هم جدا شده اند را متصل می کند. تعدادی از بناهای مدرنی که طی 10 سال اخیر در شهر تفلیس و در نزدیکی پل ساخته شده توسط همین معمار برجسته انجام گرفته که از این رو هماهنگی و ریتم خاصی برای گردشگران تور تفلیس مشهود می باشد. پل صلح تفلیس پس از همکاری حدودا 250 نفر از متخصصین مجرب در سال 2010 افتتاح گردید که طول این پل کمانی شکل نیز 160 متر می باشد. 
مصالح تشکیل دهنده ی این پل از شیشه و استیل بوده است که بیش از 10000 لامپ ال ای دی مخصوص با نور شدید تقریبا از یک ساعت قبل از غروب خورشید روشن می شود که تا کیلومترها چشم انداز فوق العاده ای را ایجاد می کند.
 
 
کلیسای صخره ای تفلیس در قسمت غربی کشور گرجستان ، استان ایمرتی نزدیک به شهر چیاتورا در روستایی به نام کاتسخی واقع شده است که بر روی صخره ای آهکی به ارتفاع 40 متر و با مساحت 150 متری بنا گردیده است.وقتی به بالای این صخره می روید کاملا به دره و رودخانه ی زیبا که بیش تر شبیه به جزیره می باشد کاملا اشراف دارید و می توانید یکی از بی نظیر ترین منظره های شهر تفلیس را در این منطقه مشاهده نمایید به همین دلیل یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس به شمار می رود.
کلیسای صخره ای تفلیس به ستون کاتسخی هم مشهور می باشد و برخی از مردم گرجستان این کلیسا را پلکان بهشت می نامند. بنای کلیسای صخره ای در قرن های بین ششم و هشتم میلادی ساخته شده است که در حال حاضر یک راهب گرجی حدود 20 سال است که در این محل زندگی می کند.
 
 
دریاچه لاک پشت ها یکی از جاذبه های دیدنی تور تفلیس به شمار می رود که بازدید و قت گذراندن در دریاچه لاک پشت ها خالی از لطف نیست.دریاچه لاک پشت ها یکی از تفرجگاه های تفریحی تفلیس در محله واکه و در نزدیکی سفارت ایران در تفلیس می باشد که در دامنه های شمالی کوه مقدس واقع گردیده است و ارتفاع آن از سطح دریا 686.7  متر و توسط آب نهر وارازی تغذیه می شود. حداکثر عمق این دریاچه 2.7 متر و تله کابین هم در این قسمت گذاشته اند که همه ساله در فصل های تابستان و بهار پذیرای گردشگران تور تفلیس و بازدید کنندگان نیز می باشد.
 
 
کوه قازبگی یکی از مشهور ترین کوه های گرجستان می باشد که با ارتفاع 5033 متری از بلند ترین کوه های قفقاز به شمار می رود که در قسمت شرقی قفقاز مرکزی و در 100 کیلومتری پایتخت گرجستان تفلیس واقع شده است.کوه قازبگی یکی از جاذبه های دیدنی تفلیس به شمار می رود که در بین افراد ورزشکار برای پیاده روی در طبیعتی بکر محبوب می باشد علاوه بر پیاده روی در طبیعت کوهنوردان می توانند صعود به کوه قازبگی را در برنامه سفر خود برنامه ریزی کنند.
 
 
معنای لغوی اوپلیستیخه در زبان مردم گرجی معبد خدایان معنی می شود که قدمت آن به قرون وسطا بازمی گردد. شهر سنگی اوپلیستیخه از قدیمی ترین و بزرگ ترین شهرهای سنگی در دنیا می باشد که بین شهرهای تفلیس و باتومی قرار گرفته است، البته بیشتر نزدیک به شهر تفلیس می باشد و گردشگران تور تفلیس می توانند به راحتی برای بازدید از این شهر افسانه ای در عرض نیم ساعت با وسایل نقلیه رایج از مرکز تفلیس حرکت کنند. قبل از پیدایش مسیحیت شهر سنگی اوپلیستیخه مرکز اصلی تبلیغات سیاسی و مذهبی بوده و از ارزش بالایی برای مردمان آن زمان برخوردار بوده است. با توجه به این که این شهر سنگی قدمت چند هزار ساله دارد ، قدیمی ترین کلیسا، بازار، نانوایی، زندان و سیاه چال را دارد که همه و همه امروزه تبدیل به بهترین جاذبه های دیدنی تفلیس شده است.
درج نظر