موزه های هنری تهران

موزه نمایشگاهی دائمی و بدون هدف مادی می باشد که تنها به منظور آشنا سازی مردمان با گذشتگان و پیشینه خود و جهانیان فعالیت می کند، موزه ها وظیفه پژوهش و بررسی آثار به جا مانده از انسان و شیوه زندگی او و حفظ و نگهداری آن ها را بر عهده دارد. موزه های تهران به پنج زیر مجموعه اصلی و مهم با نام های موزه های هنری، موزه های علمی، موزه های تاریخی، باغ موزه ها و کاخ موزه ها تقسیم شده است که این مقاله به موزه های هنری تهران اختصاص داده شده تا بتوانیم با این دسته از موزه ها بیشتر آشنا شویم و انواع موزه های هنری تهران را بشناسیم.

موزه آبگینه و سفالینه


موزه های هنری اماکنی هستند که در آن ها آثار هنری ارزشمند و منحصر به فرد حفظ و در معرض نمایش گذاشته می شود، این آثار می تواند شامل تابلوی نقاشی، هنرهای تزئینی، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، فرش، ادوات موسیقی و پوشاک باشد و هر آن چه که به هنر ارتباط دارد. آثار موزه های هنری ممکن است مربوط به گذشتگان باشد و یا می تواند به هنرهای دوره معاصر اختصاص داشته باشد. موزه های هنری وظیفه نمایش و ارائه آثار و برگزاری فعالیت های هنری همچون کنسرت های موسیقی، هنرهای نمایشی و خواندن شعر را برعهده دارد، در موزه های هنری امکان برگزاری نمایشگاه های موقت نیز وجود دارد، همچنین این موزه ها به تبلیغ هنر نیز می پردازند و مردمان را به سمت هنر ترغیب می کنند. موزه های هنری می توانند عمومی و یا خصوصی باشند.

 

موزه نقاشی پشت شیشه


موزه های هنری نسبت به دیگر موزه ها علاقه مندان و بازدید کنندگان خاص خود را دارند و در بین هنر دوستان و هنرمندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند، از مهم ترین و جذاب ترین موزه های هنری جهان می توان به موزه دیجیتالی نور پاریس اشاره کرد، این موزه بسیار زیبا یکی از خلاقانه ترین موزه هاست و به لحاظ بصری بسیار منحصر به فرد می باشد.

 

موزه موسیقی


با توجه به پیشینه ایرانیان و جذابیت بالای هنرهای ایرانی، کشور ما نیز به نوبه خود موزه های بسیاری را در خود جای داده است که توانسته هنر ایرانی و آثار منحصر به فرد هنرمندان برجسته ایرانیان را به رخ جهانیان بکشد. تهران نیز به عنوان پایتخت ایران دارای موزه های هنری بسیاری است، از موزه های هنری تهران می توان به موزه آبکار، موزه آبگینه و سفالینه، موزه رضا عباسی، موزه سینمای ایران، موزه عکاسخانه، موزه فرش، موزه موسیقی، موزه نقاشی پشت شیشه، موزه هنرهای زیبا، موزه صبا، موزه هنرهای معاصر، موزه استاد صنعتی، موزه هنرهای ملی، موزه مشاهیر برج میلاد و موزه هنرهای تزئینی اشاره کرد. اکثر موزه های هنری پایتخت از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تهران به شمار می روند و بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب می کنند. 

 

موزه عکاسخانه


بازدید کنندگانی که به موزه های تهران علاقه دارند می توانند مقاله های موزه های تاریخی تهران، موزه های علم و صنعت تهران، کاخ موزه های تهران و باغ موزه های تهران را نیز مطالعه نمایند و برای بازدید از این جاهای دیدنی تهران از تور داخلی یا تور تهران استفاده کنند و از تفریحات تهران لذت ببرند.

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر