فستیوال های تایلند

تایلند یکی از پر رفت و آمد ترین کشور های توریستی دنیا می باشد که سالانه میزبان گردشگران زیادی می باشد که به دلیل آب و هوای معتدل ، جزایر متعدد و همچنین فستیوال های تایلند نیز باعث جذابیت این کشور شده است.به همین دلیل در این مطلب مسافران عزیز را با تعدادی از فستیوال های تایلند بیش تر آشنا خواهیم کرد.
 
 
1. جشن آب تایلند :
در مراسم های سال نوی سنتی تور تایلند از تاریخ 13 تا 15 آوریل جشن های مختلفی برگزار می گردد که یکی از فستیوال های تایلند به نام سونگکاران می باشد معنای این واژه حرکت و تغییر است.در این جشن مردم تایلند به روی یکدیگر آب می ریزند به دلیل این که معتقدند آب خوش یمن است.این جشن در تمامی شهر های تایلند تمام و کمال انجام می گردد که در این میان گردشگران زیادی در این جشن خنک و هیجان انگیز شرکت می کنند.
 
 
2. جشن گل تایلند :
در قسمت شمال تایلند به دلیل کاشت انواع گل ها و همچنین آب و هوای مطبوع قابل توجه افراد زیادی قرار گرفته است.جشنواره گل تایلند در تاریخ اول فوریه هر سال در چیانگ می برگزار می گردد که انواع گل ها ، کار دستی های زیبا با گل و همچنین مسابقات هیجان انگیزی را برای مردم به نمایش می گذارند.
 
 
3. نمایشگاه پرنده فی :
نی در کشتزار های برنج در تایلند به وفور دیده می شود ، مردم تایلند با استفاده از این نی ها انواع پرندگان را می سازند که در آخرین جشن بیش از 85 گونه پرنده به نمایش گذاشته اند. این پرنده ها همراه با کار دستی های محلی و سنتی در نمایشگاهی به روی عموم به نمایش گذاشته شده است.
 
 
4.جشن پاتایا :
ساحل دریای تور پاتایا محل مناسبی برای برگزاری این جشن می باشد که در فصل گرم تایلند برگزار می گردد.این جشن یکی از پر طرفدار ترین فستیوال های تایلند به شمار می رود که در آن انواع مسابقات ، فروش غذا های محلی ، آتش بازی ، نمایش های مختلف و شناور های غذا و گل جزی از این جشن در پاتایا نیز می باشد.
 
 
5. نمایشگاه میوه  تایلند :
در تایلند با رسیدن میوه انبه آبدار این جشنواره برگزار می گردد.در این جشنواره فروش محصولات ، تولیدات محلی ، شناور های تزئین شده با گل و میوه ، مسابقات مختلف کار های دستی و نمایش های بی نظیر و فرهنگی حجز کار هایی است که در این نمایشگاه انجام می گردد.
 
 
6. جشن پرنده تایلند :
یکی از فستیوال های تایلند می باشد که علاقه مندان به کبوتر را از مالزی ، سنگاپور و اندوزی و دیگر شهر ها برای شرکت در این جشنواره به یالا تایلند می رسانند.این مسابقه هر سال با حداقل هزار و چهارصد شرکت کننده آغاز می شود علاوه بر آن مسابقات ورزشی زیادی در این قسمت برگزار می گردد.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره فستیوال های تایلند

تاجبخش 14 آبان 97
1
از فستیوال های تایلند من فستیوال فیل رو خیلی دوست دارم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما