سوغات جزیره قشم

قشم به عنوان بزرگ ترین جزیره ایران در تنگه ی هرمز واقع شده است که مورد توجه بسیاری از گردشگران تور های داخلی نیز می باشد ، این جزیره با مساحت 1500 کیلومتر مربع دارای تفریحات مختلفی است.اسم هر شهر توریستی که زبان آید در پی آن مراکز خرید گوناگونی درمیان می آید که انواع سوغات سنتی و محصولات داخلی و وارداتی را به مسافران عزیز عرضه می کنند.در این مطلب به معرفی سوغات جزیره قشم می پردازیم.
 
 
خرما :
خرما یکی از مهم ترین و معروف ترین سوغاتی نواحی جنوبی ایران به شمار می رود که استان هرمزگان و قشم از این قضیه مستثنی نیست.برای تهیه خرما می توانید در همه ی بازار های جزیره قشم خرما های خوب و با کیفیتی را تهیه نمایید و به عنوان سوغات جزیره قشم هدیه دهید.
 
کیک هلر :
روستای هلر در فاصله ی 18 کیلومتری جزیره ی قشم می باشد که دارای دو کارگاه شیرینی پزی و حلوا پزی نیز می باشد و انواع شیرنی های محلی در این دو کارگاه پخته و پخش می گردد.این نوع کیک بسیار ساده و از تخم مرغ ، آدر ، وانیل و شکر پخته می شود شهرت دارد به  دلیل این که در جای دیگر نمی توانید این کیک اسفنجی خوشمزه را تهیه نمایید.کیک هلر یکی از سوغات جزیره قشم به شمار می رود که می توانید در انواع شیرنی فروشی های جزیره ی آن را خریداری کنید.
 
نان تموشی و نان‌های محلی :
در جزیره ی قشم بیش از 20 نوع نان محلی وجود دارد که از میان آن ها می توان به نان تموشی اشاره کرد.برای تهیه این نان ابتدا ماهی تابه را داغ سپس آدر را با آب مخلوط و خمیر بدست آمده را به صورت نازک روی ماهی تابه پهن می کنند و روی آن پنیر و یا تخم مرغ می ریزند بعد از این که این نام آماده شد آن را با سس مهیاوه  و یا سوراغ که سس های معروف این جزیره می باشد میل می کنند.
 
صنایع دستی جزیره تور قشم :
در زمان جزر و مد دریا مقدار زیادی از صدف ها ، حلزون ها و بقایای آبزیان دریا به سمت ساحل می آیند ، مردم با سلیقه ی جزیره ی قشم همه ی آن ها را جمع آوری و انواع تابلو برجسته های متنوع ، پرده ، انواع آویز ، زیور آلات روی مجسمه و دیگر اشیا تهیه می کنند که تمامی آن ها را چسب بی رنگ به یکدیگر متصل می کنند که با این اوصاف یکی از بهترین سوغات جزیره قشم محسوب می شود.
 
پوشاک :
جزیره ی قشم دارای مراکز خرید متنوعی می باشد که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت خوب می توانید برای خودتان و دوستانتان سوغاتی های خوبی را تهیه نمایید ، برای آشنایی بیش تر با مراکز خرید قشم به لینک اشاره شده را مطالعه کنید.
 
رودوزی و گلیم های سنتی جزیره ی قشم :
رودوزی ، گلیم بافی و نوار بافی یکی از سنت های قدیمی مردمان جزیره ی قشم می باشد که از قدیم تا کنون رواج داشته است و یکی از بهترین پیشنهادات برای تهیه سوغات جزیره قشم محسوب می گردد.از هنر زنان این جزیره ی دیدنی می توان به ساخت عود برای ساز سنتی ، گرگوربافى ، تور بافی ، گلیم بافی سبد و حصیر بافی نیر اشاره کرد.
 
صنایع دستی حصیری :
صنایع دستی حصیری در تمامی استان های هرمزگان رواج و شهرت دارد که با استفاده از برگ درختان خرما و نی انواع وسایلی نظیر ظرف میوه ، درپوش کوزه ، زیرانداز ، سینی های گرد و بزرگ ، گلدان حصیری ، ظرف نان و ... می توان اشاره کرد که از کاربردی ترین سوغات جزیره قشم به شمار می رود.
 
 
ادویه جات مخصوص قشم :
عطر و طعم غذا های جنوبی هب دلیل استفاده از انواع ادویه های مخصوص و مختلف می باشد که اگر به این طعم ها علاقه مند هستید می توانید انواع این ادویه جات را در مغازه های مختلف جزیره ی قشم خریداری و به عنوان سوغات جزیره قشم هدیه دهید.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای قشم

تور قشم 13 و 14 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
زاگرس زاگرس
قصر شایان
14 آبان - 17 آبان

تور قشم 8 آبان 99
2 شب
معراج معراج
معراج معراج
دانیار سفر پارسیان
8 آبان - 10 آبان

تور قشم 7 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
گردشگر زمان
7 آبان - 10 آبان

تور قشم 9 آبان 99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
9 آبان - 11 آبان

تور زمینی قشم 7 آبان 99
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
گردشگر زمان
7 آبان - 10 آبان

تور قشم 5 و 6 آبان 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
قصر آریا
6 آبان - 9 آبان

تور قشم 9 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
9 آبان - 12 آبان

تور قشم 7 و 8 آبان 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
قصر آریا
7 آبان - 11 آبان

تور قشم 7 آبان 99
2 شب
قطار ... قطار پلور سبز
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
دانیار سفر پارسیان
7 آبان - 10 آبان

تور قشم 12 و 13 آبان 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
معراج معراج
فرجام پرواز کیان
12 آبان - 16 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما