موزه شهاب سنگ تهران

در سال ۱۳۹۸ موزه‌ی شهاب سنگ تهران افتتاح شد و این موزه در برج آزادی تهران مورد توجه بسیاری قرار گرفت. موزه‌ی شهاب سنگ در واقع شامل رصدخانه با جدیدترین تلسکوپ‌ها نیز بوده است. در ادامه این موزه را بیشتر معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با موزه شهاب سنگ تهران، نخستین موزه شهاب سنگ ایران

موزه‌ی شهاب سنگ تهران در سال ۱۳۹۸ به طور رسمی افتتاح شده و بیش از ۱۲۰۰ قطعه شهاب سنگ در این موزه به نمایش گذاشته شده است. موزه شهاب سنگ تهران که در برج آزادی واقع شده دارای بخش‌های مختلفی است و فقط به شهاب سنگ‌ها ختم نمی‌شود. در این موزه اطلاعات کامل هر شهاب سنگ ارائه شده و بازدیدکنندگان می‌توانند به جزییاتی در این زمینه دست پیدا کنند. براساس گزارش‌های منتشر شده ظاهرا بسیاری از این شهاب سنگ‌ها از کویرهای ایران جمع‌آوری شده‌اند. شایان ذکر است که ایران از برترین کشورهای کشف شهاب سنگ است و به همین دلیل یکی از بهترین موزه‌ها را در این زمینه راه‌اندازی کرده است. در این موزه یک شهاب سنگ بسیار بزرگ نیز وجود دارد و همچنین شهاب سنگی با عمر ۵۰.۰۰۰ سال نیز به نمایش گذاشته شده که قدیمی‌تریم شهاب سنگ این مجموعه است. در این میان برخی از شهاب سنگ‌ها از کشورهای دیگر جمع‌آوری شده‌اند و بسیاری از آن‌ها گذشته‌ی زمین را تشکیل می‌دهند.

 

موزه شهاب سنگ تهران

 

بخش های مختلف موزه شهاب سنگ تهران

موزه‌ی شهاب سنگ تهران از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و علاوه بر بازدید از شهاب‌ سنگ‌های گوناگون می‌توانید به رصدخانه‌ی این مجموعه نیز مراجعه کنید و از جدیدترین تلسکوپ‌ها برای دیدن ستاره‌ها و آسمان استفاده کنید. در برج آزادی همچنین چند سالن نمایش، کتابخانه، موزه و نگارخانه و دیگر موارد فرهنگی و هنری نیز وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند از دیگر بخش‌ها نیز استفاده کرده و بهره‌مند شوند.

 

موزه شهاب سنگ برج آزادی

 

اطلاعات بازدید موزه شهاب سنگ تهران

زمان بازدید از این موزه همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر است که بازدیدکنندگان می‌توانند برای بازدید به مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی مراجعه کنند.

آدرس موزه شهاب سنگ تهران

آدرس: تهران- میدان آزادی - طبقه زیرین - مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی - موزه شهاب سنگ های ایران

 

شهاب سنگ های موجود در موزه شهاب سنگ

 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر