مکان های دیدنی قشم

 
 
1. مقبره بی بی مریم 
اگر بخواهیم به مکان های دیدنی تور قشم مقبره بی بی مریم یکی از آن ها به شمار می رود که قدمت آن به قرن هشتم قمری باز می گردد که در روستای تم سنیتی قشم واقع گردیده و در بین مردمان قشم شهرت بسیاری پیدا و به مرور زمان برای گردشگران هم از محبوبیت خاصی برخوردار شد به طوری که امروزه یکی از بهترین جاذبه گردشگری تاریخی جزیره قشم محسوب می شود.
 
 
3 جزیره ی 1 هکتاری که در مجموع 3 هکتار می شوند جزایر ناز را تشکیل می دهند که در مجاورت خط ساحلی جنوبی در 21 کیلومتری جزیره قشم از اسکله صیادی در غرب، تا صخره لاک پشت ها و روستای ریگو در شرق امتداد یافته است. جزایر ناز دیواره های صخره ای با ارتفاع 4 تا 11 متر دارند اما ساحل شنی ندارند و به واسطه ی جلگه ای پهناور و گلی به خشکی پیوند داده می شود تقریبا تا 50 سال پیش مردمانی بومی در آن زندگی می کردند که به پیشه ی ماهیگیری می پرداختند اما بعد از گذشت این سال ها خالی از سکنه شده و فقط برای صیادی به جزایر ناز در قشم می روند. 
 
 
3. بام قشم 
یکی دیگر از مکان های دیدنی قشم ، بام قشم می باشد که در ارتفاعات قسمت غربی جزیره ی قشم واقع شده است.قسمت های مرتفع بام قشم از ماسه سنگ ، سنگ آهک ، سیلت و مارن تشکیل شده اتند که زیبایی خاصی به آن ها بخشیده است. در واقع این ارتفاع فلاتی نیمه مرتفع است که تا نیمه های سطح وسیعی از جزیره را پوشانده و به دلیل چشم انداز های از جنگل دریایی حرا و سواحل شمال خلیج فارس دارد یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی قشم می باشد.
 
 
4. روستای لافت
روستای لافت یکی از مکان های دیدنی قشم است که به هیچ عنوان بازدید از آن را نباید از دست بدهید این روستای تاریخی و قدیمی درست در قسمت شمال غربی  جزیره قشم واقع شده است.از دیدنی های جالب این روستا خانه های مسکونی آن است که همگی آن ها دارای حیاط های مرکزی و بادگیر هستند و سبک معماری جالبی دارند.علاوه بر منازل مسکونی این روستا جاذبه هایی همچون قلعه‌ی پرتغالی‌ها ، قلعه‌ی نادری ، گنبد مدون و قبرستان عجیب آن که پر از سنگ نوشته های تاریخی مربوط به هزار سال پیش است که جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

نظرات مردم درباره مکان های دیدنی قشم

شهناز 2 آبان 96
0
من مکان های دیدنی قشم رو به جز مکان های مطرح مثل دره ستاره گان رو بیش تر نمی شناختم تشکر از مطالب خوب و مفیدی که میزارید
شیما 2 آبان 96
1
ممنون از مطالب خوب و مفیدی که میزارید اقعا عالی بود من زیاد مکان های دیدنی قشم رو نمی شناختم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای قشم

تور قشم 9 اسفند 98
4 شب
تابان
سیف گشت
9 اسفند - 13 اسفند

تور قشم نوروز 99
3 شب
تابان
آرشین پرواز
29 اسفند - 7 فروردین

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
قشم ایر
مهریار پرواز
9 اسفند - 12 اسفند

تور قشم نوروز 99
3 شب
قشم ایر
سیف گشت
29 اسفند - 3 فروردین

تور قشم اسفند 98
3 شب
زاگرس
پرواز ایرانیان
9 اسفند - 16 اسفند

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
قشم ایر
ارزین سیر ایرانیان
9 اسفند - 12 اسفند

تور قشم ویژه نوروز 99
3 شب
تابان
ارزین سیر ایرانیان
29 اسفند - 7 فروردین

تور قشم نوروز 99
3 شب
قشم ایر
قصر شایان
29 اسفند - 15 فروردین

تور قشم ویژه نوروز 99
4 شب
قشم ایر
آرشین پرواز
28 اسفند - 7 فروردین

تور زمینی قشم نوروز 99
3 شب
قطار 6 تخته لوکس
سیف گشت
28 اسفند - 15 فروردین