سوغات جزیره قشم

 
 
خرما :
خرما یکی از مهم ترین و معروف ترین سوغاتی نواحی جنوبی ایران به شمار می رود که استان هرمزگان و قشم از این قضیه مستثنی نیست.برای تهیه خرما می توانید در همه ی بازار های جزیره قشم خرما های خوب و با کیفیتی را تهیه نمایید و به عنوان سوغات جزیره قشم هدیه دهید.
 
کیک هلر :
روستای هلر در فاصله ی 18 کیلومتری جزیره ی قشم می باشد که دارای دو کارگاه شیرینی پزی و حلوا پزی نیز می باشد و انواع شیرنی های محلی در این دو کارگاه پخته و پخش می گردد.این نوع کیک بسیار ساده و از تخم مرغ ، آدر ، وانیل و شکر پخته می شود شهرت دارد به  دلیل این که در جای دیگر نمی توانید این کیک اسفنجی خوشمزه را تهیه نمایید.کیک هلر یکی از سوغات جزیره قشم به شمار می رود که می توانید در انواع شیرنی فروشی های جزیره ی آن را خریداری کنید.
 
نان تموشی و نان‌های محلی :
در جزیره ی قشم بیش از 20 نوع نان محلی وجود دارد که از میان آن ها می توان به نان تموشی اشاره کرد.برای تهیه این نان ابتدا ماهی تابه را داغ سپس آدر را با آب مخلوط و خمیر بدست آمده را به صورت نازک روی ماهی تابه پهن می کنند و روی آن پنیر و یا تخم مرغ می ریزند بعد از این که این نام آماده شد آن را با سس مهیاوه  و یا سوراغ که سس های معروف این جزیره می باشد میل می کنند.
 
صنایع دستی جزیره تور قشم :
در زمان جزر و مد دریا مقدار زیادی از صدف ها ، حلزون ها و بقایای آبزیان دریا به سمت ساحل می آیند ، مردم با سلیقه ی جزیره ی قشم همه ی آن ها را جمع آوری و انواع تابلو برجسته های متنوع ، پرده ، انواع آویز ، زیور آلات روی مجسمه و دیگر اشیا تهیه می کنند که تمامی آن ها را چسب بی رنگ به یکدیگر متصل می کنند که با این اوصاف یکی از بهترین سوغات جزیره قشم محسوب می شود.
 
پوشاک :
جزیره ی قشم دارای مراکز خرید متنوعی می باشد که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت خوب می توانید برای خودتان و دوستانتان سوغاتی های خوبی را تهیه نمایید ، برای آشنایی بیش تر با مراکز خرید قشم به لینک اشاره شده را مطالعه کنید.
 
رودوزی و گلیم های سنتی جزیره ی قشم :
رودوزی ، گلیم بافی و نوار بافی یکی از سنت های قدیمی مردمان جزیره ی قشم می باشد که از قدیم تا کنون رواج داشته است و یکی از بهترین پیشنهادات برای تهیه سوغات جزیره قشم محسوب می گردد.از هنر زنان این جزیره ی دیدنی می توان به ساخت عود برای ساز سنتی ، گرگوربافى ، تور بافی ، گلیم بافی سبد و حصیر بافی نیر اشاره کرد.
 
صنایع دستی حصیری :
صنایع دستی حصیری در تمامی استان های هرمزگان رواج و شهرت دارد که با استفاده از برگ درختان خرما و نی انواع وسایلی نظیر ظرف میوه ، درپوش کوزه ، زیرانداز ، سینی های گرد و بزرگ ، گلدان حصیری ، ظرف نان و ... می توان اشاره کرد که از کاربردی ترین سوغات جزیره قشم به شمار می رود.
 
 
ادویه جات مخصوص قشم :
عطر و طعم غذا های جنوبی هب دلیل استفاده از انواع ادویه های مخصوص و مختلف می باشد که اگر به این طعم ها علاقه مند هستید می توانید انواع این ادویه جات را در مغازه های مختلف جزیره ی قشم خریداری و به عنوان سوغات جزیره قشم هدیه دهید.
 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای قشم

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
کیش ایر
افق بال فرشتگان
9 اسفند - 12 اسفند

تور قشم نوروز 99
4 شب
قشم ایر
آرشین پرواز
6 فروردین - 14 فروردین

تور قشم نوروز 99
3 شب
قشم ایر
جانیار پرواز
28 اسفند - 2 فروردین

تور قشم 8 اسفند 98
3 شب
قشم ایر
اورانوس آرمان سفر
8 اسفند - 11 اسفند

تور قشم 9 اسفند 98
4 شب
قشم ایر
آذربال ایرانیان
9 اسفند - 13 اسفند

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
کیش ایر
ندا پرواز
9 اسفند - 12 اسفند

تور قشم 9 اسفند 98
3 شب
قشم ایر
ارزین سیر ایرانیان
9 اسفند - 12 اسفند

تور قشم ویژه نوروز 99
3 شب
تابان
ارزین سیر ایرانیان
29 اسفند - 7 فروردین

تور قشم 12 اسفند 98 ( اقساطی )
2 شب
وارش
پیام توسعه صبا
12 اسفند - 14 بهمن

تور قشم 28 اسفند ویژه نوروز 99
3 شب
ایران ایر تور
آذربال ایرانیان
28 اسفند - 2 فروردین