امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به باغ موزه های تهران

باغ موزه های تهران

باغ موزه ها یکی از زیبا ترین و چشم نواز ترین بخش بندی های موزه ها می باشند که جزو پنج زیر مجموعه متعلق به موزه های تهران اعم از موزه های هنری، موزه های تاریخی، باغ موزه ها، کاخ موزه ها و موزه های علمی می باشد. در جهان نیز این دسته از موزه ها از اهمیت بالایی برخوردارند و یکی از زیبا ترین ها هستند اما در ایران نسبت به جای جای دنیا باغ های بسیار چشم نواز و فوق العاده ای وجود دارد که به لحاظ زیبایی زبانزد جهانیان است و با عنوان باغ ایرانی از آن ها یاد می شود. پایتخت ایران نیز به نوبه ی خود تعداد زیادی از باغ ها را در خود جای داده که با عنوان باغ موزه های تهران از آن ها یاد می شود، در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد باغ موزه های تهران می پردازیم.

باغ فردوس


به مکانی که بین انسان، معماری و طبیعت تعامل و هماهنگی برقرار و آثار هنری و تاریخی در آن به نمایش گذاشته شده باشد باغ موزه گفته می شود. در این نوع موزه ها آثار دیدنی در کنار فضای سبز همراه با آبنماها، حوضچه ها قرار دارند که علاوه بر بازدید امکان تفریح و لذت بردن از طبیعت نیز فراهم می شود. باغ موزه ها جزو زیبا ترین و چشم نواز ترین موزه ها به شمار می آیند و نسبت به دیگر موزه ها طرفداران و بازدید کنندگان بیشتری را به خود جلب می کنند.

 

باغ نگارستان


از باغ موزه های تهران می توان به باغ موزه ایرانی، باغ نگارستان، باغ موزه هنر ایرانی، باغ موزه مینیاتور، باغ فردوس و باغ موزه قصر اشاره کرد، اکثر باغ موزه های تهران به سبک ایرانی ساخته شده و قدمتی دیرینه دارند. همچنین این باغ ها جزو زیبا ترین باغ های ایرانی به شمار می روند و به دلیل تاریخی و اصیل بودن آن ها بسیار ارزشمند هستند و در زمره جاذبه های گردشگری تهران قرار گرفته اند.

 

باغ ایرانی


دوستداران و علاقه مندان به موزه برای اطلاع از دیگر موزه های تهران می توانند مقاله های موزه های تاریخی تهران، کاخ موزه های تهران و موزه های علم و صنعت تهران را نیز مطالعه بفرمایند، همچنین برای بازدید از باغ موزه های تهران علاقه مندان می توانند از تور داخلی یا تور تهران استفاده کنند و در کنار جاهای دیدنی تهران از تفریحات تهران نیز لذت ببرند.

گالری تصاویر
درج نظر