جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا همه ساله در سواحل زیبای آنتالیا برگزار می گردد که گردشگران زیادی سفر خود را برنامه ریزی می کنند تا بتوانند در جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا حضور داشته باشند و از زیبایی ها و هنر های به دست آمده از شن نهایت لذت را ببرند.
 
 
شهر آنتالیا به دلیل وجود سواحل تمیز و زیبا ، هتل های لوکس ، انواع تفریحات آبی و دیگر امکانات گردشگری سالانه گردشگران زیادی را می پذیرد و دارای جشنواره و سنت های متنوعی نیز می باشند در این میان می خواهیم گردشگران تور آنتالیا را با یکی ازبهترین و پر طرفدار ترین جشنواره های آنتالیا به ، نام جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا آشنا خواهیم کرد مطمئن باشید پس از خواندن این مطلب وسوسه خواهید شد در این جشنواره حضور پیدا کنید.
 
 
امروزه جشنواره مجسمه های شنی به یکی از تفریحات آبی آنتالیا و جاذبه های گردشگری آنتالیا تبدیل شده است که به آن جشنواره سرزمین شنی آنتالیا ( sand land ) هم نامیده می شود.
سرزمین شنی در آنتالیا در واقع مکانی برای ساخت و نمایش گذاشتن انواع مجسمه های شنی بزرگ می باشد که در ساحل لارا آنتالیا برگزار می گردد که توسط سازمان آثار طراحی جهانی نظارت و برگزار می گردد.
این جشنواره به دلیل مجسمه های بزرگ و عظیم الچثه باعث شده به بزرگترین جشنواره های شنی جهان تبدیل گردد و از نکات جالب این فستیوال موضوع آن می باشد به این صورت که هر سال موضوع مجسمه سازی در تغییر می کند به دلیل اینکه هر سال برای بازدید کنندگان تکراری نباشد.
 
 
جشنواره مجسمه های شنی در آنتالیا هر سال با جمعیت بیش از هزارن نفر خودنمایی می کند ، در این جشنواره علاوه بر بازدیدکنندگان گروه های هنری زیادی از سراسر دنیا به آنتالیا آمده تا با سایر شرکت کنندگان همکاری کرده و مجسمه های زیبا را بسازند.
یکی از دیدنی ترین های این جشنواره شب های آن می باشد ، به دلیل اینکه شب ها تمامی مجسمه ها را با لامپ های ال ای دی نور پردازی می کنند و زیبایی خاصی به مجسمه ها و ساحل می بخشد.این جشنواره در ساحل کنیالتی آنتالیا 10000 متری با بیش از 10 هزار تن شن که به مجسمه ، شخصیت های کارتونی و به اشکال مختلف درست و برگزار می گردد.
 
 
گردشگران تور آنتالیا می توانند علاوه بر بازدید از این فستیوال در صورت تمایل در کلاس های ساخت مجسمه های شنی شرکت کرده و نحوه ساخت این مجسمه ها را یاد بگیرند ، جالب تر از همه این مجسمه ها فقط و فقط با شن و آب و بدون هیچ مواد خاصی ساخته می شود.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا

hamid alipour 7 اردیبهشت 98
1
بسیار جالب ودیدنیست
راحله 14 آبان 97
0
مگه میشه ؟ مگه داریم ؟ جشنواره مجسمه های شنی آنتالیا چقدر زیباست و چقدر ماهرانه مجسمه های شنی رو ساختند
درج نظر