امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری پوکت

جاذبه های گردشگری پوکت

در سال های اخیر گردشگران زیادی برای انتخاب سفر خود یکی از شهر های تایلند را انتخاب می کنند که انتخاب آن بی دلیل هم نیست شهر های تایلند ساحلی و از امکانات گردشگری ، تفریحی و رفاهی زیادی برخوردار است با وجود همه ی این ها می خواهیم گردشگران تور تایلند را با جاذبه های گردشگری پوکت بیش تر آشنا کنیم تا با شناخت این جاذبه های گردشگری با اطمینان بیش تری این شهر را انتخاب کنند.
 
 
جزیره فی فی از کنار هم قرار گرفتن 6 جزیره به وجود آمده است. این جزیره در 45 کیلومتری از شرق شهر پوکت قرار گرفته است که امروزه یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری پوکت به شمار می رود. در این جزیره افسانه ای سواحل نیلگون با شن های طلایی، چندین غار مهیج و صخره هایی از جنس آهک را بسیار خواهید دید. سواحل ماسه های سفید و طلایی، دریاهای نیلگون، شفاف، زلال و صخره‌های سنگی کوچک و بزرگ  سر از آب برآورده‌ و در کنار هم جزایر شگفت انگیز فی فی در تور تایلند را به وجود آورده‌اند. جزیره فی فی از دو بخش فی فی له (Phi Phi Leh) یا فی فی کوچک و فی فی دان (Phi Phi Don) یا فی فی بزرگ تشکیل شده است. 
 
 
معبد بودای بزرگ پوکت یکی از نماد و سمبل های مهم در پوکت می باشد که امروزه به یکی جاذبه های گردشگری پوکت تبدیل شده است. مجسمه بودا در بالای تپه ای که بین خلیج چالونگ و دریای کاتا است برای بازدید گردشگران تور پوکت، قرار گرفته است.47 متر ارتفاع خود مجسمه و 27 متر پایه این مجسمه از سطح زمین است، در نتیجه شما از فاصله دور نیز می‌توانید شاهد معبد بودا پوکت باشید. ایده ساخت این مجسمه چندین سال قبل‌تر از سال 2009 مطرح شد اما با مشکلاتی مواجه گردید ولی در نهایت در اوایل سال 2009، ساخت این معبد آغاز گردید. اگر به این معبد بروید، می‌توانید نمای کلی 360 درجه از شهر پوکت، سواحل، خلیج و ... را ببینید. 
 
 
یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری پوکت تایلند سینمای شناور پوکت می باشد. این سینمای شناور در سال 2012 افتتاح شده است و معروف به سینما مجمع الجزایر می باشد. اگر در کشور خود برای تماشای فیلم های سینمایی تنها وارد سالن های تاریک و سرپوشیده با هیچ امکانات خاصی می شوید در سینمای شناور پوکت تجربه تماشای فیلم های بین المللی در فضایی کاملا متفاوت در محاصره صخره های چند صد متری بر روی صندلی هایی نرم و راحت را از دست ندهید. حتی ممکن است شما گردشگران عزیز تور پوکت زمانی که محو تماشای طبیعت بکر اطراف سینمای شناور پوکت هستید بخشی از قسمت های فیلم را از دست بدهید!
 
 
ساحل کارون پوکت جزء سه ساحل طولانی شهر پوکت می باشد که در قسمت غربی این شهر واقع شده است و از جاذبه های گردشگری پوکت محسوب می شود . ساحل کارون پوکت بین دو شهر پاتونگ و کاتا قرار گرفته است. ساحل کارون با توجه به چشم اندازهای کم نظیری که دارد بیشتر شبیه به یک کارت پستال است که آن را طراحی کرده اند! ولی این طور نیست در واقع یک ساحل آرام با شن های سفید و طلایی، آب ساحل به رنگ سبز و آبی و به قدری شفاف و زلال است که به راحتی می توانید آبزیان و ماهی ها را تماشا کنید، تفریحات آبی متنوع، صندلی های مخصوص برای آفتاب گرفتن به همراه سایه بان های رنگی و ... از امکانات ویژه برای گردشگران تور پوکت می باشد.
 همه نوع تفریح آبی از والیبال ساحلی و شنا کردن گرفته تا غواصی، جت اسکی، پاراسل، شاتل، اسکی روی آب، بادی مارینا و ... را شامل می شود. شما گردشگران عزیز در ساحل کارون پوکت می توانید یک روز هیجان انگیز و به یاد ماندنی را در این مکان مفرح شگفت انگیز برای خود و همسفرانتان رقم بزنید.
 
 
جزیره نارگیل یکی از شگفت انگیز ترین و یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری پوکت  است که در قسمت شرقی این شهر واقع شده است. شغل اصلی مردم این منطقه توریستی ماهی گیری است ولی در کنار آن با توجه به پیشرفت هایی که طی این سال ها برای رفاه حال گردشگران تور پوکت داشته است برخی مردم به راه اندازی رستوران و کافه در نزدیکی سواحل نیلگون دریا پرداختند که رونق کسب و کارشان از ماهی گیری خیلی بیشتر است. 
در جزیره نارگیل هتل های ویلایی شکل بسیار زیبایی برای اقامت گردشگران تور پوکت وجود دارد که با قیمت های مناسب و امکانات خوبی برخوردار است. 
درج نظر