قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست؟

قرعه کشی لاتاری آمریکا

 

گرین کارت چیست؟

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکا می باشد. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند امریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند .

هرسال برنامه ی قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط دولت آمریکا و اداره ی مهاجرت امریکا برگزار می گردد و تمام افراد تحت شرایط میتوانند در این برنامه شرکت کنند .

لاتاری چیست؟

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اهدا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند .

به واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است .
طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده میباشند .

شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است .
شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان می باشد و دولت امریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در امریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد .
در طول ثبت نام و دیدن نتیجه یا قبل و بعد از برنده شدن از شرکت های ثالث یا واسطه و بارها به طرق مختلف از شما پول درخواست می شود در صورتی که این قرعه کشی از ابتدا تا انتها نیاز به هیچ هزینه ای ندارد .

نکاتی برای  افراد متقاضی :

متقاضی یا میبایست دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشه, و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است اشتغال داشته باشه .

 برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر مي شه. زن و شوهر می توانند جهت دوبل کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا كنن. اگر زن یا شوهر هر کدوم برنده بشن همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا مي شن. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متاهل زیر 21 سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنن و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارن.

  شما می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را در تقاضای خود درج کنین بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی شما باشه, فرزند همسرتان از یک ازدواج قبلی باشه و یا اینکه شما آنها را به فرزندی قبول کرده باشین. فقط در صورتیکه فرزندتان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشد لازم نیست که نام اونها را در تقاضای خود درج کنید. نام همه فرزندان زیر 21 سال خود را در تقاضا درج کنید حتی اگه الان با شما زندگی نمی کنن و یا حتی اگر تصمیم ندارین که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرین يا حتي بچه شير خواره هست. 

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب مي كنه. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشون و دستورالعمل های بعدی از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت مي كنن. کسانی که انتخاب می شن توسط ایمیل (نامه الکترونیکی) این خبر را دریافت نمي كنن. کسانی که انتخاب نمی شن هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نمي كنن. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی تونن لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنن. همسران و فرزندان زیر 21 سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می تونن جهت همراهی او درخواست ویزا كنن. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا 30 سپتامبرصادر مي شه.

 چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم میشن به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج میشن.

ما مطالب رو به 10 بخش عمده تقسيم كرديم:

1-ثبت نام در قرعه كشي

2-برنده شدن و پر كردن فرمهاي پاكت اول و ارسال مدارك

3- منتظر شدن براي كارنت شدن شماره شما در سايت KCC

4- پيدا كردن يك اسپانسر جهت ساپورت

5- رسيدن پاكت دوم كه زمان مصاحبه اول تو اون مشخصه و ارسال مدارك

6- انجام معاينات پزشكي

7- مصاحبه و انگشت نگاري در كنسولگري

8- انتظار براي FBI چك

9- مصاحبه دوم جهت زدن مهر ويزا به پاسپورت

10-تهيه بليط هواپيما

براي گرفتن گرين كارت آمريكا چندين راه هست   

  برخی از کشورهای دنیا دارای تعداد پایینتری مهاجر نسبت به گروههای قومی دیگر در آمریکا هستن. جهت بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکا و برای اینکه تعداد مهاجرین این کشورها به تعداد مساوی با سایر اقوام مقیم آمریکا برسه دولت آمریکا از طریق قرعه کشی تعداد مشخصی گرین کارت (اقامت دائم) را به متولدین این کشورها اهدا میکنه. هر شخصی که مایل باشد میتواند از طریق ارسال یک تقاضانامه در این قرعه کشی شرکت كنه. در صورتیکه شخص در این قرعه کشی برنده بشه ویزای مهاجرت جهت اون , همسر و فرزندان زیر 21 سال اون صادر مي شه. کلا تعداد 55 هزار گرین کارت در این قرعه کشی صادر مي شه . مدت ثبت نام در این قرعه کشی تا روز 3 دسامبر هر سال هست

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا :

زندگی در آمریکا : فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد .

کار در آمریکا : دارنده‌ی گرین کارت می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد .
آوردن همسر و بچه ها به آمریکا: دارنده ‌ی گرین کارت می تواند همسر یا بچه های زیر ۲۱ سال خودرابه آمریکا بیاورد .

اسپانسر : دارنده ‌ی گرین کارت می تواند اسپانسر افراد دیگر شود

درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی ): دارندگان گرین کارت می توانند برای سیتیزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت ۵ سال

دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی : دارندگان گرین کارت به عنوان مقیم، حق پرداخت هزینه تحصیلی کمتر برای دانشگاه ها را دارند .

داشتن شماره ملی : دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود .

گزارش مشکل

سوالات متداول قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست؟

1- گرین کارت چیست ؟

پاسخ : گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکا می باشد. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند امریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند .


2- مزایای داشتن گرین کارت آمریکا چیست ؟

پاسخ : زندگی در آمریکا ، کار در آمریکا ، اسپانسر ، درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی ) ، دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی ، داشتن شماره ملی


3- لاتاری چیست؟

پاسخ : دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اهدا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند .


4- شرایط شرکت در لاتاری آمریکا چیست ؟

پاسخ : شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است . شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان ” می باشد و دولت امریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در امریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد .


نظرات مردم درباره قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست؟

بهروز 24 آذر 98
0
چقدر شرایط ثبت نامش سخته، آدم پیر میشه تا این شرایط رو رعایت کنه که، فکر نمی کردم انقدر زیاد و سخت باشه، البته اگه آدم برنده میشه به 100 برابر این سختی هم می ارزه اما اراده قوی میخواد ثبت نام کنی، البته اینجور که مشخصه تنها اراده به درد نمی خوره، اسپانسر رو باید از کجا آدم پیدا کنه، خییییلی سخته، من میخواستم امسال ثبت نام کنم اما با این وجود باید قیدشو بزنم انگاری، راستی کسی هست که برنده شده باشه و الان این مقاله رو میخونه؟ از تجربه هاتون بنویسین به نظرم شنیدن داستان گذشته و حال این آدما خیلی شنیدنی و باحاله
جاوید رضائی 18 آذر 98
0
واقعا خوشبخت تر از کسی که لاتاری میبره هست؟ فکر کنین یه آدم با یه قرعه کشی ساده زندگیش از این رو به اون رو میشه و واقعا زندگیش به دو دوره کاملا جدا از هم تقسیم میشه، مخصوصا اگه اون آدم سطح اجتماعی خیلی خوبی نداشته باشه و با لاتاری به اوج آرزوهاش برسه، کاش ماهم جزو همون آدم ها باشیم و روی خوش زندگی رو هم تجربه کنیم
اسماعیلی 11 آبان 98
2
کم تر کسی هست که با لاتاری آمریکا آشنا نباشه و ندونه روند کاریش به چه صورته البته اکثرا چون یک راه برای خروج از کشور و رفتن به آمریکاست معمولا همه کسایی که یک انگیزه کوچیک برای مهاجرت دارن هر ساله برای لاتاری اقدام میکنن و دعا دعا میکنن که قبول بشن . لاتاری آمریکا یکی از راحت ترین راه ها برای گرفتن حق شهروندی در آمریکاست . فرایند ثبت نام هم کاملا رایگانه و نیاز به هیچ هزینه ای نداره اما یک سری شرکت های واسط هستند که برای کسایی که آگاهی ثبت نام را ندارن یه مبلغی رو میگیرن و ثبت نام رو انجام میدن . یکی دیگه از معیار های مهم ثبت نام لاتاری عکس مخصوص هست که دیگه امروزه تو همه ی عکاسی ها این مدل عکس رو میگیرن و فایلش رو بهتون میدن . توی سال های اخیر میگفتن که ثبت نام برای ایرانی ها دیگه مقدور نیست اما زمان ثبت نام به ایرانی بودن و اطلاعات ایران ایرادی نمیگیره و روند ثبت نام راحت انجام میشه . خلاصه لاتاری آمریکا یه قرعه کشی کاملا شانسیه و امیدوارم اگر ثبت نام میکنید شما برنده خوش شانسش باشید .
علیرضا مهاجر 10 مهر 98
1
میخوام برنده لاتاری آمریکا بشم که یه شهروند خوبی برایه این مملکت باشم با کار وتلاش که بتونم یه موفقیت به ارمغان بیارم.ممنون.
علیرضا مهاجر 10 مهر 98
5
میخوام یکی از برندگان لاتاری بشم
Mohammadreza sharafi 14 مهر 94
1
Ok
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما